Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért hajlamos Mo-n sok ember...

Miért hajlamos Mo-n sok ember arra, hogy másokat hibáztasson bizonyos helyzetekért?

Figyelt kérdés

Meggondolatlanul döntenek emberek és utólag másokat hibáztatnak.


Ha nem azt kapja egy üzletbe vagy egy szolgáltatónál amit elvárt, akkor reklamáció helyett csak szidja az üzletet vagy a szolgáltatót és közli, hogy nem lehet mit tenni.


2009. szept. 7. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak Magyarországon, de nem is minden ember ilyen. Azért van, mert sok ember úgy gondolja, hogy könnyebb másokat hibáztatni, mint belátni a saját tévedéseinket.
2009. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
ÉN úgy vagyok vele, hogy tudat alatt mindenki fel akar kerülni a ranglistán. Ha te kineveznél egy helyettest, vagy egy csak fel vennél valakit a multicégedhez, kit vennél fel? Egy olyan embert, aki naponta hibázik, vagy egy olyant, aki ha hibázik is, el tudja tussolni, sőt, talán még jóra is tudja fordítani a saját hibáját. (Pl. bepereli a céget, és megnyeri a pert...) Szerintem ezért hazudnak az emberek, és vádolnak mást a saját hibájuk miatt.
2009. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:02


ez nem teljesen van így. pontosan a "soft skills" egyike az, hogy képes legyél felvállalni a hibáidat. mert mindenki hibázik. és sokkal több gerincre van szükség ezt felvállalni.

2009. szept. 8. 02:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb ember ilyen. Lelkileg sokkal könnyebb, ha igyekszel másra hárítani a dolgokat. (A mai, liberális szellemű világ pedig tökéletes táptalajt ad ennek.) Másrészt pedig nem fogja senki a válladat megveregetni, ha azt mondod mondjuk a munkahelyeden, hogy "igen, a tetteim következményeiért én vagyok a felelős, elrontottam". Nem fognak ettől nagyobbra becsülni. Hiába mondja bárki, hogy nem így van, ez saját tapasztalat. Nem kifizetődő egyszerűen bevallani a dolgokat. Mindenki szeretné azt hinni magáról, hogy tökéletes, mindent tud és nem hibázik soha. Sokaknak sajnos nehézséget okoz bevallani, hogy nem így van. Ilyenkor jön az, hogy a kormány a hibás, a romák, a szomszéd, a szüleim neveltek rosszul, stb.
2009. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Főzős Laci ***** válasza:

Ez a magyar társadalom renszerváltás-utáni erkölcsi mélyre süllyedésének a következménye.Mert ugye,ha mindenki kapott volna egy kis vallásos neveltetést(mindegy melyiket!),akkor előbb a maga viselkedését vizsgálná meg elsőnek!

Egyszerűbb a másikat hibáztatni,nekem még saját anyám is így teszi...

Szomorú helyzet,kb.:20 év múlva lesz változás.

2013. nov. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!