Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted kik a féltékenyebbek?

Szerinted kik a féltékenyebbek?

Figyelt kérdés

Itt, a GYK lapjain mindennapos téma, sokan jogosnak tartják, sokan nevetségesnek, és érdekelne, hogy szerintetek van-e valami jellemzője bizonyos csoportokra nézve? A nők vagy a férfiak féltékenyebbek inkább? A fiatalok vagy az idősebbek? A falusiak vagy a városiak? A kevésbé iskolázottak vagy a tanultabb emberek? Vagy az önző emberek? Vagy mindegy, mert mindenki? Függ ez kortól, nemtől, végzettségtől, intelligenciától?

Én csak sajnálni tudom őket, mert rengeteg bajt, gondot, fájdalmat okoznak maguknak és környezetüknek egyaránt… de sajnos olyan betegség ez, ami a legtöbb esetben gyógyíthatatlan.



2013. febr. 19. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem attól függ, hogy nő vagy férfi, fiatal vagy idősebb. Sokkal inkább attól, hogy mennyire önbizalomhiányos az illető. Ez pedig akárki lehet.
2013. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves egyes, de ettől az illetőnek csak növekszik az önbizalomhiánya, nem csökken. Tehát csak fokozza a problémát.
2013. febr. 19. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Kapcsolatunk elején én is féltékeny voltam kicsit,de mikor jobban megismertem a párom rájöttem hogy nincs okom rá.

Szerintem azok az emberek féltékenyek akik el tudják képzelni hogy a párjuk félremegy.Mivel én ezt elképzelhetetlennek tartom igy nem vagyok féltékeny egyáltalán.Ha pedig mégis megtörténik és koppanok hát igy jártam,elég akkor elgondolkodnom a dolgokon,előre minek parázzak ezen.

2013. febr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Intelligenciától biztos függ

Végzettségtől már nem annyi.

Kortól talán, én úgy látom egyre inkább romlik a helyzet.

Nemtől nem hiszem. Láttam már mindkettőre elég példát, durvákat is. Éppen tegnap hallottam félfüllel, hogy egy csaj szinte ölt a hangjával: Mit nézel? Pedig szegény pasi éppen csak rápillantott egy nőre. Szerencsétlen nem járhat csukott szemmel. Jót röhögtünk a barátnőmmel:) Várom a megfelelő alkalmat, hogy eljátsszam a barátommal :D

2013. febr. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad van, én is azt gondolom, hogy intelligenciától függ, és nyilván nem végzettségtől. Van, aki hosszú időn keresztül kikúrálhatja magát, de egyik napról a másikra nem megy, az biztos. Talán bölcsesség kérdése, és így talán kortól is függ, hogy az ember belát dolgokat, amiket korábban nem látott még be. Hogy a másik nem egy félpár, hanem egy másik ember.
2013. febr. 19. 09:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem iskolától függ, sokszor a legmagasabb végzettségű emberektől hallom a legnagyobb blődségeket. Falu-város között szerintem annyi különbség van, hogyha neagyisten kiderül, hogy van valami turpisság, akkor falun ezt megpróbálják elhallgatni, mert hát mit szól majd a Piri néne?

Nem tudom mennyire álltalános dolog, de azért én még megemlíteném a vagyont is. Volt főnököm állandóan nekünk mondta, hogy a csaja biztos csak a pénzét akarja, és közben mindenféle fiatal f@szt szorongat. Egyszer még engem is megvádolt, mert "látta, hogy hogy nézünk egymásra". (kétszer láttam a barátnőjét összesen talán negyed órára és kb 10 évvel vagyok fiatalabb nála).

Többek között az ilyen beszólások miatt jöttem el onnan.


Amúgy azt tapasztalom, hogy a fiatalabbak (nemtől függetlenül) féltékenyebbek, vagy legalábbis látványosabban azok. Ismerek érett korú házaspárokat, vagy az egyik, vagy a másik többé-kevésbé nyíltan csalja a párját, ilyankor a megcsalt fél többnyire csendben tűr, mert neki már úgyis mindegy. Persze, hogy mi játszódik le a fejében azt nem tudhatom, csak azt mondom, hogy a látványos hiszti ilyenkor már nem nagyon jellemző.

2013. febr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, eddig minden válasz hasznos volt!
2013. febr. 19. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!