Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol van a rajongás határa?

Hol van a rajongás határa?

Figyelt kérdés
tegnap az egyik kolléga felhozta ezt a nagy magyar témát és teljesen kikészíti az hogy valaki olyan matricát ragaszt az autójára hogy magyar baba van az autóban egy másik volt kolléga pedig heg tetoválást csináltatott a vádlijára rock felirattal és kb egy hónapig úgy ment mint aki be van szarva aztán ott vannak a bronyk akik némelyike mlp játék figurákat gyűjt ilyen műanyag kis izéket én ugyan örülnék egy 20% cooler pólónak és mind3 kategóriába beletartozom tehát rocker brony hazafi de hol van a rajongás határa ahol nem súrolja az őrület határát
2013. febr. 19. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
A rajongás határa ott van, hogy nem rajongsz semmiért. Egyszerüen azért mert infantilis dolog. nem felnőtt emberhez méltó, csak pótlék.
2013. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a rajongás határa az, amikor már torzítja a józan ítélőképességet, megváltoztatja a személyiséget és erősen kihat a mindennapi tevékenyenségekre, pl. munkára.
2013. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A rajongás határa a csillagos ég. Szélsőségel, túlfűtött érzelmekkel bármi elképzelhető. Innen már csak egy ugrás az őrület.
2013. febr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem addig és annyira rajonghatsz, amíg azzal nem ártasz másoknak.
2013. febr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Kezdődhetne ott a hazafias rajongásod, hogy megtanulod a magyar nyelvtan szabályai szerint tagolni a mondatokat/szövegeket.
2013. febr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sztem addig a határig egészséges, hogy:

-nem az egész életedet határozza meg a rajongás tárgya (ha másra nem is tudsz gondolni szinte, másról nem is tudsz beszélni, az már nagyon problémás)

-amíg józanul tudsz gondolkodni ezzel kapcsolatban (tehát nem tám,adsz azokra, akik nem így gondolják, vagy amíg nem szöksz be a kedvenc énekesed házába)

2013. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és mit gondoltok az ilyen kényszeres magamutogatásról hogy meg kell mutatni kik vagyunk ez valahol a homokosoknál kezdődött
2013. febr. 19. 13:41
 8/9 anonim ***** válasza:

"mit gondoltok az ilyen kényszeres magamutogatásról"


Több lehetőség van.

-Lehet a valahova tartozás igénye, a közösségi igény.

-A másik lehetőség, hogy az illető nem találta még meg a saját személyiségét, és mesterségesen alkotja meg azt, a külsőségek által.

-Az is lehet, hogy retteg a tömegbe olvadástól, attól, hogy elvész a többi ember között és szürke senki lesz.


stb. :)

2013. febr. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A rajongás addig helyénvaló, amíg nem hat negatívan az emberi kapcsolataidra. Pl. ha akkora hazafi vagy, hogy pusztán a bőrszínük miatt lenézed a kisebbség azon tagjait is, akiket nem is ismersz, így nincs is semmi személyes okod lenézni, az már túlzás.

Ha akkora rocker vagy, hogy utálod a nem rockereket, az is túlzás.

Ha bármi iránt annyira rajongsz, hogy magadra tetováltatod, az is túlzás.

Ha van pár játék figurád, az rendben van, de ha fizetésnapon az az első dolgod, hogy elrohansz figurákat venni, és inkább figurát veszel, mint ételt a családodnak, az már túlzás.

Én leginkább a metal zenét szeretem, általában ezt hallgatok, de ha úgy alakul, szívesen táncolok akár retróra is, és bár van bőrkabátom és szimatszatyrom, nem hordok zenekaros pólókat, és soha nem tetováltatnék magamra semmit.

2013. febr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!