Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mindig csak ilyenkor...

Miért mindig csak ilyenkor tűnnek fel? Ti mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Tudom nem az én problémám a legnagyobb ezen a fórumon, de két esetben szeretném kérni a tanácsotokat, ötleteiteket:


1. Van pár "barátom" akikről mindig azt hittem, hogy közeliek. Mostanában azt csinálják, hogy ha valami bajuk van, akkor elkezdenek "látszat" érdeklődni, majd miután megoldjuk a problémáikat egyszerűen eltűnnek... se kép se hang, majd ismét jön egy probléma és előröl kezdődik az egész... (mikor nekem vannak problémáim és keresném őket egyszerűen "lepattintanak" és ebbe már sajnálom de belefáradtam, persze mindig azt hangoztatják, hogy ők is segíteni fognak... aztán mégsem) Ti mit tennétek? Hogyan kezelnétek ezt a szitút intelligensen?


2. Hasonló a fentihez:

Van egy ismerősöm, akinek év elején van a születés-, és a névnapja... már 4 éve folyamatosan azt játssza, hogy így év elején (jan-feb táján) ír nekem egy emailt, majd kiönti a kis szívét, találkozunk, felköszöntöm, és eltűnik... ez nagyon pocsékul esik, mert nekem az év második felében van a szülinapom és akkor meg le vagyok sz@rva... most nem az ajándékozáson vagyok kiborulva, hanem azon hogy konkrétan el vagyok felejtve, még egy sms-t sem ír, sem egy emailt...


Ti mit lépnétek?

Szóvá tennétek, vagy leépítenétek ezeket a kapcsolatokat?


2013. febr. 19. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod nem véletlen az a mondás, hogy "Bajban ismerszik meg a barát." Ha fontos neked, hogy legyenek körülötted ritkán előkerülő, teljesen közömbös haverok, akkor tartsd meg őket. Egyébként építsd le az ilyen kapcsolatokat, főképp, mert úgy érzékelem, hogy a lelki kihasználás fáj neked. Barátodnak a mondás szerintieket nevezd.
2013. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Piócák! Nem szelidítem és tenyésztem őket!

Barátok közt szelektálni, szülinapost elfelejteni!

2013. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 fallenangel_33 válasza:
100%
ez ismeros.... és simán leépítettem az ilyen kapcsolatokat. Érdekes volt, ahogy az érintett emberkék "kapálózni" kezdtek, amikor derengeni kezdett nekik, hogy miért. Figyeld majd meg, milyen tok jól elvagy az ilyen vérszívók nélkul is....
2013. febr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért teszik mert megtehetik mert engeded.

Ez a kihasználás és hülyére vétel klasszikus formája.


Ha következő alkalomkor problémáznak nyíltan mondd meg nekik ugyanezt. Hogy egyébként tesznek rád és semmiben nem számíthatsz rájuk.


Vagy egész egyszerűen csak hümmögsz kinyögsz egy jaj de sajnálom-ot és nem segítesz mert nincs időd és kész.

Ha megsértődnek hát sértődjenek. Ezek nem barátok te valamit nagyon félre néztél a barátság nem itt kezdődik.


A másikat meg csak szóban köszöntsd fel. És nem hallgatnám végig közölném vele, hogy dolgom van nem érek rá.


Egy régi iskolástársam volt ilyen. Szándékosan nem írom, hogy barátnőm. Évekig azt hittem, hogy az. Aztán rájöttem, hogy mindig akkor találkozunk, amikor én megyek. Hát nem kerestem többet. Na akkor évente max. 4X találkoztunk. Ez így ment évekig. Amikor jött találkoztunk, amikor nem hát nem.


Aztán meghalt az anyukája és megint nálam kötött ki.

Részvétemet nyilvánítottam és nem mentem el a temetésre.

Aztán pár évig nem láttuk egymást majd jött egy meghívó az esküvőjére. Gondoltam én ugyan nem költök egy fillért sem ajándékra, hogy utána megint eltűnjön. Írtam egy e-mailt, gratuláltam neki és közöltem, hogy nem tudok elmenni.


Ennek kb.10 éve vagy több is. Akkor jelentkezett utoljára azóta se találkoztunk. Nem is érdekel. Úgy néz ki, hogy leesett neki a tantusz.


Szóval nyugodtan mondd meg nekik, hogy elégszer kihasználtak és hülyére vettek szálljanak le rólad. A szülinapossal meg szurkálódnék egy kicsit, hogy elég sok minden összejött az alatt az egy év alatt, míg nem jelentkezett.


Keress más igazi barátokat őket meg némi érdektelenséggel koptasd le.

2013. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

1. nem foglalkoznék velük. Ha érdeklődnek egy rövid "szia hogy vagy?" kérdéssel kezdeni és ha elkezdi a panaszkodást, akkor szavába vágni hogy

"Jajjjj! Ne haragudj, de most le kell tennem.. Majd legközelebb oké?" és szépen leteszed a telefont vagy ha személyes a találka akkor elköszönni, és lelépni..


Vagy lehetsz őszinte. Ha keresnek akkor kérdez rá nyíltan, hogy miért keresnek téged?? Nyugodtan meglehet mondani hogy a panaszkodásukra nem vagy vevő, ahogy ők sem szoktak lenni a te panaszkodásodra. Mivel téged mindig lepattintanak ha gond van, így nyugodtan mond meg hogy nem hiszed hogy te lennél az aki tudna segíteni...


2. Amikor ír neked a barátnő év elején akkor levélben tájékoztasd hogy most nem tudsz vele találkozni.. Nem kell ajándékot venni, felköszönteni sem. Egyszerűen nem kell tudomást venni arról hogy szüli vagy névnapja van..


Nem nehéz alkalmazni, én már évek óta csinálom, és messze nem érdekel hogy kinek van születésnapja vagy névnapja.(kivéve akik felszoktak köszönteni, azokra én is emlékezem) Ha szóvá teszik hogy elfelejtettem a szülinapjukat , erre csak annyit mondok, hogy "nekem is volt szülinapom, és te is elfelejtetted" így téma lezárva.

2013. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

jah annyit még hozzá tennék, hogy változtass e-mailt címet és csak a tényleg fontosaknak add meg. Szép lesz, amikor a szülinapos levele visszapattan.

Esetleg egy új sim-kártya...

Ne is találjanak meg. Persze ha közel laknak és máshol is összefuthattok akkor nincs értelme.

2013. febr. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, tényleg voltak ilyen "barátok" nekem is. Egy évben egyszer hívott, és akkor mindig a nehéz anyagi problémáiról kezdett beszélni. Azt hiszem az ilyen fajta kapcsolat nem jó semmire, nem érdemes vele foglalkozni, egyszerűen a helyedben is leépíteném őket.
2013. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ha igaz a feltétlezésed és 100%-ig meg vagy arról győződve, h tényleg ez húzódik meg a háttérben, 1. és 2. pontosakat is leépíteném. úgy kell intelligensen csinálni, h nem veszel velük össze, nem kiabálsz kígyót-békát, csak csendben eltűnsz az életükből és azt se hagyod, h ők ki-be járjanak a tiédben. meg fogják érteni, mert a lelkük mélyén tudják, h sárosak.
2013. febr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Nekem is vannak ilyen "barátaim". Csak akkor hívnak ha akarnak valamit. De akkor azonnal ugrani kell.

Egyszer kipróbáltam és nem hívtam őket. Megdöbbentem hogy hónapokig rám sem csörögtek. Ez rosszul esik de legalább nem hagyom magam kihasználni.

2013. febr. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én erről aztán tudnék mesélni,elég sok ilyen álbaráttal voltam körülvéve egy jó pár évvel ezelőtt. Ugyanezt csinálták, amikor baj volt, akkor kerestek, amúgy meg sose jutottam eszükbe. De amikor néha mégis, akkor volt olyan is, amelyiknek még arra is volt "bátorsága", hogy az orrom alá dörgölje, hogy mennyire nem vagyok neki fontos. Pl van neki egy jó barátnője és milyen jól el vannak, én eszébe sem jutottam stb... anno azért nem léptem sokáig, mert csak ilyen ismerőseim voltak és nélkülük tényleg teljesen magányos lettem volna. De beszéltek a fejemmel, hogy ez így nem jó és szép sorban lekoptattam mindenkit. Volt, akinek színt vallottam, hogy nagyon a terhemre van és hogy idegesít, hogy órákig panaszkodik a telefonban, miközben engem egy tanács erejéig sem hagy szóhoz jutni, nemhogy még annyira, hogy én is segítséget kérjek tőle, vagy legalább meghallgasson. Sírt a telefonban, végül örökre lekopott. Ezt megismételtem párszor, smsm-ben is, mindenhogy, persze én voltam a szemét, aki cserben hagyta őket, egy ilyen gyerekkori "barát" még pletykákat is terjesztett rólam, de már VÉGE. és ha még egyszer valamelyik ide merné dugni a képét, páros lábbal rúgnám fenékbe őket. Persze utána jó sokáig magányos voltam, az se volt jobb, de legalább tudtam magammal foglalkozni, nem csak a ő idióta gondjaikkal, amiket csak lusták voltak egyedül megoldani. Kérdező, szerintem messzire kerüld el ezeket az embereket, mert nem a barátaid, csak lehúznak.
2013. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!