Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mindig csak ilyenkor...

Miért mindig csak ilyenkor tűnnek fel? Ti mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Tudom nem az én problémám a legnagyobb ezen a fórumon, de két esetben szeretném kérni a tanácsotokat, ötleteiteket:


1. Van pár "barátom" akikről mindig azt hittem, hogy közeliek. Mostanában azt csinálják, hogy ha valami bajuk van, akkor elkezdenek "látszat" érdeklődni, majd miután megoldjuk a problémáikat egyszerűen eltűnnek... se kép se hang, majd ismét jön egy probléma és előröl kezdődik az egész... (mikor nekem vannak problémáim és keresném őket egyszerűen "lepattintanak" és ebbe már sajnálom de belefáradtam, persze mindig azt hangoztatják, hogy ők is segíteni fognak... aztán mégsem) Ti mit tennétek? Hogyan kezelnétek ezt a szitút intelligensen?


2. Hasonló a fentihez:

Van egy ismerősöm, akinek év elején van a születés-, és a névnapja... már 4 éve folyamatosan azt játssza, hogy így év elején (jan-feb táján) ír nekem egy emailt, majd kiönti a kis szívét, találkozunk, felköszöntöm, és eltűnik... ez nagyon pocsékul esik, mert nekem az év második felében van a szülinapom és akkor meg le vagyok sz@rva... most nem az ajándékozáson vagyok kiborulva, hanem azon hogy konkrétan el vagyok felejtve, még egy sms-t sem ír, sem egy emailt...


Ti mit lépnétek?

Szóvá tennétek, vagy leépítenétek ezeket a kapcsolatokat?


2013. febr. 19. 12:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Kedvencem", amikor a barátnő bepasizik, és eltűnik hetekre-hónapokra, akár évekre, és mikor szétmennek, a csaj ismét azonnal megjelenik a baráti körben, mintha mi sem történt volna, előtte meg egy sms-t nem küldött volna sosem, hogy mi újság.

Szánalmas.

2013. febr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
én leépíteném....
2013. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!


Igazából valahol éreztem legbelül, amit Ti is írtok, csak kellettek olyan emberek mint Ti akik ezt ennyire nyíltan kimondják. Köszi hogy kinyitottátok a csipáimat!


Döntöttem, és tudatosan leépítem ezeket a "piócákat" az életemből. Arra gondoltam, hogy mint az ovisoknak elmagyarázom majd nekik, hogy miért lettem ilyen, de aztán bevillant, hogy abból meg tuti azt hoznák ki hogy milyen fukar és kicsinyes vagyok, úgyhogy marad a magyarázkodás nélküli verzió :D


Az első esetet úgy fogom kezelni, ha felhívnak, vagy összefutunk, hogy "jaj bocs, gyorsan mondd, mert sietek..." aztán a mondata közben majd lelépek, hogy "most már mennem kell"... vagy amit még eszembe jutott: "hát ezt beszéljük meg legközelebb... """"majd hívlak"""", ok?"


A második esetre meg a következőt találtam ki:

Majd úgy nyár fele írok neki egy e-mailt: "jaj, bocsiii..nem nagyon szoktam már ezt a címet nézni..." vagy ha peche lesz én is szülinapom előtt egy hónappal írok neki vissza :D max 2 sorban...


Esetleg ha van bevált mondatotok, hogy hogyan lehetne leépíteni az ilyen embereket, akkor azt is szívesen fogadnám tőletek. :D

2013. febr. 20. 13:58
 14/14 fallenangel_33 válasza:
Ha nincs jobb otleted, vagy nem akarsz magyarázkodni, használd nyugodtan az o "fegyvereiket" (amivel téged szoktak lepattintani). Ha osszefutsz veluk, mondd, hogy rengeted a dolgod, ki sem látszol a gondokból (esetleg utalj rá, hogy segíthetnének - erre tuti lekopnak) és baromi elfoglalt vagy. Ha panaszkodni kezdenek, kezdj el te is, ne is hagyd, hogy végigmondják (ne is mondd, hát még nekem....). Ezek általában bevállnak, jobban, mintha az arcukba vágnád, hogy milyenek, mert azt sosem fogják elismerni, és megpróbálnak bennen buntudatot kelteni.
2013. febr. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!