Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az nem diszkriminá...

Szerintetek az nem diszkrimináció, hogy a keresztnevet keresztnévnek hívják?

Figyelt kérdés
Mert ugye ez a keresztelésre utal, de nem mindenki keresztény. Mégis, nem tudjuk más szóval kifejezni (mint pl az angolban a "first name" "Christian name" helyett). Engem biztosan zavarna, hogy "keresztnevem" van ha nem lennék megkeresztelve...
2013. febr. 19. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A magyarban így maradt meg.Első névnek nem lehetne nevezni mert nem az!
2013. febr. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez legyen a legnagyobb gondod az életben! :) Egyébként valóban, ezt így szoktuk meg.
2013. febr. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan nem keresztnév, hanem utónév.
2013. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, engem megkereszteltek csecsemőként amiért nagyon neheztelek, a gyerekeimet nem is engedtem, majd ők felnőttként eldöntik, én meg nem tudom az egyház hozzáállását sok mindenben elfogadni, de az, hogy keresztnév, egyáltalán nem zavar. Európában a keresztény egyház jelentős volt, még mindig az valamennyire, a nyelvben pedig ez benne ragadt. Ennyi erővel kigyomlálhatnánk minden török eredetű szót a nyelvünkből, mert 150 évig a nyakunkon voltak, a szláv eredetű szavakat mert fújoroszok meg szlovákok, stb.


A kereszténysége meg nincs mindenkinek a homlokára tetoválva, azért annyira ne érzékenykedjünk már, hogy ha valaki megszokásból keresztnevünket kérdezi, akkor felháborodva kikérjük magunknak. Tudom, hogy manapság divat mindenért hisztériázni, de azért ne essünk már át a ló túloldalára és ilyen piszlicsáré dolog miatt fölösleges felhúzni magunkat.

2013. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 hollófernyiges ***** válasza:
Engem nem zavar.
2013. febr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 zabmester ***** válasza:
Hát akkor mondd úgy, hogy utónév, ugyanazt jelenti, amúgy meg a születési anyakönyvi kivonatodban is az szerepel, nem a keresztnév.
2013. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!