Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felvették dolgozni, de nem...

Felvették dolgozni, de nem akar menni mert fél?

Figyelt kérdés

19 éves a lányom,nem vették fel egyetemre,ebben az évben csinálja a nyelvvizsgát ,és megbeszéltük hogy ameddig nem lesz elég pontszáma addig megy dolgozni.

Fel is vették egy gyárba,ahhoz képest hogy diákmunka napi 5600 ft-ot kapna.

De nem akar elmenni,merthogy odamegy a gyárhoz honnan tudja hogy hova kell majd mennie,meg hogy tuti bénázni fog.

Most mit csináljak,milyen tanácsot adjak neki?

Már hasmenése van,olyan önbizalom hiányos,hogy nem fog a gyárkaputól oda találni ahova mennie kell stb..

Tudom,hogy nem ilyen helyen képzeli el az életét,de meg kell értenie hogy ez csak egy állapot amíg nem veszik őt fel,azt hogy itthon teng leng nem teheti meg.

A pénz pedig az övé lenne,nem kérek rezsibe meg kajába.

Egy apuka


2013. febr. 26. 14:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%
Nem pánikbeteg véletlenül? :S
2013. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%
Csak mellékesen megjegyzem, hogy ha nincsen meg a minimum pontja csakis a tanulmányi eredményekből, akkor a nyelvvizsgát nem számolják bele a pontokba! Ha azért teszi most le!
2013. febr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ebben a helyzetben már nem segít a "pátyolgatás". Mondd el neki, hogy szedje össze magát. Senki sem úgy született, hogy abban az adott gyárban eligazodik (és nyilván a munkára is be fogják tanítani, nem kell kapásból a szalag mellé állnia úgy, hogy fingja nincs mit kell csinálni), viszont szeme, füle és szája neki is van. Ha valamit nem lát/eltéved, akkor megkérdez valakit, és meghallgatja a választ. Nem olyan nehéz az:) Vidd el első alkalommal a gyárkapuig, és első alkalommal maradj kinn addig, amíg mondjuk meg nem csörget. Beszéljétek mneg, hoyg a csörgetés azt jelenti, hogy megtalált mindent. Csak a legvésgső esetben menj utána és segíts neki.

Meg kell tanulnia ilyen helyzetekben is alkalmazkodnia, 19 évesen nehogy már ne tudjon megtalálni kérdezősködéssel egy gyáron belül egy adott helyet:)

2013. febr. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nem pánikbeteg, de antiszociális. Nem bírja ha sok ember van körülöttünk,múltkor egy bevásárló központba voltunk,egyszer csak annyit látok hogy elkezd kifutni az áruházból.

Azt mondta hogyha mégegy percet kell a sok ember között maradnia akkor összeesik. A liftbe is összeesik fél perc alatt.

Nem szeret emberek között lenni ez tény,járt is pszichológushoz,de valahogy be kell illeszkednie az emberek közé.

2013. febr. 26. 14:56
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem normális dolog, én is paráztam az első munkanapomon, bár én csak magamban, a szüleimet nem terheltem a hülyeségemmel.

Majd ha ott lesz, megy minden magától.

2013. febr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlen terep neki,de jobb lenne most bénázni,mint suli után valóban komoly munkahelyen eljátszani ugyanezt.Gondolom tudják,hogy nincs tapasztalata,nagy balszerencse kell ahhoz,hogy egy idióta embert kapjon maga mellé betanulás alatt.
2013. febr. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%
Párom volt ilyen, nagyon félt az emberek közelében, de mégis mivel más munka nem volt, elment egy több ezer embert foglalkoztató gyárba dolgozni. Beleszokott. Pedig ő nyugtatókat is szedett korábban az idegességre.
2013. febr. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondta hogyha mégegy percet kell a sok ember között maradnia akkor összeesik. A liftbe is összeesik fél perc alatt. "


Ugyan nem vagyok szakember, de ez mégiscsak pánikbetegség gyanús erősen...

2013. febr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nagyon pánikbeteg gyanú. Érdekes, hogy így viszont egyetemre akart menni. Na mindegy. Erőltetni nem szabad a munkát neki, ha valóban beteg szellemileg.
2013. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
pedig még multi élelmiszerüzletben sem dolgozott
2013. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!