Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felvették dolgozni, de nem...

Felvették dolgozni, de nem akar menni mert fél?

Figyelt kérdés

19 éves a lányom,nem vették fel egyetemre,ebben az évben csinálja a nyelvvizsgát ,és megbeszéltük hogy ameddig nem lesz elég pontszáma addig megy dolgozni.

Fel is vették egy gyárba,ahhoz képest hogy diákmunka napi 5600 ft-ot kapna.

De nem akar elmenni,merthogy odamegy a gyárhoz honnan tudja hogy hova kell majd mennie,meg hogy tuti bénázni fog.

Most mit csináljak,milyen tanácsot adjak neki?

Már hasmenése van,olyan önbizalom hiányos,hogy nem fog a gyárkaputól oda találni ahova mennie kell stb..

Tudom,hogy nem ilyen helyen képzeli el az életét,de meg kell értenie hogy ez csak egy állapot amíg nem veszik őt fel,azt hogy itthon teng leng nem teheti meg.

A pénz pedig az övé lenne,nem kérek rezsibe meg kajába.

Egy apuka


2013. febr. 26. 14:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem csak antiszociális viselkedés, hanem pánikbetegség!! (és lehet, hogy depresszió is)

El kellemen mennie pszichiáterhez/pszichológushoz minél előbb, mert ezt egyedül nem fogja tudni kezelni!

2013. febr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Telefonáljon a gyárba/írjon emilt, hogy első nap kihez, hova kell menni. Aztán a kapuban a portástól kérdezze meg, hogy ez hol van.
2013. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Jól mutatja a magyar mentalitás pár válasz, ami ezt a dolgot csak emberi gyengeségnek tudja be.


Nekem rokonom pánikbeteg/szorongásos, a szülei is legyintettek rá, "csak össze kell magát szednie". Lényegében a végén alig járt be gimnáziumba, volt, hogy direkt lebetegítette magát, csak hogy ne kelljen bemennie.

Egyszer elkísértem orvoshoz, öt ember volt a váróteremben, és szabályszerűen rosszul lett, izzadni kezdett, végül ki kellett mennie az épület elé, úgy szóltam neki, hogy ő következik...Gondolhatod, hogy egy tanteremben, ahol csend van és vagy 30 ember, mennyire ki volt készülve.


Most kezdett el pszichológushoz járni én is segítek neki, de a környezetében még mindig "lelustázzák".


Ez már betegség, és nem szégyen.

2013. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Kísérd el és ha megvan a bejárat engedd el a kezét. Mondd el, hogy keresse a főnököt, nyugodtan kérdezzen, ha valamit nem tud, nem ért. Szembe kell néznie a félelmeivel.

Mondom ezt én, aki lassan 30 éves fejjel ugyan ilyen vagyok, ha mennem kell ismeretlen helyekre. 15 percig ülök egy telefonszám fölött, mielőtt felhívnám, közben kétszer kimegyek vécére. Ez van. Aztán erőt veszek magamon és felhívom. utána meg nevetek, hogy milyen buta voltam, hogy ott reszkettem.

2013. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
10%

Ez szerintem csak hiszti.

Az iskolában semmi baja nem volt, vagy mégis?

2013. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

24-es!

A telefonálással nekem is iszonyú problémáim voltak még nem is olyan rég. "Jó" olvasni, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Engem mindig kinevettek/leszidtak. :(

2013. febr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

# 26


=)


Nyugi, sokan vannak így, csak nem merik bevallani.

Én is el tudok tökölni, ha hívni kell valakit, vagy gyakran hadarni kezdek, és mentegetőzni.

2013. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Igenis össze kell szednie magát. Ez nem magyar mentalitás, hanem elhatározás kérdése.

Nekem tériszonyom van. Gyerekként nem tudtam kezelni, magas helyre én nem mentem fel, ha olyan helyen kirándultunk mondjuk a családdal.

Ma már megemberelem magam, és 5 perc megszokási idő után képes vagyok egy budai 10 emeletes ház tetejéről megnézni, hogyan is fest Budapest onnan. Mert érdekel, és mert este pl kifejezetten hangulatos. A sástói kilátóba is felmentem már szétnézni, mert érdekelt. Ha tehát valakit érdekel (vagy érdeke) a dolog, az képes uralkodni magán, felnőtt emberként. A Kérdező lánya is már felnőtt ember. Még ha kicsit szorong is, meg kell tanulnia uralkodnia magán, mert nm élheti le az életét 4 fal között.

2013. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

# 28


Ezt most így komolyan gondoltad?

Összemosod a sima tériszonyt a pánikbetegséggel/depresszióval? :D


Igen, ez a magyar mentalitás, tényleg.


Nekem volt tériszonyom és pánikbetegségem-is van.

A tériszonyt messze könnyebb leküzdeni, egyáltalán nem olyan összetett dolog, mint egy pánikbetegség.

2013. febr. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nevezzük inkább az én mentalitásomnak, mert 10 millió emberből biztosan van olyan, aki nem így gondolja. Itt vagy pl rögtön Te is. Ne általánosíts, kérlek! (ha már ilyen fenn hordod az orrod, akkor én is így fogok tenni)


Nem mondom, hogy nem sajnálom és nem tudom átérezni annak a helyzetét, akinek ilyen problémái vannak. De akkor is, valahol el kell kezdenie megoldani. Ez pedig pont az a "fél-éles" helyzet, amiben gyakorolhat (alacsonyabb a tét, mert akkor sem fognak éhen halni, ha ez a munka most nem jön be). Sok mindenkinek nem adatik meg, hogy pszichológust fizessen magának, vagy hogy neki fizessenek ki ilyet. Akkor az mit csináljon? Csak egyet tehet: összeszedi magát. Nincs igazam?

2013. febr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!