Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felvették dolgozni, de nem...

Felvették dolgozni, de nem akar menni mert fél?

Figyelt kérdés

19 éves a lányom,nem vették fel egyetemre,ebben az évben csinálja a nyelvvizsgát ,és megbeszéltük hogy ameddig nem lesz elég pontszáma addig megy dolgozni.

Fel is vették egy gyárba,ahhoz képest hogy diákmunka napi 5600 ft-ot kapna.

De nem akar elmenni,merthogy odamegy a gyárhoz honnan tudja hogy hova kell majd mennie,meg hogy tuti bénázni fog.

Most mit csináljak,milyen tanácsot adjak neki?

Már hasmenése van,olyan önbizalom hiányos,hogy nem fog a gyárkaputól oda találni ahova mennie kell stb..

Tudom,hogy nem ilyen helyen képzeli el az életét,de meg kell értenie hogy ez csak egy állapot amíg nem veszik őt fel,azt hogy itthon teng leng nem teheti meg.

A pénz pedig az övé lenne,nem kérek rezsibe meg kajába.

Egy apuka


2013. febr. 26. 14:49
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
85%

Kísérd el! És, ha már megtaláltátok az embereket ahova Ő is megy meg azok is mennek akkor otthagyod. Kimész a gyár elé, ha kiszalad akkor visszakísérd, nem engedsz a 21-ből. Én is voltam kezdő mikor még fingom nem volt, Pl a telefongyárba, h hogyan működik a csavarozógép. Sose láttam olyat. Sose láttam pl futószalagot sem. Sajnos nekem muszáj volt elmenni, mert különben semmit nem kaptam volna, szüleim meg 1 Ft-tal sem tudtak támogatni, párom sem, mert akkor Ő sem dolgozott. Ha kell akkor hazudj a lányodnak, h sajna visszavették a fizetésed és, ha nem megy el dolgozni el fogtok adósodni. (Igaz akkor kell kérned pénzt, de azt teheted egy külön számlára csak neki). Kicsit "rugdosd" meg és menni fog.

24/N

2013. febr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem is pánikbeteg!
2013. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
75%
Mi lesz, ha egyetemista lesz? Oda hogy fog bejárni?
2013. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
79%
Éppen azt kell csinálnia, amitől fél. Csak így tudja legyőzni. Én egy csomó mindentől félek. Például az ügyintézéstől, aztán úgy hozta az élet, hogy mivel nekem nincs munkám jelenleg, minden ügyet én intézek (pl. számlákkal kapcsolatosan, telefonálgatások stb). Nem mondom, hogy megszerettem, de már nem félek annyira. Aztán félek a vezetéstől is, de csinálgatom, hátha egyszer csak nem fogom már annyira félni. Mondjuk sokat kell érte könyörögni :P Legnagyobb motivációm, hogy ne kelljen majd a gyerekeimet buszon húzgálni, ha már megtehetem hogy kocsival járjak. Nagyon féltem új társaságba menni, ahol nem ismertem senkit, de sokszor meg kellett tennem (egyetemre mentem, munkám lett sb.), most már nem félek. Féltem Pesten közlekedni, mert nem tudtam mi merre, azt se tudtam mi fán terem a metró, mert sosem mentem egyedül sehova, meg akkor is inkább kocsival-párommal. Ma már szépen jövök-megyek, mert muszáj volt az egyetemre feljárni. És még sorolhatnám. Vannak ilyen gátlásos emberek, és nem mondom hogy egyszerű, de akarni kell és mindent le lehet küzdeni. Kislányodnak még most kell elkezdenie, mielőtt túl késő lesz és begubózik. Neki is sokkal jobb lesz, ha túl lesz rajta, önbizalmat ad majd neki és a következő akadály már könnyebben megy. Jó, hogy jár pszichológushoz, biztosan segít az is. Mondd neki, hogy próbálja meg és ha nem megy, nem erőltetitek. Csak próbáljon meg elmenni és dolgozni egy hetet mondjuk...
2013. febr. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%
Vidd el pszichológushoz! Nem rosszból írom, komolyan. Segítség kell neki, hiszen most lép ki az önálló életbe, de a szorongása miatt képtelen lesz teljesen függetleníteni magát! Ha jót akarsz neki, ne pátyolgasd, vidd orvoshoz és hagyd hogy rendbe tegyék a lelki világát.
2013. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Én is így kezdtem pont gyárban dolgoztam én is. Először nagyon paráztam nem tudtam mit hogy kell meg hova kell menni, meg féltem hogy elrontok valami gépet. De hamar beleszoktam, mert a munkatársak kisegítettek meg ha valamit nem jól csináltam elmagyarázták hogyan kell meg hogy csináljam, hogy gyorsabban haladjak stb. :) Szóval nem kell félni, mert tuti lesz aki szívesen segít majd neki belerázódni a munkába.
2013. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
55%

Ne is haragudj, de a legtöbb gyárban elég a nyolc általános végzettség...és a lányod attól fél, hogy ebben a munkakörben nem állja meg a helyét?!

Mit fog tenni egy vizsga előtt?! Hogy fog szóbeli nyelvvizsgát tenni?!

Mit fog kezdeni magával, ha elvégzi az egyetemet?! Ott nem fogják várni a gyárkapuban, nem kérdezhet meg mindent, nem fogják elnézni, hogy még sosem csinált hasonlót, és bekerülni is sokkal, de sokkal nehezebb.

Állásinterjún úgy fog sorra kihullani, hogy öröm nézni. Egy pánikbeteg ember elég ritkán teljesít jól stresszhelyzetben.


Köcsög vagyok, tudom.

De készüljetek fel arra, hogy jobban jár, ha beleszokik a gyári munkába, nem ő lesz az első, aki diploma megszerzése után se fog jobb helyet kapni, amikor minden cég válogathat a jobbnál-jobb jelentkezők között.


Könyörgök, csak azt mondd, hogy nem orvos lesz belőle!

2013. febr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Ez normális hogy ennyire izgul, de ha nagyon akarná akkor tuti megállná ott a helyét. Gondolom ott biztos van valaki akivel tudna beszélni portás, biztonsági őr, az biztos útba igazítaná őt. Ha pedig elmegy oda ahová kiküldték, pl a főnökéhez ő meg biztos hogy az első néhány napba vele fog majd foglalkozni, bemutatja mindenkinek, megmutatja hogy mit merre fog megtalálni.

A gyári munka nem olyan veszélyes, jó lehet hogy sok ember van ott, meg dolgozni kell de ott gondolom mindenki szétszórva lesz így fel sem fog ez tűnni neki.

Én dolgoztam már gyárban szalagmunkát 8 órában, 3 műszakban és nem haltam bele. Nekem is hasonló problémáim vannak de tudtam jól hogy ha akarom a munkát akkor ki kell bírni nincs mese, és fel kell találni magam.


Szerintem küldd el nyugodtan, oké hogy 19 éves de valóban jó ha inkább dolgozik, azért tudja meg mi az hogy munka, meg legyen valami kezdő tőkéje az élethez, meg azért jó ha már belekóstolgat a felnőtt emberek világába.

2013. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam 2000 fős gyárban, de úgy szét voltunk szórva, hogy kb. kongott az ürességtől a gyár. Ha most nem küzdi le a gátlásait, akkor nagyon komoly problémái lesznek az életben. Ha esetleg úgy gondolod, hogy az segítene, olvastasd el vele ezeket a válaszokat. Én is nagyon parázós vagyok (bár az én parám még az egészséges félelem határát súrolja, lányodé nem annyira), lássa csak, hogy rengetegen vagyunk ilyenek, rengetegen félünk, tele vagyunk gátlásokkal, nem bízunk önmagunkban, de valahogy csak leküzdjük, mert muszáj.
2013. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Vidd el pszichológushoz! A pánikbetegség kialakulhat nagyon rossz gyermekkor következményeként is. Nem tudom, nem ismerlek "Egy apuka". Viszont a lányod pszichésen nem okés.
2013. febr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!