Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem a barátnőmet,...

Hogyan kezeljem a barátnőmet, ha társfüggő, és bele akar kényszeríteni egy ilyen kapcsolatba?

Figyelt kérdés

Átlátok a dolgokon, és nem szeretném részletezni, mert sokat tudnék írni róla és nem olvasná el senki. Mindenre érzelmi manipulációval válaszol és akármit mondok neki egyszerűen már idegesít, fárasztó, a társfüggőség minden jele igaz rá, de ha elmondanám neki akkor úgy reagálna mint egy igazi társfüggő. Hogyan kezelem? Olyan, mint egy rossz házasság. Nem lehet vele rendes őszinte mély szabad kapcsolatot kialakítani, egyszerűen mert mindig falakba és gátakba ütközünk, és nem akarja meglátni ezeket magában egyáltalán. Elhatároztam, hogy olyan megjegyzéseket fogok neki válaszolni (ő is rendesen beszól-manipulál stb. tehát "válaszolok " ) amik rávezetik erre szép lassacskán. Eddig nyíltan kimondtam neki mindent: idegesítesz, ez és ez a problémád, én sokat foglalkozom a pszichológiával meg ilyenek és ezeken átlátok de fárasztó és primitív ez a kapcsolat. Hogyan kezeljem?

15L én is és a barátnőm is, ne értsétek félre, csak barátok vagyunk


2013. febr. 27. 22:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi lány, most nagyon figyelj amit írok.

Már a kérdésről süt, hogy foglalkozol pszichológiával :)

De egyet jegyezz meg: ezt sose használd arra, hogy másokat erőszakosan akarj megjavítani, mert te jobban tudod, és ezt a tudományt hozod fel érv ként, mert x,y ezt írta, és te ezt megállapítottad a másikról. Nem játszunk analitikust a hétköznapi kapcsolatainkban, és ítélkezünk elhamarkodottan.

Ezt ma divat egymás fejéhez vagdosni, az apakomplexustól kezdve a depresszión át, mindenfélét egymásra fogunk.

Nem szabad. Bántod vele a másikat, ha így kezeled, mert "betegnek" nézed.


És a őszinteségről és nyíltságról még valamit: az őszinteségnek is vannak árnyalatai, és ezzel nem a hazugságot pártolom. Csupán annyit tarts észben, hogy nem oda vagdossuk a másikhoz ha bajunk van, "én csak őszinte vagyok" címszó alatt, hanem lehet ezt szép szóval kedvesen is, arra figyelve, hogy annyit és úgy mondjam, amit a másik elbír. Ne légy önző az igazságért.


Szerintem szimplán lenézed a barátnődet, mert okosabbnak képzeled magadat nála, és azt hiszed baja van, mert egy könyv azt mondja, hogy ez és ez baj, és ez és ez jellemző az ilyen emberekre, és meg akarod javítani, és mivel nem úgy változik és olyan gyorsan, ahogy te akarod - mert szerinted ez így nem jó -, elpártolsz a barátnőd mellől.


Tekintsünk el a pszichológiai blablától.

Tegyük fel, igazad is lehet.

De ezt akkor se így közöld, hogy szerintem társfüggő vagy, mert ....

Egyszerűen mond el mit érzel, és szerinted, hogy lehetne javítani a kapcsolatotokon.

"Figyelj, néha úgy érzem sok vagy nekem, megfulladok melletted; nem lehetne, hogy kicsit kevesebbet legyünk egymással, mással is szeretnék lenni, de persze attól még a barátnőm vagy"

Szépen. Ne felejtsd el kivel beszélsz, mikor bizonyos szavakat sebtibe rásütsz.

2013. febr. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kettőtök közül te vagy a társfüggő,szóval eg kicsit még tanuld azt a pszichológiát, és nézz utána jobban a fogalmaknak.
2020. júl. 6. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!