Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Téged zavarna, ha "idegenek"...

Téged zavarna, ha "idegenek" állandóan az iránt érdeklődnének, hogy hol dolgozol?

Figyelt kérdés

Idegenek alatt, kívülállókat értem pl: először mész kozmetikushoz és a második kérdése, hogy hol dolgozol, mit dolgozol? Vagy a fogorvosod érdeklődne ez iránt....


Te mit szólnál ehhez?

Te nem furcsállnád?

Elmondanád, vagy diplomatikusan elküldenéd a fenébe?

Most ez tényleg divat lett? Vagy csak nekem tűnt fel?


2013. márc. 8. 11:11
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az emberek olykor beszélgetnek. Szeretnék megismerni a másikat. Egy beszélgetést pedig el kell valahol kezdeni, ez pedig egy remek indító téma. Amúgy nem értem, miért gáz ez, hiszen akkor oda nyögöd, hogy a Ganz-Mávagnál vagyok sarokcsiszoló. Sosem furcsálltam.
2013. márc. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%

az emberek mindig is ezt kérdezték először. Két dolgra kívánsi mindenki: mit dolgozol, van-e családod (fiatalon elég a párkapcsolat, később hzzájön a gyerek is).

le fognak pontozni, pedig így működnek az emberek. valójában, a legőszintébben ez érdekli őket elsősorban egy másik emberből első blikkre.

2013. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Tőlem is állandóan kérdezgeti mindenki, de miért zavarna? Normális tisztességes munkám van. :)

Persze ha olyan munkám lenne, ami ciki, vagy szégyellnivaló lenne, akkor nagyon zavarna.

2013. márc. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
68%

Persze, mindenki azt kérdezi, pl. múltkor a varrónő is.

Még jó, hogy nem vagyok bérgyilkos, bár szerintem akkor is megmondanám, s élvezném a reakciókat...

Én nem szoktam kérdezgetni (semmit sem, rábízom a beszélgetőpartneremre, mit mond el, nem tudom, ezt érdektelenségnek veszik-e), de mások, úgy látszik, ilyenek.

Amikor pedig megtudják, hogy vettünk egy házat, mindenki kivétel nélkül érdeklődik, mennyiért. Mindenki. Nem tudom, ez egy boltosnak, akit akkor láttunk először és valószínűleg utoljára s nem is egy helységben lakik velünk, miért fontos...


Ezek még nem olyan személyes dolgok, de ha valaki mindenféle kérdésekkel bombáz, azt nem szeretem, főleg, ha ő nem mond magáról semmit. Annak kihallgatás hangulata van, ami irritál.

2013. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nincs munkám és most különösen zavarnának az ilyen kérdések. Ugyanígy éreznék szerintem a "van gyereked?" kérdéssel kapcsolatban is, ha például szeretnék de valamiért nem lehet. Mert s szánakozó, neadjisten lenéző pillantásokból nem szívesen kérnék.

Persze, az ember ismerkedni próbál vagy legalábbis megtörni a kínos csendet, hát persze hogy ilyen kérdésekkel próbálkozik, mert általánosak. Csak néha úgy gondolom, hogy túl indiszkrétek is egyben, mert simán érintheti kellemetlenül, fájdalmasan a megkérdezettet.

2013. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek tényleg ez a legfontosabb valamiért.

Engem nem zavar, mert már gyerekkorom óta volt időm megszokni. Akkor is állandóan azt kérdezték a felnőttek, hogy és a szüleid mivel foglalkoznak? Ez a kérdés MINDENNÉL fontosabb volt. :D

2013. márc. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
85%

3. vagyok. Én későn szültem viszonylag (34 évesen) és megőrültem a "Van gyereke?" kérdésektől mindig. Tényleg olyan sajnálkozva néztek rám néha amig nem volt.. nem is értem.. Én ilyet csak akkor kérdezek egy másik nőtől, ha ő kérdi tőlem, hogy van-e gyerekem, akkor visszakérdezek a válasz után, hogy és neked?


Hogy ki hol dolgozik.. hát azt néha én is megkérdezem "idegenektől" (Pld. másik anyuka a játszótérről) mert valahol el szeretném indítani a beszélgetést, és ez szerinem olyan semleges kérdés... mégse a barátjáról a férjéről meg a gyerekéről kezdek el kérdezősködni.

2013. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Valaki jól írta, hogy beszélgetés indításának jó, akkor xar ez, ha már rég nincs munka, és idegesítő lehet, mert valahol az emberek úgy ítélik meg az ejmbert, hogy mit csinál. És ilyenkor magyarázkodás, bár nincs rá szükség, de így érzi az ember, gyereknél ugyanez. magyarázkodás, akár egy idegennek is. Mert ha csak odalököd, akkor nemtörődöm vagy, így lehet egyensúlyozni a xar helyzetet.
2013. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem zavar. Mivel ez tölti ki a napjaimnak legalább az egyharmad részét, ezért erről tudok a legtöbbet beszélni is. Ráadásul büszke vagyok a munkámra, szeretem és szívesen mesélek történeteket, adomázok... (amúgy bár nem kérdezted :Đ...tanítónő vagyok)
2013. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%
Mert sokan nem kíváncsiak a válaszodra. Arra várnak, hogy visszakérdezz, és ettől kezdve belekezdhetnek vagy a dicsekvésbe, vagy a panasz-áradatba!
2013. márc. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!