Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Téged zavarna, ha "idegenek"...

Téged zavarna, ha "idegenek" állandóan az iránt érdeklődnének, hogy hol dolgozol?

Figyelt kérdés

Idegenek alatt, kívülállókat értem pl: először mész kozmetikushoz és a második kérdése, hogy hol dolgozol, mit dolgozol? Vagy a fogorvosod érdeklődne ez iránt....


Te mit szólnál ehhez?

Te nem furcsállnád?

Elmondanád, vagy diplomatikusan elküldenéd a fenébe?

Most ez tényleg divat lett? Vagy csak nekem tűnt fel?


2013. márc. 8. 11:11
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket! :)


A kozmetikusnál bevallom őszintén: hazudtam (kövezzetek meg érte :D de már azon a héten vagy 10x megkérdezték) és azt mondtam, hogy bankban. Rögtön jött a következő kérdés: melyikbe? Erre már csak azt feleltem, hogy az EGYIKBE... :DDDD Na innentől kezdve el lehetett volna kezdeni valamilyen beszélgetést általánosságba hogy a bankok milyen szem*etek...stb De nem vette a lapot és erősködött, és kérdezősködött.. na nálam itt szakadt el a cérna. Ugyanis kozmetikusnál vagyok, nő vagyok, akkor tessék arról csacsogni, ha már szóf*osása van, hogy milyen termékeket kenjek az arcomra, vagy hogy télen/tavasszal mire kell ügyelni az arcápolást illetően...ne pedig belemásszanak a pénztárcámba...


1-es:

Mondjuk kozmetikusnál meg fogdokinál szerintem van más téma is, amiről az ember elkezdhet beszélgetni... lsd fent :D


2.

Igazad van! Én nem foglak lepontozni :)

Csak annyira gáz az a viselkedés, ha nincs gyerekem (mert pl 22 évesen tanultam majd diplomáztam) és a volt évfolyamtársamnak (aki csak érettségizett, nem ment tovább) van már egy vagy kettő, jön a szájhúzás, meg előadja hogy én bizony "le vagyok maradva"...stb... ekkor célozni szoktam arra, hogy nekem legalább van "papírom" mert nem voltam lusta tanulni... és gyereket még ráérek szülni (bármikor)...


3.

Nem ciki, de mikor már ehhez szabják az árakat akkor már lényeges nem?

Vagy ha már az 502.-ik ismerősöd jön elő azzal hogy jó hogy ott dolgozol, akkor már intézd el ezt és ezt szívességből, meg feketén...blablabla... és az egész baráti összejövetel / vagy a kozmetikusnál / fogorvosnál már csak a haszonlesés megy... ki kit tud hogyan kihasználni, kiről mennyi bőrt lehet még lehúzni...


Másrészről orvosnál elég furcsa az amikor a kartonodnál a neved láttán egyből rákérdez, hogy hol dolgozol, ahelyett hogy pl a betegséged érdekelné... nem??? Múltkor azt mondtam neki, hogy pénzügyi területen..erre meg azt mondta, hogy hát ez bármit jelenthet és hogy konkrétan hol???? (ezt így!) :DDD Erre meg beszóltam neki, hogy hát jópofa, én sem kérdezem meg hogy Ön hol dolgozik, nem? Bár ez vicces volt mert éppen a rendelőbe voltunk, szóval elég nyilvánvaló hogy hol dolgozik :DDD


4. :D

Na én is pont olyan vagyok mint Te. :D

Nem szeretek mások életébe vájkálni, ha elmondja, elmondja, ha nem akkor nem. A kedvencem az amikor nem adják fel és tovább próbálkoznak :D

Már arra gondoltam, hogy azt felelem, hogy nem mondhatom meg, mert ha elmondanám meg kellene ölnöm őket :D és hogy ezt tudva, tényleg tudni akarják-e? :DDDD Lehet poénból elsütöm egyszer... vagy poénból azt mondom, hogy vasúti kerékpumpáló vagyok a MÁV-nál, vagy a MALÉVNÁL vagyok légifolyosóseprő...:DDD Értitek ügye? :DDD


Amúgy jól érzem hogy ezzel a kérdéssel az emberek 99%-a a következőre utazik:

- ha azt feleled hogy tök jó munkahelyed van, akkor:

1. elkezdnek irigykedni és kibeszélni a hátad mögött

2. elkezdenek kölcsönkéregetni

3. lehúznak (pl orvos) ha már neked jól megy akkor már neki is jól menjen...

4. elkezdenek szívességet kérni ami neked plusz időráfordítás, anyagi ráfordítás, és nem kapsz cserébe semmit

- ha azt feleled hogy egy "csicska" vagy egy aktatologató vagy, akkor:

1 . rövidre zárják a beszélgetést, mert félnek attól, hogy kölcsön fogsz kérni tőlük

2. elfelejtenek, mondván, hogy mivel nincs belőled hasznuk ezáltal nem fognak időt fecsérelni rád

3. röhögnek a hátad mögött és veregetik a saját vállukat azzal, hogy nekik milyen jó...

2013. márc. 8. 11:54
 22/32 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nem ennyire számítóak az emberek, ahogy ezt itt leírtad, de abban igazad van, hogy az anyagi helyzetedet akarják vele felmérni a puszta kíváncsiságon túl.

Vagy hogy hova tartozol a társadalmi ranglétrán.

Mert egy tanítónő lehet, hogy nem keres jól, de megbecsült, köztiszteletben álló tagja a társadalomnak.

2013. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Antimod ***** válasza:

"az emberek 99%-a a következőre utazik"


Nagyon negatív képed van az emberekről.

Szerintem egész egyszerűen ezek azok az elfogadott, publikus témák, amelyeket másodikra meg lehet kérdezni. Azért az időjárás hosszabb távon elég unalmas beszédtéma.

Engem egyáltalán nem érdekel, kinek mi a munkája, de előbb megkérdezem, mint pl. a hobbijait, mert az sokkal személyesebb, és csak hosszabb távon jutunk el odáig.

2013. márc. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Igazad van kérdező a kozmetikust illetően, mert a kozmetikus hölgyemény már valóban túlzásba esett és faggatózásnak tűnt. De ezt nem írtad le a kérdésednél, én mondjuk nem is igazán az ilyenekre reagáltam. Normál esetben amikor csak próbál valahogy beszélgetést kezdeményezni, továbbra sem zavar a dolog, de így, ahogy leírtad, így már igencsak zavaró. 18-as voltam (asszem :D).
2013. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Mégsem. Hanem a 16-os. :D
2013. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 TappancsMancs ***** válasza:
Elmondtak itt sok negatív véleményt de alapvetően nincs ebben semmi. Az emberek szakmája, munkája sokat közöl róla és nem negatív értelemben. Szükség van autószerelőkre, szakácsokra, tanárokra stb stb. Aztán ha valakinek érdekesebb a munkája és felkelti a kérdező érdeklődését akkor kérdezősködik dolgokról. Biztos minden itt író is találna olyan munkakört amiről érdeklődne hogy is van ez vagy az. Azt nem venném biztosra hogy a státusza iránt vagy pénzügyi állapota iránt érdeklődnének ilyenkor. Most egy kozmetikusnak ugyan mit számít a vendég ügyvéd e vagy pénztáros? Hogy kérne már kölcsön a vendégtől ha orvos pl? Ugyan már?! Ha valakinek nincs munkája bár kialakult olyan hogy fuu na ez ciki de ilyen a mai gazdasági/politikai helyzet. Nincs annyi szabad munka mint amennyi munkanélküli már számszerűen sem. A legjobb szándékkal se tudna mindenki elhelyezkedni mert ténylegesen nincs annyi szabad munkahely.
2013. márc. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk eléggé vissza tudnak élni vele. Most ezt lehet megint nagyzolásnak tűnik, de pl a kozmetikusnál nem volt kirakva árjegyzék... detto ugyanez a fogorvosnál. Én akkor néztem egy nagyot mikor összefutottam az egyik ismerősömmel aki pont ugyanahhoz a kozmetikushoz ment és neki ugyanazért 400-at kellett fizetni, nekem meg 800-at (amúgy csak szemöldökszedés volt) azért ez így már fura, vagy tévednék? Nem volt kiírva, nem láttam, nem mutatta, nem kaptam róla számlát. Most menjek vissza és verjem ki a balhét? Tudom hogy csak 400 Ft a különbség meg minden, de azért ennél nagyobb tételek is vannak, és amúgy is az elv...legközelebb azt fogom mondani mindenkinek hogy wc-s néni vagyok... :D


A fogorvosról meg inkább ne is beszéljünk, mert azt senki nem hinné el nekem... :D Én mostanában vettem ezt észre és azért írtam ki, mert kíváncsi voltam hogy csak velem csinálják ezt, vagy ez a mostani új divat?

2013. márc. 8. 17:27
 28/32 anonim ***** válasza:

Az nem szép, amit utoljára írtál :( De már eleve a faggatózása sem a kozmetikusnak. Igazán vehette volna a lapot :(

Nekem ilyen negatív tapasztalataim nincsenek. Itt a faluban tényleg csak érdeklődnek szerintem :)

A válaszötleteid jók :D Sokkal finomabban és poénosabban közlöd, hogy nem akarod az orrukra kötni.

De hogy konkrétan hol? Tőlem ezt sosem kérdezték. A háznál szeretik tudni, hogy pontosan hol van, de megjárják vele, mert még az ablakok U értékét is megkapják, legalábbis nemrégiben még így volt, ugyanis most építettük át és ezzel volt tele a fejem :)


Érdekes, nekem ilyen kérdések nélkül sincs problémám, ha beszélgetni akarok. Képes vagyok elbeszélgetni az időjárásról, a természetjárásról, gombászásról, motorozásról, kertészkedésről, rengeteg témám van, ami lazán adódik, ha egyik sem érdekli a másik felet, akkor nem kell beszélgetnünk.

De szokta. Sokszor nem is akarok kifejezetten beszélgetni, csak összefutok valakivel az utcán a hóban s valahogy elbeszélgetünk a hólánc előnyeiről meg bármiről. Én is mondok valamit, ebbe a másik beleakaszkodik és ő is, kellemes csevej akár egy óráig és egyetlen "indiszkrét" kérdés sem hangzik el.


A gyereket tőlem is meg szokták kérdezni, de sosem zavarja őket, hogy nekem még nincs. Igaz, jóval fiatalabbnak szoktak nézni, mint amennyi vagyok, talán mert direkt elfelejtettem felnőni ;)

2013. márc. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ez nagyon tetszett: légifolyóseprő, jobban hangzik: légifolyosó higiéniai munkatárs, még megjegyezni sem fogja tudni, csak irígykedik. Hát hagy irígykedjen!
2013. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Tőlem az egész életutamat ki akarják kérdezni mivel külföldi származású vagyok. Akkor inkább a melóhelyem kérdezzék meg, de ahhoz tényleg semmi közük nincs ki volt az anyám-apám, hogy születtem, hol születtem, hogy ismerkedtek el, hol laknak ők most, jártam-e ott, mondjak valamit, írjak le valamit, kultúráról meséljek, vannak-e testvéreim.


Fodrászhoz épp emiatt nem szeretek járni, amúgy se vagyok egy nagy dumás. Az orvosnál még érthető hogy megkérdezi a munkakörülményeid, a kartonra rá szokás írni, mert a betegség szempontjából fontos lehet, hogy pl. légkondis irodai dolgozó, buszsofőr, bányász, taxis valaki. Pénzügyi területet is lehet valaki call centeres, adóbehajtó futkosással, idegeskedéssel, egészségre káros melóhellyel, vagy bankigazgató egy szép irodában, esetleg otthonról dolgozó.

2013. márc. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!