Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Téged zavarna, ha "idegenek"...

Téged zavarna, ha "idegenek" állandóan az iránt érdeklődnének, hogy hol dolgozol?

Figyelt kérdés

Idegenek alatt, kívülállókat értem pl: először mész kozmetikushoz és a második kérdése, hogy hol dolgozol, mit dolgozol? Vagy a fogorvosod érdeklődne ez iránt....


Te mit szólnál ehhez?

Te nem furcsállnád?

Elmondanád, vagy diplomatikusan elküldenéd a fenébe?

Most ez tényleg divat lett? Vagy csak nekem tűnt fel?


2013. márc. 8. 11:11
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
jaja a tizes is jól mondja. Hát eltérő lehet a kérdés oka valóban.
2013. márc. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Mikor nem volt munkám, és kérdezték, mivel foglalkozom, akkor is azt mondtam, ami a szakmám/munkám volt előtte sok-sok évig. (azt ugyanis sose kérdezték hogy hol dolgozom, csak hogy mi a munkám) :)
2013. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
5. 30 felett miután megkérdezték, h van-e párom (és igen volt a válasz), megkérdezték, h van-e gyerekem. azt válaszoltam, h "nem, nekem nincs gyerekem", amire annyira megriadtak, h azt se tudták, hova nézzenek és nem győzték terelni a témát. azt már nem merte senki sem megkérdezni 35 éves koromban, h miért nincs... az emberek ilyenek, nem bírnak megálljt parancsolni a kíváncsiságuknak, még ha ezzel kínos helyzetekbe is keverik magukat. az emberek többségének megéri az a pár kellemetlen pillanat cserébe azért, h megtudja rólad, amit akart. de nagyon ingoványos talajra azért már nem merészkednek. azt nem vállalják be, h elküldöd őket melegebb éghajlatra pl és miért nem született gyereked?-nél. vicces, hogyan működik az emberi faj :)
2013. márc. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem főleg pasik szégyellik megmondani mi a munkájuk, persze csak akkor, ha az egy nem jól fizető munka.

Inkább rájuk nehezedik az elvárás, hogy végzettsége, jó állása legyen.

Őket tényleg sokan ez alapján ítélik meg.

Ezért is kezdi el rögtön ecsetelni egy férfi, ha épp van neki magasabb képzettsége is, csak épp épp nem túl jó munkakörben dolgozik. Pár napja is ez történt velem/velünk, mikor egy pasival beszélgettünk többen is, egy társaságban. Mondta, hogy mit csinál, majd rögtön hozzátette, hogy még mire lenne képes, milyen álláshoz is juthatna az iskolái alapján, és hogy ez is a célja. Nyilván azért, hogy ne csak a jelenlegi munkája alapján ítéljük meg.

2013. márc. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sokan kellemetlennek tartják, ha nem próbálnak kedvesen beszélgetni valakivel, hanem csak ülnek mint a sült hal. Egyszer voltam olyan kozmetikusnál aki nem volt túl beszédes, olyan fura volt a nagy csend. :-)


Ezeken a kérdéseken kívül nehéz megfelelő témát találni. Vagy túl intim lenne, vagy olyan, amiből kellemetlenségek adódhatnak: pl. politikai téma. Ez nagyon megosztó és idegennel én sem szívesen beszélgetek róla.


Én azt szoktam válaszolni, hogy egy multinál (nem említve a nevét) vagyok aktakukac. Semmi izgalmas, a szokásos monitorbambulás és papírrakosgatás. Így válaszoltam is a kérdésre, meg nem is adtam ki a munkahelyem nevét.

2013. márc. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Én ilyenből nem csinálok problémát.... Nyilván egy olyan ember, aki először lát, de pár percet, esetleg órát együtt töltötök, mert kénytelenek vagytok, próbál beszélgetni. Szerintem abszolút semmi rossz nincs az ilyen kérdésekben, hogy hol dolgozol, van-e gyereked stb. Állítom másnapra, de lehet, hogy 1 óra múlva már nem is fog rá emlékezni, csupán próbálja elütni az időt valamivel. Szóval én ilyenen nem akadok ki....
2013. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
47%
ne hazudjátok azt hogy menő vállalkozók vagytok, amikor csak szimpla kis újságpapírkihordók vagytok dika XDD :D
2013. márc. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Engem azért zavar, mert munkanélküli vagyok és látom a lesajnáló tekintetet.
2013. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

18-nak!

Ha megmondod, hogy most nincs munkám, "Miért kérded, tudsz valamit?"

Persze azt mondja, hogy nem, "akkor miért kérdezed?"

2013. márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Pont ezt írtam én is, hogy zavarnak a lesajnáló tekintetek, bár ahogy látom, kevés toleráns, empatikus ember jár erre pontozni.

A 12-es válasz jó ötlet, meg a legutóbbi is. :)

2013. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!