Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar nőknek miért nem jó...

A magyar nőknek miért nem jó semmi és miért vannak irreális elvárásai? Miért rendesebbek a külföldi nők? Magyar nők nektek miért vannak irreális elvárásaitok hisztivel meg spékelve?

Figyelt kérdés
Úgy vszem észre hogy a magyar nőknek irreális elvárásai vannak egy külföldivel szemben.Mióta külföldön élek azóta tapasztalom ezt.Magyar nők miért vagytok hiszits nőcik és miért vannak olyan nagy elvárásaitok?Miközben a magyar nők jó része egy pénzéhes nőszemély?
2013. márc. 13. 16:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
61%

Én csóró külföldihez mentem, mert szerettem. Ennyi.


Ha már általánosítás, én is megkérdezhetném, hogy a magyar férfiak miért tekintik automatikusan ingyencselédnek a párjukat, akinek a dolga a házimunka, legyen konyhatündér és ganajozzon utánam mert az a nő feladata, de persze dolgozzon is, mert miazmá' hogy eltartsam.

2013. márc. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

ma 16:44


Nevetséges vagy.Írtam hogy külföldön élek.Igen és itt az a különbség hogy itt a nők nem a férfitől várják el,hanem ő maguk megdolgoznak érte,és itt fele annyi élősködő eltartott nő nincs mint otthon.

2013. márc. 13. 16:49
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Nem nevetséges. Igen, a nők is meggdolgoznak a pénzükért, de arányaiban azt kell hogy mondjam, hogy egy átlagos magyar házassághoz képest itt Németországban egy férfival szemben rengeteg elvárás van.


Konkrétan 1 férfit nem ismerek (maximum az 50-60 és afeletti korosztályt), aki ne főzne és takarítana a feleségével, és ehhez ő még pluszban végzi a "férfimunkát" (ház körüli teendők, autóval kapcsolatos dolgok, számítástechnikai dolgok). Az is általános, hogy ha plusz pénz kell, a férfi vállal egy szó nélkül másodállást, hogy a nőnek kényelmesebb legyen.

Valamint családalapításkor alapvetően úgy számolnak, hogy a nő fizetése "kiesik", és a maradékot a férfinak KELL bepótolnia, ezért egy férfival és a keresetével szembeni elvárások jóval magasabbak!

2013. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

12: és a férfiak mennyire veszik ki a részüket a háztartási munkákból? Mert a gyerekek volt osztálytársainak az anyukái mind panaszkodtak, hogy apuka konkrétan tojik a családra, kiszolgáltatja magát, az anyukák rohannak mint az állat a munkahelyükről a gyerekért, közben bevásárolnak, stb.

Nemrég jöttünk külföldre, itt sokkal több férfit látok a gyerekek körül. Fociznak a gyerekekkel, az egyik múltkor ott kardozott egy fadarabbal, a másik a hintát lökte... Míg az otthoni játszótereken főleg anyukákat láttam.

2013. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Igen, kedves kérdező, a külföldi nők megdolgoznak a pénzükért, és nem tartatják el magukat. Hogy miért? MERT MEG VANNAK FIZETVE!!! Amíg külföldön férfi és nő ugyan azért a munkáért ugyan azt a fizetést kapja, itthon egy nő sokkal kevesebbet kap. Már ha felveszik dolgozni, és nem egy férfit vesznek inkább fel, mert az nem megy el szülni. Tehát amíg egy magyar nő ledolgoz ugyan úgy 10-12 órát, mint a férje, utána mehet bevásárolni, hazaért akkor takarítson, főzzön, mosson, nevelje a gyereket, és ennyi, mert ez a nő dolga. Ezzel szemben egy külföldi nő ledolgozza a napi x óráját, amíg apuka elmegy a gyerekér addig bevásárol, felesbe, vagy ha megtehetik akkor a takarítónő kitakarít, és ennyi. Lehet bármi mást csinálni, családdal lenni, szórakozni, pihenni. Nem ingyencselédnek lenni a saját családjában.

Azért látod, hogy "irreálisak" az elvárások, mert itthon azt szoktad meg anyutól, hogy ki van nyalva a kis segged, és ezt várod el a nőktől is. Ha meg nem így van, mert 10 óra munka után megkér, hogy ugyan mosogass már el ha ő főzött, akkor fel vagy háborodva. Egy külföldi nő nem fog megkérni, magától értetődőnek fogja venni a felezést.

2013. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15: Szívemből szóltál.
2013. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Hát ja, nekem is aszongya a csajom, te Józsi, mi lenne ha ma nem rúgnál be minta zállat, meghogy ne kártyázzam el fizetésem, hát miféle irrejálisan hisztis dolog ez kérem.

...és még csak nem is vagyok külfődi.

2013. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Softness ***** válasza:
0%

én is külföldön élek, ismerek itt magyarokat is, az utolsó lenne akivel szóbaállnék a magyar és nem a pénz hanem a tahóság miatt.


üdv

2013. márc. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

szerintem veled van a baj, és magyarországon többet laktál eddig, ezért több tapasztalatod van, amiből általánosítasz,

egy nyugaton felnövekedett átlagos nő nem tűr annyi megalázást, és csicskáztatást, mint egy átlagos magyar.

2013. ápr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!