Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet elviselni a nagyon...

Hogy lehet elviselni a nagyon rossz munkahelyi lékőrt?

Figyelt kérdés

Rehabilitáltként dolgozom beteg is vagyok, ráadásul két olyan beszűkült kollégával vagyok körülvéve, hogy ha kimondanám, amit őszintén gondolok (amikor személyeskednek velem) már rég kirúgtak volna, de ez helyett be kell fognom a pofám és tűrni, csak közben teljesen belebetegszem, hogy nem lehetek önmagam, nem lehetek őszinte és hű magamhoz. És ennek fejében még iszonyúan keveset keresek. Le sem írom. Az "utcán: érts úgy, hogy bárhol, ami nem munkahelyi közösség" már rég elküldtem volna őket a jó kur.va anyjukba, de ugye ezt itt nem tehetem, ez egy "munkahely" és ők már itt vannak pár éve én meg nem régóta. Nem tudom azt a munkát csinálni amit szeretnék, mert azt nem bírom egészségileg. Csak kényszerből vagyok itt, amúgy a munkámat szeretem/ném, de a légkör az iszonyú. És én nem tudom bevenni a " leszarni tablettát", mint mások. Nem tudom meddig bírom, ha belegondolok, hogy itt kell lennem még évekig , azt úgy érzem nem bírom ki. Közben azt érzem, hogy visszafejlődtem, a tanulás nem megy úgy otthon, visszaestem a nyelvből, mintha nem tudnék fejlődni.



Köszönöm annak aki végigolvasta, és még jobban megköszönném, ha valaki okos motiváló tanáccsal tudna ellátni, pl: hogy hogyan mondjam meg a véleményemet, úgy hogy "üssön" is, de közben mégse én legyek a bunkó, már ha értitek, hogy mire gondolok. Az írásomból már nagyfokú negativizmus érződik, ilyenné lettem és kur.vára utálom ezt az egész helyzetet.


2013. márc. 17. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
pedig más nem működik. Nem beszélsz velük, magadról egyáltalán nem mondasz semmit, udvarias és kimért vagy, mutatod, hogy lepereg rólad minden. Az ő bunkóságuk őket minősíti, szegényes életük minden öröme lehet ez. Inkább szánd őket.
2013. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 pelgrim ***** válasza:

„nem lehetek önmagam, nem lehetek őszinte és hű magamhoz.”


Hűség önmagadhoz a legfontosabb az életben, ne hagyd hogy valaki azt lehetetlenné tegye, de hogyan tudunk hű maradni saját magunkhoz, ha nap-nap után személyeskedésekkel kell szembe szállni?


Ahhoz, hogy hű maradhass önmagadhoz, egy helyes és szilárd öntudatra kell szert tenned. Nem könnyű, de erős elhatározással, hittel és kitartással sikerül – hinned kell saját magadban. Vedd tudomásul, hogy te Isten egyszülött fia/leána, a Kristus vagy, és viselkedj aszerint, úgy az isteni kiléted, vagyis az Én Vagyok benned gondoskodik arról, hogy te hamarosan magasra kiemelkedhetsz ebből az áldatlan állapotból.


Ha még nem látod a különbséget személyiséged és Isteni kiléted közt, akkor légy figyelmes, figyeld meg ki az, aki nagy veszélyben megvéd téged, aki titokban megdorgál, aki nyiltan megjutalmaz...


Most kérlek, ne gondold, hogy téríteni akarok, csak azért használtam vallásos kifejezéseket, mert azok a legalkalmasabbak.


„hogy hogyan mondjam meg a véleményemet,”


Miért mondanád meg a véleményedet, a te véleményed nem érdekli őket, még akkor se ha a lehető legelőzékenyebben, a legfinomabban fogalmazod meg, azzal csak tetőzöd a bajokat. Óvakodj a véleményektől, a legjobb lenne ha egyáltalán nem alkotnál véleményt senkiről, nem a te dolgod hogy másokat megitélj.

2013. márc. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 18. 10:17
 4/5 anonim válasza:

Én is voltam ilyen helyzetben, hosszú tűrés után nálam eldurrant a cérna és a kezem is, következő héten ki is rúgtak! Átgondoltam mindent és eldöntöttem ,hogy nem fogok többet megalázkodni senkinek és a büszkeségem is előrébb való lesz a megfelelésnél! Hidd el hosszú távon bejön! Ez egy jó bevett Magyar szokás: "szivassuk meg az ujjat"

Le kell szarni és tudatni kell ,hogy nem vagy semmivel rosszabb és lejjebb náluk!

2013. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 torpekenguru válasza:
Szia!Én is voltam ilyen helyzetben iszonyatos volt én nem sokáig birtam ott,még a lelkembe is beletapostak ezek,mindenkit kiszekáltak olyan volt mint egy kiképzőtábor undorodtam bemenni oda,előre rettegtem mi lesz a főnökségnek hiába szóltunk mert mi voltunk a szemetek az aljasok senki sem vette észre hogy mi zajlik ott és ez a pár ember még a mai napig ott van borzalom mi folyik némelyik helyen össze vissza szekálják az embert nekem is ráment az egészségem csak sajnos nem tudtam váltani és ráadásul valamelyik rendszeresen utánam szól mindenhova nem tudok egyszerűen elhelyezkedni fogalmam sincs mit csináljak. [link] ebbe a fórumba mindent letudsz ini amiket tapasztalsz mert szerintem nem vagyunk egyedül.
2013. ápr. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!