Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha egy barátom...

Mit tegyek, ha egy barátom folyton rossz kedvű, mert otthon problémái vannak a szüleivel? Szeretnék segíteni, mert ha így folytatódik, a barátságunk is rámehet.

Figyelt kérdés
Már évek óta folyton veszekszik az anyjával, kiabálnak egymással, egyszer már el is "költözött" otthonról és kint töltött 2 éjszakát az utcán. Én ezt már nem bírom, mert szeretem! A barátomról van szó, de ez mellékes. Nem ismerem 100% osan a helyzetet, mert nem szeret róla beszélni, viszont emiatt köztünk is feszült néha a hangulat. Van, hogy komolyan hozzá se lehet szólni...néha öngyilkosságról is beszél. Valószínűleg ezt nem gondolja komolyan, de nekem ez olyan mintha kést szúrnának a szívembe amikor ilyennek látom. És persze engem is hanyagol, nincs kedve semmihez. KÉREM SEGÍTSETEK!

2013. márc. 11. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Te semmiképpen ne hanyagold, és törődj vele, ha lehet kérdezd, ha érzed, hogy nagyon zavarja, hagy abba. Ennél többet nem nagyon tehetsz a családi problémáival. Viszont van családsegítő, azt felkeresheti, egy szakember jobba tudja, mit kell tenni.
2013. márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, igyekszem akkor is kedves lenni hozzá, amikor ő (tudatán kívül) megbánt... de sajnos egyre nehezebb!

Nagyon várok további válaszokat is!Bármikor! Úgy érzem ez még egy darabig aktuális lesz...de én még nem akarom feladni a kapcsolatunkat.

2013. márc. 12. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!