Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni egy ilyen...

Mit lehetne tenni egy ilyen szomszéddal? Nem bírom már!

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé elfajult a dolog köztünk és az alattunk lévő szomszéddal... 3 éve költözünk ide, közös velük a tárolónk. Mivel az első 3 hétben nem mutatkoztunk be nekik, rendszeresen el volt döntve a biciklim a a tárolóban. Erre a másik szomszéd hívta fel a figyelmem, hogy nem ő szokta, hanem ez az alattunk lakó ilyen. Nekem fel se tűnt ez, de másik szomszéd mondta, hogy ő rendszeresen így találta a biciklit és ő állította fel.

Miután a kislányom járni kezdett, kiírtak egy megalázó névtelen levelet, hogy mi állandóan trappolunk, ordibálunk. Kiakadtam, lementem megbeszélni: állításuk szerint (halál komolyan): mi katona bakancsba trappolunk itthon, vasgolyókat vágunk rendszeresen a földhöz, nekik ehhez van fülük. Jelezném, a kicsinek direkt miattuk nem szabad abszolút itthon ugrálni vagy szaladgálni, sőt szinte nem is kapott zenélős játékokat, csak hogy béke legyen. Én leosztottam őket, hogy ne rágalmazzanak minket, mert mi soha se kiabálunk, meg ne így intézzük el ezt. A konyhába soha se étkezünk szinte, mivel kicsi, de szerintük nonstop a széket húzgáljuk a csempén. Mostanában a férjemnek sáros a cipője munka után, és mikor este hazaér és feljön a lépcsőn, hát hagy maga után nyomot, de hát sárba esőbe mindenki. Erre egyik nap arra jöttünk haza, hogy 2 kg virágföldet öntöttek elénk és egy szöget törtek a zárba. A közös tárolóba találtunk náluk ugyan olyan szöget, elől hagyva, szóval egyértelmű hogy ők voltak, bár tagadnak, és a rendőrség se tehet semmit. Én már félek komolyan mondom, hogy el kell mennem valahova, és mire jövök haza... Beszélni nem lehet velük, egy rosszindulatú idős házaspár, akik az előző lakóknak olyanok miatt rinyáltak, hogy este 10 után nem szabad már fürödniük, mert lehallatszóik (hiába akkor értek haza a munkából), vagy este 8 után ne menjen hozzájuk baráti társaság társasjátékozni, mert a nevetgélés zavarja őket...

Félek, hogy ilyen ocsmány sunyi dolgokkal próbálnak majd kicsinálni minket, félek, hogy nem tudjuk majd őket kivédeni, egész nap gyomoridegem van... :(


2013. márc. 18. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha felveszed velük a kesztyűt, akkor ebből szó szerint háború lesz. Érzéseim szerint erre mennek, mert öregek és baromira unatkoznak otthon. Nincsenek rokonaik akik járnak hozzájuk? Beszélj velük esetleg, ha látod őket.

Sajnos jobbat nem tudok.

A virágföldet biztos vissza szórtam volna az ő ajtójuk elé. Mindennek van határa, úgy látom ők ezen már jócskán túl mentek!

2013. márc. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit: az önkormányzatnál megpróbálnék tanácsot kérni, hogy kihez fordulhatok ezzel a problémával! Elmondanám azt is, hogy féltem tőlük a gyerekeket, mert veszélyt jelentenek rájuk nézve is!
2013. márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem az emeletröl van ilyen szomszedom.Vettem a teraszra(mert földszinten lakok)trambulint a gyerekeknek.Azota minden nap kenyeret,rizset,csokispapirt stb talalok benne.Persze hogy fentröl dobaljak bele.Vagy a teraszon a napernyön egy lyuk van,mert cigit VÉLETLEN ráejtették.De volt mar olyan is hogy a kisfiam aludtvkinnt a babakocsiba és szoszerint 5 cm vàlasztotta attol el,hogy a fenntröl leöntött felmosoviz ne az arcába landoljon.Nekünkbráadäsul közös mosokonyha van,persze hogy a mosogepbe benne haggya a mosopor maradvànyt.Ez csak a legkisebb dolog,ezektöl hajmeresztöbbet is irhatnék.Na én abszolut nem bosszulom meg,ugy teszek mint aki nem veszi észre,de abszolut nem vagyok csendbe miattuk.Szoval hangosan hallgatok zenét stb.Nem.direkt hanem ugy teszek mint a.kertes hazakba.Ne en nekem kelljen menekülnöm.Megmutatom,nem egyszerü elkergetni engem.Neked meg a házmesterrel kellene beszélned ha van ilyen.
2013. márc. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mutatkoztatok be? Egyébként betörtem volna az ablakot és beszórtam volna a virágföldet.
2013. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy voltunk vele, ha majd a lépcsőházban összefutunk az elég...A közös képviselővel beszéltünk, én meg veszélyeztetett terhes voltam, nem gondoltam, h itt ekkora elvárások vannak, érdekes volt, mert a többieknek nem volt probléma, h nem kopogtunk be mindenhova...Nem akarok lesüllyedni a szintjére, meg ha elkezdünk "háborúskodni", és én is visszaadom ilyen módszerekkel akkor félek, h egyszer csak eldurvul a dolog....Ennél is jobban.
2013. márc. 18. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:

jézusom,azt hittem nálunk gázabb helyzetben senki nem lehet..de te viszed a prímet :/


nálunk azért szólnak be,mert kopog a kutya körme a padlón és hogy direkt futatjuk a házba -.-

hát nem hiszem,hogy azt lent hallják..


de amikor apum beszólt az alsó szomszédnak aki a kutya körömkopogása miatt beszólt,hogy maga meg beszéljen a lányával,hogy ne magassarkúba mászkáljon este 11 kor akkor lefagyott az öreg,azóta nem b.szogatnak a kutyás történettel :D


szerintem ezen már csak a költözés segíthet!

2013. márc. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szöget tört a zárba, az már rongálás, nem?

Engem ez szórakoztatna. Minden alkalommal visszaadnám, amit csináltak, a kislányt meg beíratnám egy zenesuliba, és kapna egy hegedűt.

2013. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel öregek, le vannak maradva a technológiáról (kisebb kamerák okosan elhelyezve tárolóba ajtó elé) stb. amint lesz egy felvétel róla, h ők csinálják már lehet őket sarokba szorítani. lehet h 20 rongyot megér hogy a gyereketek normálisan élhessen.

Már van vezeték nélküli wifi kamera is.


Demenciával otthonba záratni stb stb stb közgyűlésen levetíteni lehet itt mókázni.


Van a háborúnak olyan síkja amihez nekik fingjuk sincs, ebben biztos vagyok


Én ilyesmikkel próbálkoznék, merthogy erről le vannak maradva, mint a huzat. Aki unatkozik és műsorra vágyik annak meg kell adni :D nektek 1-5 nap erőfeszítés ők meg a maradék életükben le lesznek kötve ha jól csináljátok^^


Talán van olyan kamera is ami olyna szabvánnyal vesz fel, hogy a bíróság is elfogadja, (rendőrtől hallottam h létezik ilyen, nézzetek utána) nem a sonyboltban lesz, sajnos erről bővebbet nem tudok.


Remélem segítettem, Kellemes Húsvéti Ünnepeket! Aki hülye haljon meg.

2013. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!