Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Támadtak már meg aluljáróban...

Támadtak már meg aluljáróban cigányok? Hányan, mikor, miért? És fehérek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 14:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
65%
Még soha, Pesten élek, járom az egész várost, nő vagyok, soha nem volt még problémám se cigányokkal se másokkal. Persze én se teszek megjegyzéseket rájuk.
2009. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Aluljáróba még nem, csak fényes nappal az utcán. Haverommal sétáltunk 2-en aztán odajöttek 5-en azzal a szöveggel hogy mennyi az idő. Utána gondolom sejthetitek mi történt. 15F
2009. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
még nem...egyszer volt h azt hittem h lesz vmi de mégse...odajöttek h mennyi idő megmondtam aztán telefonáltak egyet telómról, teló vissza azt pá ennyi
2009. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%
Soha egyik oldal sem bàntott,sem aluljàroban,sem utcàn.Beszolàsok voltak,de ugy tettem mint aki nem hallja,és ennyi.
2009. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

engem már párszor igen. ott is, utcán is, de még vonaton is.

fehérek még nem, de ők kevesen is vannak a 8ban. :)

2009. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%

Én a XIII. kerületben nőttem fel, és többször is támadtak meg cigányok. Volt, hogy az értéktárgyaimat szerették volna, de volt, hogy szimplán verekedni akartak.

Összeálltunk többen, és akkor ők még többen jöttek, úgyhogy elég gázos volt. De túléltem, úgyhogy vidám vagyok. De meg tudok érteni mindenkit, aki panaszkodik ezen a téren, és nehezen tudom elfogadni azok véleményét, akiknek még soha nem volt ilyen jellegű találkozásuk a cigány kultúrával.

És mivel ott nőttem föl, ahol, vannak cigány barátaim is. Konkrétan van egy közülük, aki egyszer egy ilyen találkozásnál megvédett. Azóta is hálás vagyok neki és nagyon jó barátok lettünk. És ő sem érti, hogy egyesek hogyan képesek beilleszkedni a társadalmi normák közé, mások meg miért nem...

2009. szept. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

hát egyenlőre az állás fele-felénél áll.

furcsa, azt hittem többen írnak majd, más topicokban annyian írják mindig, hogy őt mennyien megtámadták már kötülük.

2009. szept. 17. 09:44
 8/24 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, hogy támadásnak fogjátok-e értelmezi az esetemet, bennem úgy maradt meg.

Mentem haza a Lehelről, tele szatyrokkal, fáradtan. Középkorú nő vagyok. Felszállt egy 6-7 fős roma ifjúsági csoport, a legkisebb még karomülő, a legnagyobb már anyányi lány volt. Leültek velem szemben. Mivel ez csak egy ülés volt, a köztes részen is voltak, rugdosták kicsit a szatyraimat, meg a lábamat, de nem volt vészes. Biztosan nem voltam semmilyen szempontból provokatív, mert nagyon fáradt voltam, és a hétvégén főzendő menün gondolkodtam. Ezek miatt nem vettem fel a nagylánnyal a szemkontaktust sem. Kötekedni kezdett velem, hogy mondjam meg milyen nemzetiségű vagyok meg ilyenek. Amíg tehettem nem válaszoltam, de volt egy pont, amikor abba kötött bele, hogy azért nem válaszolok, mert ők cigányok és ezen hergelték magukat. Amúgy a villamos tele volt. 2-3 megállót mehettünk úgy, hogy igyekeztem a minimálisra csökkenteni a válaszokat. Végül leszálltak és az egyik kisebb fiú még felszólt a nyitott ablakon, megkérdezte hány óra. elfordítottam a karomat, hogy megnézzem az órámat, erre a nagyobbik fiú felnyúlt az ablakon és a hajamat ( konty-féleséget hordtam ) megragadva az üveghez verte a fejemet 2-3-szor. Ekkor a villamos elindult és csak a röhögésük hallatszott. Hazáig már csak 3 megálló volt, de, amit én a közönségtől kaptam, hogy miért kell ezekkel szóbaállni ! Senki sem védett meg. Azóta eltelt kb 3-4 év, nem hordok karórát és rövid a hajam. Ha meglátom ennek a társaságnak egy tagját is a villamoson, felállok és leszállok, várok egy másikat.

2009. szept. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Igen ez támadás. Lehet, hogy a fizikai része nem volt óriási, viszont megalázó és pofátlan.


egyrészt undorító, hogy csak falkában képesek támadni. Nincs olyan cigány aki egy nála erősebbel, vagy kb egyenrangú ember ellen ki merjen állni. Ha neagyjisten mégis, akkor utána rohan vissza 20emberrel és akkor nyeregben érzi magát. undorító.


Az is, hogy az időseket meg a nagyon fiatalokat képesek ekkora túlerőben megtámadni, bántani.


És akkor jön rá, hogy nyeregben vannak, mert ugye "Az a bajod, hogy cigány vagyok mi??" "Meg rásszista vágy!"

Állítom azt se tudják mi az a rasszizmus, csak használják mint egy varázsszót.


Ami még undorítóbb, hogy erre a többi "magyar" ember inkább az áldozatot bántja még, mert segíteni nem mernek. Az se lenne elképzelhetetlen, hogy egy ilyen után még neked szólnának be, hogy mennyire rasszsita vagy, hogy szegény romák.

2009. szept. 17. 13:37
 10/24 A kérdező kommentje:
lehet nézni a pontokat. azok vannak felpontozva akiket soha nem támadtak meg. Akiket igen, az mekkora szemét, ugye?
2009. szept. 17. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!