Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Támadtak már meg aluljáróban...

Támadtak már meg aluljáróban cigányok? Hányan, mikor, miért? És fehérek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 16. 14:32
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, vannak cigányok és nemcigányok között is bunkó parasztok, és normálisak. Mindenki azt írta le, amit személyesen tapasztalt. Én a 15. kerületben lakom, amióta megszülettem, huszonéves nő vagyok, nem csúnya, nem szépségkirálynő, egyszerűen csak fiatal nő. Engem még nem támadtak, nem kezdtek ki velem, ha az időt kérdezték, normálisan megmondtam, ha kérdeztek valamit, szóltak hozzám, válaszoltam, és nem kerültem a beszélgetést. Nem is volt belőle probléma.

A Blaha Lujza téren egyszer leszólított egy cigány pasas, azt mondta, hogy tanár volt, de elveszítette az állását, mindenkit leszólítgatott, és megkért, hogy mondjunk neki egy költőt, és ő mond egy verset. Mondtam neki Adyt, és jobban tudta, mint én fiatalabb, pénzt nem tudtam adni, de nem is szoktam, de már pár szónak is örült, amit leálltam vele beszélgetni. Beszéltük, hogy anyukám is tanít, és úgy ment tovább, hogy sok jó diákot kívánt neki. Egy másik eset, amire kiemelkedően emlékszem, itt esett meg, ahol lakom, egy buszmegállóban volt 3 cigány gyerek, egy kisfiú és 2 kislány, tizenéves körüliek, tele ékszerekkel, csicsás ruhákkal, és a kisfiú valami csokit vagy csokis fagyit evett, és összemaszatolta magát, nem tudta mibe törölni, a ruhájába nem akarta. Mindenkihez illedelmesen odament, hogy tudna-e adni neki egy papírzsebkendőt, sajnos nem volt senkinél, adtam volna szívesen, a buszra felszálltak, ott is próbálta az utasokat, de pechjére nem volt senkinél. Nem bántott senkit.

2009. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
59%
A leheles vagyok. Szerintem ez a mai magyar roma-ügy rákfenéje. Nem lehet bizonyos alap dolgokat megkövetelni tőlük, mert egyből rasszista vagyok. Angyalföldön élek, előtte sűrű Józsefvárosban ( Orczy tér, Lujza utca ) éltem, több roma szomszédom volt, nem haverkodtunk, de problémánk sem volt. Ha baj volt, akkor számíthattunk egymásra. Szóval Angyalföld. A gyerekemet elsőben a lépcsőfordulóban az övével elkapta egy nyakánál fogva felhúzta ( felakasztotta ) az egyik roma gyerek. A folyosó ügyeletes tanár vágta le. Képzelheted, hogy bementem és szóvá tettem. Az igazgató válasza az volt, hogy anyuka, ne cigányozzon ! Ki sem ejtettem ezt a számon. Amikor kissé ingerülten azt válaszoltam, hogy nekem mindegy, hogy cigány, sváb vagy szerb, ne akassza fel a fiamat, akkor azt mondták, hogy menjek pszichológushoz. Nem vállalják fel a konfliktusokat a romákkal, és nem veszik észre, hogy pont ők nevelik a gyerekekbe a rasszizmust.
2009. szept. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%
13:50-nek: miért kell nekem mindenkivel szóba állnom ? Én vagyok a hibás, amiért fáradtan elgondolkoztam utazás közben ? Megjegyzem, ha magyar akart volna velem akkor beszélgetni, akkor sem lettem volna partner. Nagyon kiakadtam a hozzászólásodon. Azt hittem, hogy pontosan érzékeltettem, hogy ez olyan helyzet volt, amiben nem lehetsz nyerő. Ha válaszolsz, az is baj, ha nem az is !
2009. szept. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

14:02 - A kérdésre válaszoltam, nem neked. Ha magadra vetted, az már a te privát problémád. Akinek nem inge...


13:58 - Nem nevelik félre a tanárok a gyerekeket, hanem őket büntetik, őket perelik, ha valami történik, akár az ő hibájuk, akár nem, és ezt onnan tudom, hogy anyukám több, mint 25 éve tanít, és ilyen nehéz még sose volt, mint az utóbbi néhány évben, amióta a gyerekeknek a jogait jobban hangsúlyozzák, mint a kötelességeiket. Egy hosszú per tavaly november óta most fejeződött be az ő iskolájukban. Nem cigányok miatt, hanem egyszerűen egy problémás család miatt. Jogosan a suli javára döntöttek, de ott is a család kezdte a pereskedést valami szerintük jogtalan apróság miatt, ami fölött annak idején, amikor én voltam ennyi idős, szemet hunytunk, nem csináltunk problémát, se a gyerek se a szülő. Ma mindenért beperelik az iskolákat egyesek, ha bevág jogosan egy intőt a tanár, azért is.

2009. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
Engem egyszer a XV. ker-ben a suli előtt raboltak ki 3-an, egyszer meg megvertek az aluljáróba mert nem adtam neki 100ft-ot. Persze a verés után a pénztárcám is elvitték. És az a vicces hogy már a kis 8 éves cigány gyerek is olyanokat kiabál egy felnőtt embernek hogy retkes magyar stb.
2009. szept. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, számomra már csak az a kérdés, hogy miért haszontalan válasz az egy ilyen kérdésre, ha valakinek tényleg nem volt még személyes incidense, és ezt őszintén leírja? Most ha megtámadnak, jobb leszek? Ha ezen múlik, hogy ne legyen haszontalan a válaszom, akkor se támadtatom meg magam.
2009. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

azzal nincs baj, ha nem támadnak meg. A baj az, hogy akit nem támadtak meg, az nem hiszi el, hogy a nagy részükre jellemző ez a viselkedés, a kötekedés, stb.

És akkor elekzdi húzni a többi agyát azzal, hogy rásszisták vagyunk.

2009. szept. 17. 21:37
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem vagytok rasszisták, csak nem a többségre igaz ez a viselkedés. Ha néhány magyar lop külföldön, és kiteszik a táblát, hogy "magyarok ne lopjatok" az is hibás általánosítás. És hidd el, van ilyen.

Legalább értelmes gondolkodó emberek ne általánosítsunk. Vannak bűnözők, függetlenül a származástól. Azok miatt hiszik azt, hogy a nagy részükre jellemző (mint külföldön ugye ránk is sajnos), akik szemtelenül rendszeresen csinálják, és ezért úgy tűnik, mint ha sokan csinálnák, pedig csak néhányan csinálják sokat.

2009. szept. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

külföldön is tudtommal a magyar cigányok miatt tették ki;) csak tod a külfödi nem nézi, hogy cigány vagy magyar, neki a cigány is csak magyar.


Amúgy az a gond, hogy a cigányok nagy részére igazak a fent leírt viselkedésformák.

Természetesen bármennyire is sokan mondjuk, hogy az összes cigány bűnöző, ez valóban hamis állítás. Viszont sajnos meg van rá az okunk, mert nagyon kis részük az amelyik nem kötekedő-lopós-gyilkos.


Szerintem magyarok még nem csináltak olyat egy faluban, hogy tömegesével nekiugrottak valakinek és megölték. Én nem tudok róla, persze ettől még lehet volt ilyen. Világosítsatok akkor fel.


Emlékezz az olaszliszaki tárgyaláson már az ügyvéd is azzal védte a mocskos gyilkosokat, hogy hát a romák hajlamosak az agresszióra. a jó kva anyját azt!


Nem tudom hány ilyen esetnek kell még megtörénnie, hogy észbe kapjanak.


Megölték Cozmát aljas módon.

Nemrégiben volt, hogy a mentőst megverték szintén tömegestül.

Most meg halálra rugdostak egy embert, nmis tom asszem pesterzsébeten?


Sorolhatnám még, és ez csak 3 a sok közül.

Mikor olvastunk arról, hogy hát 30magyar közrefogott egy cigányt, és pépesre verte? soha, mert mi nem vagyunk ilyenek. Ők igen. ezt ne tagadd.

2009. szept. 17. 21:58
 20/24 anonim ***** válasza:
78%

Engem nem aluljáróban, nem vagyok Budapesti, vidéken élek. A városunk fő utcáján támadtak meg miközben a párommal hazafelé mentünk, sötét volt már, késő este.

Nem raboltak ki, egyszerűen amikor elmentek mellettünk elkezdték ütni, rúgni a páromat, csak úgy "heccnől", és akkor is tovább rugdosták amikor már elájult. Védekezni sem tudott. Sokan voltak, mi ketten, amiből az egyikünk (vagyis én) ugye nő. Esélyünk nem lett volna védekezni. Engem nem bántottak. De a mai napig a lelkemben viselem annak az estének a nyomait. És azóta félek tőlük, mondjon nekem bárki bármit,és állítsa bárki hogy ez milyen kis rétegükre jellemző... Aki ezt állítka biztos nem élt még át ilyesmit, és nincs benne kitörülhetetlenül a tapasztalat. NEM előítélet! Tapasztalat.

2009. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!