Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetemen állandóan elkérik a...

Egyetemen állandóan elkérik a jegyzetem és mindenkinek továbbküldik plusz anyagokkal, de nekem nem küldenek semmilyen anyagot. Korrekt ez? Javaslat?

Figyelt kérdés
Nem az a bajom, hogy nagyon félteném a jegyzeteimet, bár bevallom bosszant, hogy van aki be sem jár, mert majd úgyis elkéri vagy van aki bejön az órára, de csak néz vagy laptopozik és ő is elkéri... Ami még bosszantóbb, hogy bescannelve továbbküldik mindenkinek plusz anyagokkal, de azokat én már nem kapom meg,de tudok róla... Javaslat ennek kivédésére?

2013. márc. 19. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda. Ez nem irigység, hanem versenyhelyzet. Ha olyan balek vagy, hogy hagyod magad kihasználni, ki is fognak.
2013. márc. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Na, te is olyan vagy, mint én, a jó szíved fog a sírba vinni.

Húzni kell egy határt, ha rosszul esik is, és azt mondani, eddig hagytad kihasználni magad.

2013. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Pontosan, ahogy az előző válaszolta. Majd megtanulja, ahogy akarja, max megbukik.
2013. márc. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Néma gyereknek az anyja se látja a fától az erdőt! Számold meg, hányszor írtad le azt, hogy ők elkérik a jegyzetet! Majd emlékezz vissza, hogy te hányszor kértél jegyzetet. Szerintem egyszer sem. Ha kell az a jegyzet, kérd! Ha megvagy nélküle, akkor nincs miről beszélni.


Ha nagyon zavar, akkor meg tényleg ne add oda a jegyzetet, maximum megutálnak, mint egy darab sz@rt, de ahogy kiveszem a szavaidból, most se néznek túl sokba, mert ha csak egy picikét is kedvelnének, akkor néha (nem mindig), néha meglobogtatnák előtted a jegyzeteiket, hogy véletlenül nem kell-e neked...

2013. márc. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb elkérik akkor mondd nekik azt, hogy: ez egyszer még odaadod. De ha megint kiderül, hogy kaptak még plussz anyagokat, és azt nem juttatták el neked, akkor kerítsenek jegyzetet ahonnan akarnak, mert te nem fogod odaadni senkinek.

Ne hagyd magad. A helyedben azért pár embernek tartanék előadást a kölcsönös segítség elvéről. Vágd a fejükhöz az összes ilyen gondolatodat, mert ahogy előttem írta valaki, senki sem fogja észrevenni, hogy mi a bajod. Ez nem egy empatikus világ sajnos. Nyisd ki a szád, és küldd el a halál f*szára azt a pár embert. Később majd meg fogod tanulni (munkahelyen például), hogy ez a mentalitás a nyerő, a visszahúzódó rendes emberekbe ott rúgnak bele ahol tudnak.

2013. márc. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj nekik semmit, élősködnek rajtad. Te ülsz ott az órán, te figyelsz, te jegyzetelsz, te rendszerezed az anyagot. A jószívűségnek is van határa, pofátlan élősködőkkel szemben nem kell jószívűnek lenni, mert mindig visszaélnek vele. Majd ha az ő elvégzett munkájuk után más kap fizetést, talán elgondolkodnak rajta. Nekik is meg kell tanulniuk, hogy ha valamire szükségük van, maguknak kell tenniük érte, nem mástól elvárni, hogy megcsinálja helyettük.
2013. márc. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lópikulát sem adnék nekik, nem hogy jegyzetet!


Én is voltam így, mint a kérdező. Mihelyst megszüntettem a vöröskeresztet, sorra buktak meg a vizsgán az emberek. A poén az volt, hogy az oktató külön elküldte az anyagot, de lusták voltak még csak letölteni is.

Aztán (felnőtt emberek!) mentek panaszkodni, de megmondta az oktató, hogy ott van közös fiókban a jegyzet; ha facebookra jut idő, akkor az anyagot letöltésére is.

2013. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amit kipróbálnék kérdező, a helyedben, az az, hogy ha legközelebb elkérik, akkor közlöd, hogy 10.000 Ft. Fejenként.
2013. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia!

én elsőeévesként segítettem, ha megkértek, most másodikban már csak annak segítetek, akinek száíthatok a segítségére

2013. ápr. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy olvasod-e még, de leírom, hogy én is így voltam, amíg meg nem untam. (Ez akkor következett be, mikor többször is csúnyán átvertek.) Utána olyan tollal jegyzeteltem, amit nem lehetett fénymásolni, mert nem verte vissza a fényt vagy mi, majd esténként letisztáztam magamnak rendes tollal. Ha "jó ember", tehát akinek a segítségére én is számíthattam, kért tőlem kölcsön jegyzetet, akkor megkapta a letisztázottat (de csak úgy, hogy együtt mentünk fénymásolni, nem adtam ki a kezemből a jegyzetet, vagy lemásoltam én, és kifizettettem vele), ha pedig az ilyen lusta disznó élősködők, akkor megkapták a nem fénymásolódó, kuszább órai verziót...

Aztán ezt a gonoszkodást is meguntam, sőt utána néhányszor el is szégyelltem magam, mert az utolsó évben, az utolsó vizsgáimon többször is előfordult, hogy az utóbbi csoportba tartozó hallgatótársaim kérdés nélkül adtak puskát meg segítettek vizsgák előtt.

2014. júl. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!