Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor albérletbe költöztetek,...

Amikor albérletbe költöztetek, nem éreztétek feszélyezve magatokat?

Figyelt kérdés
Hogy mégiscsak egy másik ember tulajdona ott minden (ha esetleg bútorozott is volt részben, vagy egészben), mindenre jobban kell vigyázni, nehogy kárt okozzunk. Nem festhetjük kedvünk szerinti színűre a falakat, valaki más ízlése tükröződök minden helyiségben, stb... Most fogunk albérletbe költözni, saját bútorokkal, de mégis ilyen érzésem van, hogy megint valaki másra kell tekintettel lennünk, mert ez sem a miénk lesz.
2013. ápr. 5. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Eleinte a saját új lakásoddal is úgy vagy, hogy extrán körültekintően jársz el mindennel, mindenre vigyázol stb. Aztán meg többnyire leszarod. De ez így van a ruhával is, hogy először jaj, jaj új ruha, aztán már nem szarsz be, ha hozzáérsz valamihez stb. Az albérlet is csak egy kicsit lesz fura, utána megszokod.
2013. ápr. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem éreztem. Saját bútorral mentek, tehát a Ti izlésetek.

Gondolom több albérletet megnéztetek, ez volt a legjobb.

Mindenütt tekintettel kell lenni másokra, a sajátodra is vigyázni kéne. Albérletet fizetitek, tehát a tietek, ha ideiglenesen is. Majd elmúlik ez az érzés, ha belakjátok.

2013. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Én 3 éve albérletezek diákként. Én még mindig feszélyezve érzem magam attól, hogy nem sajátba vagyok, bár otthon is vigyázok mindenre. Pl az albérletben nem tudok egész nap pizsamában lenni, mert tudom, hogy nem otthon, a sajátba vagyok...
2013. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
igen, ez sajnos megvan. én nagyon sokáig albérletezetem, és a feszélyezettség érzése mellett az hiányzott alegjobban, h végre igazán otthonossá tegyem a lakást. hogy pl méretre szabassak függönyt vagy vegyek oda egykis asztalkát, polcot, ahova pont bepasszol. de mivel rutinos albizó voltam, tudtam, h feleslges, mert egy másik albérletben, egy másmilyen elosztású lakásban pont nem tudok majd mit csinálni vele. ezt nagyon nem szerettem, főleg a vége felé, amikor azért már elég idős is lettem volna ahhoz, h ilyen szempontból is formáljam, szépítsem az otthonom
2013. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Először de. Aztán rájöttem, hogy felesleges ezen problémázni. Kemény tízezreket fizetek a bérbeadónak havonta, innentől jogosult vagyok a holmik és a lakás használatára. Ha meg kárt okozok, ugyanúgy ahogy a saját holmim esetében, kifizetem és kész. Ezek csak tárgyak, természetes hogy történnek ilyen dolgok.

Több mindent sikerült már tönkretennem az albérleteimben, de van amiről nem is tud a bérbeadó, mert mire jött, megcsináltattam vagy kicseréltem, ennyi.

2013. ápr. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak a legelsőnél kis ideig.

Azóta nem,fizetek eleget ahhoz hogy otthon érezzem magam.

2013. ápr. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most miért nem érzitek magatokat otthon?

Kiadtam a lakásomat én is, de évek óta nem voltam ott, nem járok ellenőrízni sem. Számlámra befizetik a lakbért, és ennyi. Ők fizetik a lakbért, tehát ők laknak ott.

Érezzétek magatokat otthon, hiszen azért vettétek ki.

2013. ápr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyél ki üres lakást, azt úgy bútorozod, ahogy tetszik. Sőt, festheted is, csak állapodj meg róla a bérbeadóval. Legfeljebb a rikító színű falakat a kiköltözéskor fehérre fested. Ha saját tulajdonú lenne a lakás, eladás előtt akkor is ajánlott legalább egy tisztasági festés, hogy jobb árat kapj érte.


Ha valami tönkremegy, ami természetes dolog, tudtommal nem azon múlik a javíttatás költsége, hogy kinek a neve van a tulajdoni lapon.


A kiadott lakásba pedig a tulajdonos nem járhat be, csak és kizárólag a bérlő engedélyével, előzetes időpontegyeztetés után. Cserélj zárat, jogod van rá ugyanis, aztán nyugodtan mászkálhatsz akár meztelenül is a lakásban.


Az egész probléma szvsz csak a fejedben létezik.

2013. ápr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!