Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A ténylegesen gazdag emberekne...

A ténylegesen gazdag embereknek mennyivel több a havi megélhetési költségük, mint az átlagnak?

Figyelt kérdés

Mert a gazdag sem szórja csak azért a pénzét, mert van neki, tudtommal közöttük is sok olyan ember van, aki azért megnézi, hogy mire mennyit ad ki. Meg ők sem esznek többet, stb stb.


Érdekelne, hogy egy igen tehetős ember mennyit költ el:

-kajára

-lakóingatlan üzemeltetésre

-öltözködésre

egy hónapban.



2013. ápr. 11. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
egyszer voltam keresztanyámmal(azdagok) a tescoba 66 ezret hagyott ott egy bevásárlásra..és ezt minden héten megcsinálja.
2013. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

A "ténylegesen gazdag" ember nem így gondolkodik (főleg nem a Tescoba jár), egyszerűen mások a szempontjai.

Ő a szükségletei szerint él. Ha éhes, azt eszik, amit megkíván és ami akkor és ott elérhető. Más nem számít. Ha ruhára van szüksége egyeseket megvesz, másokat csináltat. Főleg azért, mert sajnálja az időt az utánajárásra, amúgy meg nem kap olyant, amit szeretne. A lakását szintén a célszerűség és igény veteti vele. Ha ez változik, a lakás is változik.

És legfőképpen hiába kérdeznéd a kiadásait nem tud rá válaszolni. Nem tartja számon, e célra könyvelőt tart, akiben megbízik.

Ezért nincs is hónapra megmondható kiadása, mert helyzettől függ. A normálisabbja dolgozik (persze, amit szeret, de rendszeresen). Ha átlagos szükségleteit kell csak kielégítenie, feltehetően kijön 2-3 százezerből. De ha úgy adódik, vesz egy repülőgépet, mert mondjuk Honoluluba menne, de nincs jegy (ilyen azért kevés van). És ha (nagyon) megtetszik egy vidék neki, vesz ott egy házat (bármennyi millió), vagy bérel egyet. Ha nem kell, eladja.

Nála a nagy pénzek az üzlettel kapcsolatosak.

2013. ápr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Az utolsó jót írt, legalábbis ami engem illet.

Nem tudom, hogy mennyit költök egy hónapban. Helyzettől függ. Kifizetem ugye a számlákat rendszeresen, amik szinte minden hónapban ugyanakkora összegből állnak. Kaját illetően sok gyümölcs és zöldség, húsból vad is, hal is. Van választék itthon a kajából, de alapvetően nem pazarolok. Főzök minden nap vagy én, vagy az anyukám, étteremben sosem eszünk. Néha rendelünk pizzát. Mondjuk amire többet költünk, mint az átlag, az az alkohol. Minőséges italokat iszunk, ha iszunk, ami ugye drágább is. Valójában a kajára költök legkevesebbet. Ruhavásárlásra sem tudom mennyit költök, mert azt veszem meg, amire éppen szükségem van, vagy megtetszik. Aztán, ha épp kedvem szottyan, akkor hétvégén elugrom Bécsbe, esetleg Rómába, vagy valahova kikapcsolódni kicsit, de ez is változó, hogy mikor van...

2013. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon jó! Minél több bennfentes véleményére kíváncsi vagyok.
2013. ápr. 12. 11:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Még annyit, az utolsó válaszolóhoz, hogy a Bécs meg Róma, meg hallom sokfelől, hogy Párizs, ezek mennyire jó úticélok a bevásárlásra? Mit lehet ott kapni, amit itt nem? Illetve ott árban jobb vásárolni, vagy "ebben a körben" ezzel nem illendő foglalkozni? :)
2013. ápr. 12. 11:52
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

3. vagyok.

Nagyobb a választék az üzletekben és még leárazásra is ráfuthatsz bármikor. :) Igen, mi is keressük az olcsóbb cuccokat. :) Mondjuk én személy szerint kifejezetten szeretek a Schönbrunn palotánál sétálni, esetleg elmenni az állatkertbe, parkba leülni és csak úgy lenni. Rómában pedig van egy üzlet, ahova újra és újra visszajárok, törzsvásárló vagyok, így ott van, hogy kapok akár kedvezményt is, meg hétvégente előfordul, hogy van éjszakai vásárlás és akkor csak a törzsvásárlók mehetnek be kártyával az üzletbe. :) Párizsba nem járok sűrűn, de Cannesba, Monacoba és St. Tropezba annál inkább. Párizs helyett jobban kedvelem Zürichet. Az árakkal mindenhol foglalkoznak, csak nem beszélünk róla direktben. Viszont észrevettem azt, hogy ahol a pénzért keményen meg kell dolgozni, ott igenis fontosak az árak, csak máson spórolunk, mint az átlag.

2013. ápr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

No igen, köszönöm az őszinteséget. A kérdést amúgy az ihlette, hogy a minap beszélgettem egy ismerőssel, aki világéletében csóró volt és igen csúnyán kiakadva beszélt a tehetősebb rétegek költekezési szokásairól. Aztán azért annyit erre én is mondtam, hogy milyen érdekes, én régebben sem költöttem ökörházi módon.

Én nem vagyok milliárdos vagy százmilliomos, sajnos most én is le vagyok csúszva, de korábban hosszú évekig erős felsőközéposztálybeli ember voltam, akinek mindene megvolt, magam is jártam a külföldet, bár nem rendszeresen. Nekem inkább a sportkocsi volt a hobbim, ahol viszont nem néztem a benzin és a szervizköltséeket :) De való igaz, az a tehetős ember, aki nem lottónyertes vagy örökös, hanem megdolgozik/dolgozott azért, amije van, az nem ellensége a pénzének...

2013. ápr. 13. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:
hát ennyi gondolom a gazdagok közt is vannak különbségek..keresztanyámék szinte csak a tescoba járnak...
2013. ápr. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Amúgy, ahogy írtam, voltam sokkal tehetősebb is és akkor is megnéztem, hogy mire mennyit költök. A Tesco meg ma már nem is olyan olcsó :)
2013. ápr. 14. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!