Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen bunkó egy csomó...

Miért ilyen bunkó egy csomó ember?

Figyelt kérdés

Szóval. Egy csomó kérdést láttam már ezen az oldalon, ahol olyasmi volt a téma, hogy pl. a gyerek jött rá, hogy a szülei csalják vagy ilyesmi, a válaszolók többsége pedig még őt oltotta le, hogy semmi köze hozzá. Lehet, hogy csak én vagyok hülye, de szerintem egy család pont attól család, hogy együtt élnek, ha van pl. az egyik családtagomnak valami problémája, a családtagjaira számíthat, megbeszélik a dolgokat, stb. Legalábbis szerintem ez így LENNE normális. Miért ne lenne köze egy gyereknek mondjuk ahhoz, hogy kiderül, tegyük fel az apja csalja az anyját? Most komolyan, akik ilyenkor odaírják az ilyen kérdésekhez, hogy -Nem a te dolgod!, azoknak van fogalmuk arról, min mehet keresztül egy ilyen gyerek? Ráadásul ezt is úgy bírom, amikor a sok okostojás szidja a mai gyerekeket, hogy most milyen fiatalok vannak, jajj, de közben hogy legyen valaki normális, ha ilyen körülmények között nő fel, hogy apucit rajtakapta egy idegen nővel, meg eközben mások még őt hibáztatják, mert szerintük semmi köze nincs a szülei magánéletéhez...

Ez csak szerintem bunkóság?


2013. ápr. 25. 18:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Az igaz, hogy a gyerek a család része, és igenis érdekelheti, hogy mi lesz a sorsa. De a megcsalás nem a családnak szól. Ha az egyik ember megcsalja a másikat, az nem a gyerekek miatt van. Tehát a családon belül a szülők kapcsolatának a része a megcsalás. Igen, kihatással van a gyerekekre is, de egy gyerek nem tud mit tenni. Pláne úgy, hogy még felnőtt fejjel is nehéz eldönteni, mi a helyes lépés, hát még úgy, ha az embernek nincs elég tapasztalata, és érzelmileg nyakig benne van.
2013. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is bunkóság, és igenis van köze a gyereknek a szülei dolgaihoz, legalábbis egy normális családban. A szülő pedig igenis felelősséggel tartozik azért, hogy mit mutat a gyereknek, csak ezt sajna sokan elfelejtik. Az sem egy jó trend, hogyha bármi probléma van, akkor a szülők vagy válnak ,vagy nem is hajlandóak beszélni a problémákról. A gyerek nem hülye, látja, és azt is látja, hogy a szülei mást mondanak és mást tesznek. Elég nehéz így boldog, kiegyensúlyozott gyereknek lenni.

Mit tanulnak a mai gyerekek? Ha valami elromlik újat kell venni. Ha rossz egy kapcsolat, tovább kell állni. Mindenki pótolható, legfontosabb az önérvényesítés. Ezért van ennyi csonka család... Pedig inkább azt kellene megtanítani a gyerekeknek, hogy a dolgokat igenis meg kell beszélni, és hogy minden kapcsolatért tenni kell, mert amibe nem fektetnek energiát, az nem működik.

2013. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Valahol igazad van, de nem értek teljesen egyet.

Gyerekként felfoghatatlan lehet, és megértem az indulataikat, cinkosnak érzik magukat, ha nem szólnak, lelkiismeretfurdalás a mit sem sejtő féllel szemben, hogy a másiknak falaz, ha meg elmondja, azzal a megcsaló felet árulja el, és közvetve ő okozza a másik szülő boldogtalanságát.


De felnőttként azt mondom, hogy a gyereknek semmi köze ahhoz, hogy egy másik ember kivel szeretkezik, ez csak 2 emberre tartozik, és senkinek nincs beleszólása.


Szóval ha egyik fél megcsalja a másikat, akkor tegye úgy basszus, hogy a gyerek sem tudjon róla, mert egy érzékenyebb gyereknek nagyon komoly lelki sérüléseket okozhat.

2013. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
0%
elég bunkó vagy te, hogy csomónak nevezed az embereket
2013. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert arc nélkül, névtelenül, az internet mögé bújva könnyű beszólni bárkinek!
2013. ápr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az mióta beszólás, hogy elmondtam a véleményemet?
2013. ápr. 25. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Napokban volt itt egy kérdés ahol a nő csalta a férjét, elmondja e?. Oldalakon keresztül írták, hogy a férfi sem mondaná el, ő se tegye meg hasonló baromságokat. Na ez mindent elmond.
2013. ápr. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Először is: bocsi az előző kommentemért, csak gyorsan olvastam és hirtelen csak annyit láttam az utolsó előtti kommentjéből, hogy azért név nélkül könnyű beszólogatni vagy valami ilyesmi és azt hittem, arra céloztál, hogy én szólogatok be arc nélkül....szóval bocsi :D

Utolsó: Ez durva :S Elég undorító felfogása van egyeseknek, ahogy látom..

2013. ápr. 25. 18:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. ápr. 25. 18:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy az utolsó kérdésedre válaszoljak: igen, csak szerinted. Nincs jogod minősíteni sem a kérdezőket, sem a kérdéseiket.


Az első kérdésedre a válasz: először magadban keresd a hibát, aztán másokban. Ha egy ember mindenki mást vagy nagyon sok embert bunkónak lát, akkor leginkább benne van a hiba.

2013. ápr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!