Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol tudnék barátokat szerezni,...

Hol tudnék barátokat szerezni, ismerkedni?

Figyelt kérdés

Jelenleg Győrben az egyetemen tanulok, pár hónap múlva végzek és sajnos igencsak kifogytam a barátokból. Az első évben barátkoztam a szaktársaimmal, aztán összejöttünk a volt barátommal és ha lehetett mindig vele voltam, emiatt nem alakult ki mélyebb barátság az egyetemen senkivel, mert úgy éreztem, hogy nincs szükségem barátokra a barátomon kívül, így utólag belátva ezt nagyon rosszul tettem. Februárban szakítottunk a volt barátommal és akkor jöttem rá, hogy nincs egy olyan barátom sem akivel elmehetnék valahova vagy akivel megbeszélhetném a dolgaimat. Mivel ez az utolsó félévem, óráim már nincsenek, szakmai gyakorlatra járok, ahol 4 idős emberrel vagyok egész nap, emiatt nem járok olyan közösségbe ahol korombeliek vannak. A gyakorlatból ez az utolsó hetem, tehát a jövőhéttől már abszolút nem leszek emberek között.

Itt a jó idő és szívesen elmennék sétálni, fagyizni, stb. de egyedül nem jó. Már próbáltam felvenni a kapcsolatot régi barátnőimmel, de mindegyikük messze tanul, elköltözött vagy nem igazán van szabadidejük.

Ezenkívül próbáltam már új pasit is keresni magamnak, de nem igazán jártam sikerrel. Próbálkoztam már sok helyen, még az internetes társkeresőt is kipróbáltam, de sajnos eredménytelenül. Akadnak jelentkezők, pl. volt évfolyamtársam, vagy van egy barátom akit nagyon bírok viszont mindkettejükre csak barátként tudok tekinteni. Velük eljárhatnék szabadidőmben kikapcsolódni, de sajnos mindketten többet akarnak, emiatt nem alakulhat ki szerintem egyikükkel sem mély barátság. Nem vagyok csúnya, nem is ez a probléma, csak egyszerűen nem járok olyan helyekre, ahol korombeliek vannak.

Elsősorban barátokra szeretnék szert tenni, tehát az érdekelne, hogy ha esetleg valaki már volt hasonló helyzetben és sikerült megoldania a problémát, az hol ismerkedett? Nagyon magányosnak érzem magam már hónapok óta, mikor az utcán megyek azt látom, hogy senki sincs egyedül csak én. Olyanok véleménye is érdekelne akik nem voltak még hasonló helyzetben, de van ötletük.



2013. ápr. 25. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Sok a szöveg.Rokoni,lépcsőházi körben.
2013. ápr. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Túl igényes vagy.Gondolom minden reggel elpocsékolsz 50- usq 80 L vizet.
2013. ápr. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm, de ezek eléggé használhatatlan válaszok, főleg a második, erre kár volt időt pazarolnod.

Első: nem lépcsőházban élek, hanem egy családi házban (faluban), Győrbe pedig bejárós voltam. Rokonok körében nem igen tudok ismerkedni, ugyanis az unokatesóim 1 és 6 év között mozognak, az idősebb rokonaim pedig 35-75 között, ráadásul 2-3 órára laknak, szóval ez sem nyert. Esetleg valakinek nincs valamilyen normális ötlete?

2013. ápr. 26. 22:36
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Facebook, twitter , kozossegi oldalak :)
2013. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia,


én hasonló cipőben járok/jártam mint Te. Úgyhogy megértelek. Tudom sovány vigasz, de nagyon nehéz a mai világban rendes embereket, igazi barátokat találni, akik Veled vannak akkor is ha gondod, bajod van. De lehet találni. És ha találsz nagyon becsüld meg! És ne csak elvárdd, hogy jó barát legyen és lehessen rá számítani, Te is légy jó barát és rád is lehessen számítani.

Én is voltam úgy, hogy csak a barátom volt, de azt tanácsolnám Neked, hogy ne hagyd, hogy egyetlen ember a mindened legyen, mert ha az az egy ember elhagy akkor senkid nem lesz. Én ugyanígy jártam. Kerestem barátokat. A legrosszabb amit megtehetsz, hogy interneten barátkereső oldalalakon meg fórumokon ismerkedsz. Interneten az ismerkedik akinek nincs bátorsága élőben ismerkedni, vagy aki nem meri a személyiségét felvállalni.


Én is kerestem barátokat interneten, hidd el, nem éri meg.


Akinek nincs bátorsága az 2-3 levélváltás után eltűnik, aki meg nem meri a személyiségét felvállalni annak meg általában nem tisztességek a szándékai.


Főleg fiatal lányként. Gondolj bele, csetelsz egy lánnyal, azt hiszed lány, és ha egy 40-es 50-es férfi, aki csak meg akar erőszakolni? Ki tudja. Találkozol vele kettesben. Akár bajod is lehet belőle. Nagyon veszélyes is lehet. Az interneten mindenki azt ír amit akar, úgysem tudsz utánajárni.


Ha akarsz ismerkedni barátkozni, azt tanácsolnám keress valami hobbit, valamit ami érdekel, táncot, sportot, valamilyen beszélgetős klubbot, ha körülnézel a neten biztos találsz. Ha élőben ismerkedsz, akkor a másik embernek is fel kell vállalnia magát.


És hát a régi ismerősökkel kapcsolatban, közel sem biztos, hogy nem találkoznának veled szívesen. Lehet úgyvannak vele mint Te, hogy nem hív fel, mert úgyis messze vagy, meg nem érsz rá.


Én egyszer egy volt kolléganőmet csakúgy hirtelen felhívtam, hogy beszéljünk, mert nem beszéltünk úgy 2 éve és tök jót beszéltünk, aztán találkoztunk is. Ennyi. Csak az első lépést nehéz megtenni. Utána már megy. De ne hagyd,hogy kihasználjanak, arra azért figyelj. Ha valaki csak ki akar használni és Te nem hagyod magad, aztán ezért ő otthagy téged akkor hadd menjen és lépj tovább.


Remélem tudtam segíteni.

2013. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!