Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Miért ilyen előítéletesek az emberek?

Figyelt kérdés
A minap olvastam itt egy roma kislány kérdését, aki azt szerette volna megtudni, mit csináljon, ha a társai a származása miatt bántják. Értelmes, okos gyereknek tűnt az írása alapján, mégis alig akadt egy-két ember, akik nem sértegették őt a válaszukban. Tényleg ezt érdemli egy ártatlan gyerek, csak a származása miatt?Mindenki azzal jön, hogy a romáknak csak egy kis százaléka normális, nem az lenne akkor a logikus, hogy ezt a kis százalékot nem piszkáljuk? Mit gondoltok erről?
2009. szept. 28. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Itt az a gond, hogy a többség lusta megismerni közelebbről a másikat, könnyebb besorolni őket mindenféle "csoportokba" a külsejük, származásuk, vallásuk vagy bármi alapján. Elég gerinctelen dolog...
2009. szept. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Mert a romák közül sokan bűnöző életmódot

élnek de vannak becsületesek is

mint az a kislány akiről írtál

2009. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki azzal jön, hogy a romáknak csak egy kis százaléka normális, nem az lenne akkor a logikus, hogy ezt a kis százalékot nem piszkáljuk? Mit gondoltok erről?"


A magyarokat is folyamatosan becsmérlik ezen a fórumon, ezek után mit vársz a cigányokkal kapcsolatban?


Meg kell szokni azt a tényt, hogy rengeteg a keserű, gyűlölködő ember, aki élvezi, ha megalázó dolgokat mondhat másokról. Nem kell utánozni őket, azt annyi.

2009. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer volt szerencsém részt venni egy emberi jogokkal kapcsolatos tréningen.

Volt több gyakorlati szituációs eleme is a tréningnek, az egyik pl. úgy zajlott, hogy mindannyian húztunk egy -egy lapot, amire fel volt irva, hogy ki is vagy te. Ezután felálltunk egy sorban, az előadó feltett egy kérdést, és aki igennel tudott válaszolni a kérdésre, mármint, hogy az, akit alakitasz megteheti-e azt, amit kérdeztek, akkor léptél egyet előre. 25-en vettünk részt a tréningen, voltak akik haladtak, voltak akik alig, és volt 1-2 személy, aki szinte nem lépett egyet sem. Amikor vége lett a kérdéseknek, akkor mindenki megmondhatta, hogy kit alakitott. El kell mondanom, hogy a leghátul lévők között volt a 13 éves roma kislány. Nagyon megfogott, napokig a hatása alatt voltam, és mivel a faluban élnek romák, elkezdtem figyelni a lányokat.

Csak annyit mondhatok, hogy szivesebben lennék bármi a világon, mert annyira elkeseritő helyzetben, mint amiben ők élnek egyrészt a társadalom, másrászt a család nyomása alatt, szerintem csak úgy lehet élni, ha az ember romának születik. És ők mégis tudnak nevetni!

2009. szept. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Azért, mert annyi rossz tapasztalatot gyűjtöttek már össze, hogy az nem igaz.Ezért egy-kettővel nem fognak már kivételezni, mert ismerik a többséget.

Utolsó válaszoló:Én is szívesen játszanék ilyen játékot, összeállítanék egy kérdéssort és ugyanez lenne a helyzet, ha valaki megteheti amit kérdezek, az léphet előre.Meghívnék egy cigányt.A többi csak egyszerű, dolgozó magyar ember lenne.

A cigány két kört verne rá a többiekre.Azok meg nem is léphetnének.Ennyi.Elhiszed?

2009. szept. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Én olyat is olvastam,hogyak a cigányok a származásukból adódóan lopnak és csalnak,ha normálisan nevelkednek,akkor is a vérükben van a bűnözés.Érted a bűnözés valakinek a vérében. Ez engem sokkolt..vannak negativ személyes tapasztalataim a romákkal,de ugyanúgy pozitiv is. Számomra az lenne a fontos,hogy ne legyen tele az ország,akörnyezetem,a élőhelyem primitív,tudatlan,koszos,bünőző emberekkel, nekem mindegy,hogy barna vagy fehér..csak tudod ez egy kényes kérdés,mert engem igy neveltek,hogy nem ítélünk meg másokat a bőrszine alapján,akármilyen elcsépeltnek is hangzik belém ezt sulykolták gyerekkoromtól kezdve.Viszont nem mindnekit igy neveltek,sőt a többséget nem,azt meg mindneki eldönti maga,melyik a jó és melyik a rossz hozzáállás.
2009. szept. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Linkeld be, kíváncsi lettem.
2009. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

Szerintem erről van szó, vagy tévedek? Bár itt vannak, akik egész szépen írtak a csajszinak...

2009. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!