Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ez az anomália?

Hogy lehetséges ez az anomália?

Figyelt kérdés
Sok kérdés kommentjei között mindig olvasok olyanokat hogy "a férjem nem vitte semmire", "exem nem vitte semmire", "ő nem vitte semmire", és mindig egy a lényeg : csórók. Tehát az viszi valamire aki megtollasodik és tele lesz pénzzel? Tehát egy szerény fizetéssel bíró középiskolai tanár aki őszintén másokért él, az egy lúzer? de mondhatnék rengeteg példát aki szintén másokért él és általában szerényen. Az emberek mindig hangoztatják hogy ez nem is számít, közben meg mondogatják hogy ő nem vitte semmire, meg ő se..hogy van ez? Valahogy azt érzem hogy megy a képmutatás a lényeg pedig annyi hogy legyél tele.

2013. máj. 13. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az emberek mindig hangoztatják hogy ez nem is számít, közben meg mondogatják hogy ő nem vitte semmire, meg ő se..hogy van ez?"


Szerintem a kettőt nem ugyanazok az emberek mondogatják. Ha igen, akkor tényleg kicsit képmutatás.

2013. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én bár nem olvastam még ilyen mondatokat a gyakorin, de elgondolkodtatott. Azok akik írták vitték valamire?? Mert én például nem vittem. Ha vinném valamire akkor nem itt lennék a gyakorin és nem itt olvasgatnám a sok nyafogást, a sok kitalált történetet, a sokszor szánalmas kérdéseket. Akkor dolgoznék, hajtanám a pénzt és vinném valamire. Azért valljuk be, hogy a gyakorin irógató emberek 80-85%-a gyakori kérdések függő. Napi 4-5 órát minimum a gép előtt ülnek, és válaszolgatnak, kérdeznek abban a hiszembe hogy okos dolgokat írnak le. Nem hiszem hogy az ilyen emberek vitték bármire is, ha erre van idő..
2013. máj. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Antimod ***** válasza:
Ez nem anomália, csak felfogásbeli különbség.
2013. máj. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Antimod ***** válasza:

"Tehát egy szerény fizetéssel bíró középiskolai tanár aki őszintén másokért él, az egy lúzer?"


Az ő szemükben biztos, mert Magyarországon nincsenek jól megfizetve, egy olyan társadalomban viszont, ahol az oktatásba komoly pénzt fektetnek, nyilván nem.


Ez az ő szemléletük, nem kell a magadévá tenni.

2013. máj. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Közhely, de akkor is igaz, hogy a pénz nem boldogít, és hogy nem a pénz a lényeg. Több példát is tudnék felhozni az ismeretségi körömből olyan családokra, emberekre, akik anyagilag szerény körülmények között élnek, mégis egyrészt boldogok, másrészt példaértékűen jó, becsületes, szorgalmas, segítőkész, kedves, igaz emberek.

Számos példát látok az ellentétére is. Látszólag "sokra viszik": nagy, új építésű ház, dupla garázs, 2 felsőkategóriás autó, ésatöbbi, közben meg a család minden, csak nem boldog, illetve nem család. A házastársak - a rendkívüli anyagi jólét ellenére - szétmennek, a gyerekek elkallódnak.

Az anyagi jólét és a boldogság nem függ össze. Valamilyen mértékű anyagi alap természetesen szükséges a boldogsághoz, de az abszolút nem igaz, hogy akkor viszed sokra, ha tele a zsebed.

2013. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!