Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az ateisták mit ünnepelnek...

Az ateisták mit ünnepelnek karácsonykor? Mert Magyarországon mindenki megünnepli a karácsonyt, nem csak a keresztények.

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 17:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
85%

A szeretet ünnepének csak 1950 óta nevezzük tudtommal, mint a mikulást gyedmaróznak, mert Jézus P. U. volt azokban az években. Mint Szent István a kenyér ünnepe, érdekes, a húsvét belefért. Talán, mert akkor megölték Istent.

De Jézus a szeretet, úgyhogy alig titkoltuk akkor is.

Lényeg, hogy valamit minden léleknek ünnepelnie kell ekkor, ha tagadja is, hogy lelke van. Azért ember, benne van a körforgásban. Bár van aki megállja ünneplés nélkül.

2009. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
44%

19:02-es!

Azt nem tagadom, hogy szükségünk van ünnepekre. De az ateisták annyira hőbörögnek minden ellen, ami vallásos, hogy az már irracionális, hogy a keresztény ünnepeket viszont ugyanolyan formában megülik.

2009. okt. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
36%

Hát az ateizmus eleve irracionális, min csodálkozol?

De ezek nem ateisták, hanem machiavellisták!

2009. okt. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
50%
Azt akartam csak mondani ezzel, hogy csak nekik jó legyen 'oszt mindegymi!
2009. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
A keresztények is a jézuskàt ünneplik aki nem is karàcsonykor született a biblia szerint, ugyanugy ràeröltették egy régi pogàny ünnepre akàr a kommunistàk a szeretet ünnepét.
2009. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
A téli napforduló ünnepét eredetileg az i.sz. harmadik században rendelték el a Római Birodalomban, a Mithrász-kultusz nyomására. Az erősödő kereszténység hatására a téli napforduló pogány ünnepe fokozatosan egybeolvadt Krisztus születésének ünnepével, és idővel sok pogány szokást magába olvasztott (köztük a karácsonyfa állítást és az ajándékozást is). 5 Ahogy az utóbbi évszázadok során az állam elvált az egyháztól, napjainkra a karácsony is szekularizálódott. A vállalkozók nem Jézus születését vagy az eljövendő isteni birodalmat ünneplik, amikor már november végén karácsonyi ruhába öltöztetik a kirakatokat, hanem a pénzt. És a gyerekekben sem valamiféle ködös vallási öröm lesz úrrá ahogy december 24. közeleg, csupán az ajándékokat várják. A színes, csillogó gömböket. A karácsonyi ebédet. Vajon hányan mondanak imát az asztal körül, amikor a család egy évben egyszer összeül? És kinek jut eszébe a fa alatti csomagokat látván, hogy állítólag élt egyszer valamikor egy Jézus nevű figura?
2009. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
90%
A karácsony egy pogány ünnep ami a családról a közösségről és a szeretetről szól. Nem hiába a szeretet ünnepe nem pedig Jézus ünnepe. Az ateisták ezért ünneplik. A kereszténység pedig csak bemásolta magának ezt a pogányoktól. Jelzem nem ez az egyetlen amivel így tette. Tehát a karácsony és a karácsonyfa, ajándékozás, az egész ceremónia, hamarabb volt a pogányoké illetve ateistáké,mint a keresztényeké. Innen nézve szerintem elég egyértelmű, hogy miért is ünneplik.
2009. okt. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%
Én ateista vagyok, számomra a karácsony a szeretet, a család és a népi hagyományok ünnepe. (pl imádom nézni a kisiskolások betlehemezését, vagy a gyerekek csillogó szemét, akik izgatott örömmel várják, hogy megérkezzen a Jézuska, aki nálam egyenlő a Télapóval vagy a Húsvéti nyuszival... ők sem léteznek, mégis ünnepeljük őket, nem?
2009. okt. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
86%

Én nem ünneplek semmit. Mivel nem vagyok keresztény. És mammont se ünneplem. Nem vásárlunk "karácsony" alkalmából semmi extrát. A vacsora is puritán.


Nekem a karácsony is ugyanolyan mint a többi nap. Dolgozom, mint más hétköznap.

2009. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
86%
Utolsó vagyok. Egyébként utálom az ünnepeket és az összes felhajtást. A nyugodt hétköznapokat szeretem.
2009. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!