Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Én úgy érzem hogy más vagyok,...

Én úgy érzem hogy más vagyok, mint a többi "normális" ember. Különc lennék?

Figyelt kérdés

Úgy érzem hogy valahogy egészen máshogy látom a világot és máshogy gondolkodok mint a többi ember.Mintha én jobban átlátnám a dolgokat.Sajnos sokkal érzékenyebb vagyok lelkileg.Mindenbe megtalálom a szépséget amit a többiek észre se vesznek.Zárkózott vagyok, mivel nincs olyan ember aki közel állna hozzám, vagy hasonlóan gondolkodna mint én.Sokszor egyedül érzem magam.Csináltam ilyen enneagram személyiségtesztet és aszerint én "Reformer" típus vagyok.Itt a keresőbe beirtam hogy különc, és egy ehhez hasonló kérdésnél az válasz volt:különc aki nem úgy gondolkozik a világról ahogy az átlagember, mer önálló véleményt alkotni, nem felel meg senkinek, és nem elégszik meg azzal amit a média elé tol (zene, információ), fejlödőképes.

szerintem ez a különc.

Ez 100%-ig igaz rám, de nálam emellé még társul érzékenység,gyakori hangulatingadozás,zárkózottság és alkotási vágy.Gyakran vannak öngyilkos gondolataim is amikor már nem bírom a sok lelki terhet.Szerintetek különc vagyok vagy ez teljesen normális,esetleg van valami lelki problémám?


2009. okt. 21. 16:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

ezek rám is igazak

21/f

2009. okt. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

és rám is :) :(


21/L

2009. okt. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
legalább nem vagyok egyedül :)
2009. okt. 21. 17:12
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

az nem baj ha különc vagy, de az öngyilkossági gondolatoknak ehhez nincs köze szerintem. ez és a gyakori hangulatingadozás meg utalhat depresszióra is, persze nem mondom, hogy az vagy, de meglehet...

szerintem beszélgess, barátkozz emberekkel, és legyél kicsit nyíltabb. :)

szia.

17/L

2009. okt. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen jó, csak az ingatagsággal, instabilitással kell kezdeni valamit, mert ez hosszú távon nagy bajokat okozhat. Tudom, klisékérdések, de gyerekkor, családi háttér, ilyesmi rendben van?

Ha igen, akkor lehet továbbmenni, és sorra venni-vizsgálni, hogy mi lehet az oka az ingadozásaidnak. Önbizalomhiány, pl.? Netán félsz az emberektől? Miért a zárkózottság? Persze, nem kell folyton bulizni (én se szeretek), meg igaz barátból is elég csak egynéhány, de felszínes ismerősnek, "havernak" szinte bárki jó, akivel jól kijössz, és időnként ilyenekkel is jólesik eltölteni egy-két órát, beszélgetni, meg minden.

Egy kis társasági élet mindenképpen kell, különben még annyira magadba zárkózol, hogy elveszted a kulcsot, és úgy magadba zuhansz, hogy melléesel. :) Kell egy kis stimuláció a léleknek mindig, más emberektől is. És máris nem lesznek öngyilkos gondolataid se. :)

2009. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
77%

Rám is igaz. Sajnos, nem sajnos. Néha azt gondolom, jó ez így, nincs azzal baj, hogy "különc" vagyok, de hosszútávon rettegek tőle, hogy barátok, szeretet, szerelem nélkül kell leélnem az életem.

Vagyunk így jó páran, nem vagy egyedül. Alapíthatnánk klubot. :)

2009. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
De ti miért gondolkoztok ilyeneken? Így érthető ha rossz a kedvetek állandóan.
2009. okt. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%
Nem csak "ezen" gondolkodunk.
2009. okt. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
Ezek rám is igazak. Ergo nem vagy különc, különben mi itt mindannyian azok vagyunk :D inkább csak nem a nagy többséghez tartozol.
2009. okt. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

igen, ezek rám is igazak. 19/l

"különcök" mindig lesznek, uff!

2009. okt. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!