Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Véleményetek szerint ez a...

Véleményetek szerint ez a főnök részéről eléggé nagy primitívség?

Figyelt kérdés

Születésnap alkalmából az egyik kolléganő születésnapjára tett néhány szelet tortát kis üzenettel. Ez sem korábban, sem mostanság eddig nem volt "divat". A születésnap egyébként is véleményem szerint családi, azaz magánügy, nem munkahelyi ünnepség.

A főnök nemrég lett kinevezve főnöknek.

A szóban forgó kolléganő afféle "benyalizós" típus, de akár az, akár nem, ez a születésnapi tortaszelet az asztalra diszkriminatív jellegű. Pláne majd elválik, hogy a többi kolléganő/kolléga vajon kap-e a szülinapja alkalmából szintén pár szelet tortát az íróasztalára.....?

A szóban forgó kolléganő 8 általánossal rendelkezik, nincs valami nagy beosztásban, érdekesnek tartom, hogy egy nyelveket beszélő, diplomás, vezetőnek kinevezett személy ennyire odáig meg vissza van érte... Ennek megfelelő a tudásszintje is....: 8 általánosnál többet nem tud produkálni.


2013. szept. 23. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Ebben nincsen semmi primitívség, sok munkahelyen szokás, hogy felköszöntik egymást születésnapjuk alkalmából, máshol meg nem. Az, hogy nálatok még nem volt szokás, nem jelent semmit, hiszen te írod, hogy a főnök nemrég lett kinevezve, miért ne vezethetne be új szokásokat?


Másrészt ami primitívség, hogy ebben a kérdésben fikázod a kolléganődet, meg méregeted a főnököd ajándékozását.

2013. szept. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nincs ebben semmi rossz, persze ha mindenkit egyenlő bánásmódban részesítenek. És sok helyen meg szokták ünnepelni a szülinapokat a munkahelyen is, szerintem ez kedves dolog.


Légy te is benyalizós, ha ennyire nem tetszik, ha meg nem akarsz az lenni, akkor fogadd el, hogy a nyalizósoknak több privilégium jár. :)

2013. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nyalizni a szánalmas, tudatlanok szoktak. Én a tudást, a tehetséget tartom fontosnak, semmi mást.


Mindenkinek jár tortaszelet az asztalára születésnapjára, de szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem így lesz, ennyi esze nincs a főnöknek.

2013. szept. 23. 11:48
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Inkább te vagy a primitív, amiért lenézel másokat a végzettségük alapján.


Tudom édesanyámnak is csak 8 általánosa van. Abban az időben 14 évesen már dolgoznia kellett, hogy megéljenek, nem volt lehetősége tanulni. Mégis egy csupa szív asszony, aki minden megtesz a családjáért.


Egy barátnőmnek is csak 8 általánosa van. Egyszerűen nem kapta meg azokat a talentumokat, ami a továbbtanuláshoz kell. Mégis, képes az izomsorvadásos öccsét ápolni minden zokszó nélkül. A szülei elhagyták őket a beteg fiuk miatt., és mégis képes volt gyerekfejjel jó körülményeket biztosítani a tesójának.


Ha neked csak a tudás, és a tehetség számít, akkor nagyon szegény ember vagy.

Nem is érdemled meg a tortát.

2013. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha a kolléganőd csinos, vonzó, akkor lehet az is szerepet játszott abban, hogy a főnök tortát tett az asztalára... legközelebb a kolléganődet fogja az asztalra fektetni... :)
2013. szept. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Fröcsköl belőled az irigység. Férfi a főnök? Mert akkor igen elképzelhető, hogy a te "buta" munkatársnőd fiatalabb és/vagy szebb nálad. Vagy csak jólelkűbb.

Ebből a pár szóból te egy tipikus pletykázós, beképzelt, ba.szatlan, középkorú nőnek tűnsz.

Ja, és nem jár mindenkinek a tortaszelet. Annak ad, akinek akar. Én se adok minden beosztottamnak, csak annak, akivel olyan a viszonyunk. Fogadjunk, hogy el is vagy hízva! :)

2013. szept. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%
az isten mentsen meg az ilyen kollégáktól, mint te vagy
2013. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
79%
Az agyondiplomázott hölgyike enyhén féltékeny, hogy nem ő lett a főnök.
2013. szept. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Engem amikor felvettek, még a tudásom alapján tették :-D

És erre büszke vagyok.


Jelenleg a szóban forgó kolléganő 8 általánossal éppen most hibázott már többszöri alkalommal.

Én csak mosolygok rajta, mert itt bukik ki, hogy a tudás, a tehetség a döntő, nem a nyali.


Hamarosan rájön az új főnök, hogy kifélét is favorizál a tortájával.


:-D


Amúgy meg aki pocskondiázik, olyan lehet, szánalmas, ostoba, buta.

Ezért tart ott az ország, ahol tart, mert ostobák, protekciósok, nyalizók vannak a főnöki székekben.


Szánalmasak

2013. szept. 23. 14:05
 10/17 Kései Sirató ***** válasza:
80%
Szép dolog, ha valakit köszöntenek a szülinapján. Tanulj belőle és legközelebb te is köszöntsd a kolléganőt. Meglátod, jól fog esni, ha veled is figyelmesek mások, és a szülinapodon felköszöntenek. Egyébként egy születésnapnak nem sok köze van a végzettséghez, mindenkinek van szülinapja, aki megéri - végzettségtől függetlenül.
2013. szept. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!