Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Házunkban sajnos lakik egy 9...

Házunkban sajnos lakik egy 9 fős roma család, akikkel nagyon nehéz az együtt élés. Mit lehet tenni ellenük?

Figyelt kérdés
Nekem 7 hetes kisbabám van, de ez eszükbe sem jut akkor, amikor vasárnap (de a többi napon is) fél 7-kor elkezdenek vasakat dobálni az udvaron, kalapálni stb. Hulladékokat gyűjtenek össze és tiszta kupleráj van az udvaron. Nemrég óta van egy kutyájuk is. Én imádom a kutyákat, bocsánat, a jól nevelt kutyákat. De ez értelem szerűen nincs nevelve, ugat mindenkit, mindenki fél már kimenni a kertjéből a közös részre. A kutya a mocsokban mindent összeszed, szétrágja és szanaszét van hagyva az udvaron. Mocskosak, büdösek. A csatornába öntenek minden szutykot, odavizelnek az ajtajuk mellé stb. Legutóbb a döglött tengerimalacukat dobták be a közös kukába mindenféle "csomagolás" nélkül, a lakók meg csodálkoztak, miért vannak zöld gusztustalan döglegyek az udvaron. Nem lehet ablakot nyitni a zaj és a bűz miatt. Most készülünk írni az önkormányzatnak, mert x éve ezt még senki nem tette meg. De félek, hogy sok mindent nem fognak csinálni és minden folytatódik ugyanígy tovább. Szeretnénk eladni az 1 szobás lakásunkat is, mert pici babával nagyobba szeretnénk költözni, de így esélyünk sincs sajnos! Nagyon el vagyok keseredve! :(
2008. júl. 6. 09:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Beszeld meg a problemat a tobbi lakoval is irjatok kozosen egy panaszlevelet es kuldjetek el az onkormanyzaton kivul meg a kornyetevedo hivatalnak is. Ha egy honapon belul nem tortenik semmi forduljatok egy felsobb forumhoz,es tegyetek panaszt akar az onkormanyzat ellen is,hogy nem intezkedtek a panaszotok ugyeben,vagy szamatokra nem kielegito az intezkedesuk. Ne csinald egyedul,met a romak nagyon bosszúalloak es meg tobb borsot tornek az orrod ala.(A kozosseggel szemben tartozkodobbak-bar embere valogatja)
2008. júl. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! én megértem az elkeseredésedet,viszont tényleg el kellene költöznötök.

Jelentsd fel őket a köztelületiseknél,hátha ők tudnak vmit tenni ellenük,bár egy kis bírsággal megússzák,mert mi magyaroknak kussolni kell mert lassan a romák lesznek az urak,ők fogják majd irányitani magyarországot.

Sajnos még megbeszélni se tudod velük,mert már rögtön a késelés jár az agyukban!

Én azt tanácsolom valamilyen úton-módon de költözzetek el onnan,mert nem lesz nyugtotok sose.

SAJNOS!!!

2008. júl. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, ezt szeretnénk, elköltözni, na de hát hogy adjam el a lakásom? Mindenkinek az az első kérdése, milyen a közösség és hát hazudni nem fogok és nem is lenne értelme. Sajnos amikor mi vettük a lakást, a közös képviselőt felhívtam és még ő is azt mondta, hogy nincs gond a lakókkal, gondolom az előző tulaj felhívta és megbeszélte vele, mit mondjon. Másra nem tudok gondolni. Merthogy a közös képviselő is tud arról, mik vannak a házban. :( Köszi a válaszokat.
2008. júl. 6. 09:37
 4/19 anonim válasza:
100%

Őszinte részvétem. Már csak azért is merem ezt írni, mert az én szomszédomban 14 él belőlük. Ezek ráadásul tiszták, szép a házuk, csinosan öltöznek. Csak hát a fajtájuk az sajnos elviselhetetlen. Zajosak, hangosak, összeférhetetlenek, fenyegetőznek. Nálunk is állandó gond a vasgyűjtés, a kábelégetés és az ezekkel járó zaj, és szaghatás. Nem beszélve arról, hogy a szennyvizüket ráeresztik a konyhakertünkre. Mindegyiknek kocsija van, egy sem jár munkahelyre dolgozni. 2 cselédjük van, akiknek a nyugdíját elszedik, meg az irataikat is, testi fenyítést is alkalmaznak velük szemben. Én azt modom, hogy nem lenne szabad megengedni, hogy köztünk éljenek. Külön negyedet kéne nekik nyitni, mint pl. az USA-ban vannak a kínai stb. negyedek, aztán ott saját maguk között, saját kultúrájukban élhetnének. Mi sem tudjuk eladni a házunkat, met a pofánkba röhögnek, amint meglátják őket a vevők. Szóval őszinte részvétem.

Nekem volt egy húzásom amikor már nem bírtam elviselni a dolgaikat. Konkrétan nem mertem a gyerekemet iskolába engedni, mert állandóan fenyegették. Ekkor időpontot kértem a polgármestertő, kérve hogy hívja oda őket is. Nos akkor a polgármester megfenyegette őket, ha még egyszer panaszt teszek rájuk, akkor ő maga fogja feljelenteni őket. Ez elég hatásos volt, bár a szokásaikat nem tudják elhagyni, de a fenyegetőzések nagyjából elmaradtak.

2008. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Ha feljelented őket akkor majd jön az ombudsman, és bebizonyítja, hogy te vagy az összeférhetetlen, ráadásul rassszista!
2008. júl. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
2008. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Sajnos én is tartok tőlük, mert nem szeretném, hogy bármi kárt okozzanak bennünk illetve esetleg a kocsinkban stb. A férjem már szólt ma az öreglánynak, persze akkor meg volt szeppenve, hogy nem is ők, hanem a volt sógora csinálja a dajdajt (persze ez a f... nem is itt lakik!) Azt mondja, már szóltak neki, hogy felébreszti a kisgyereket, erre az azt válaszolta, hogy nem baj. Na a férjem erre mondta, hogy csak találkozzon vele, ha nem érti meg amit kérünk, akkor a hátán töri ketté a vasrudat....
2008. júl. 6. 16:01
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Fel kell dobni egy kis pénzt valamelyik skinhead bandának a környéken, hogy végezzék el a népnevelést.
2008. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem egy AK-47-es elég olcsó, feketepiacon pedig könnyen beszerezhető. Beszél meg a többi lakóval, szerintem egy 2-3 ilyen darabbal megoldható a problémátok. Mellesleg a házvezetőnek is lehetne írni, vagy aláírást gyűjteni, majd benyújtani az önkormányzatnak, hogy lakoltassák ki őket.
2008. júl. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%

Kilakoltatni valakit mert nem tetszik a szaga? :) Ez azért kicsit necces lenne, ha roma, ha nem. Pláne ha saját tulajdonú az ingatlanuk!!!


Ha nem saját tulajdonú, akkor a lakástulajdonossal kell beszélni, hogy bontson bérleti szerződést, akkor azért "van esély" arra, hogy kitegyétek. De ha tulajdonuk a lakás, akkor igen kevés...

2008. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!