Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell a melegeknek és...

Miért kell a melegeknek és transzvesztitáknak felvonulni?

Figyelt kérdés
Ne értsen félre senki, semmi bajom a melegekkel és a transzvesztitákkal. ha ez nekik úgy jó....! Én csak azt nem értem miért kell nekik felvonulni, mintha mutogatnák magukat. Szerintem nem a nemi hovatartozás a fontos hanem a társadalomban betöltött szerep.
2008. júl. 8. 15:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

ez egy megemlékezés, amit világszerte megtartanak.

miért pont itt nálunk ne tarthatnák meg?

2008. júl. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
én hetero vagyok, de azt hiszem jó lesz majd nekünk is egy ilyen felvonulást szervezni, h a többiek tudják még ilyen is van a világon. ne értsen félre senki, nem utálom a homoszexuálisokat vagy a transzvesztitákat, tranzszexuálisokat, csak nem értem én sem h ezt miért kell mutogatni.
2008. júl. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
2008. júl. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Én is felesleges provokációnak tartom az egészet. Ráadásul milliárdokat elköltünk a rendőri biztosításra, no meg a romeltakarításra... Én megtiltanám. Marandjon mindenki szépen otthon, és azzal csinál azt az ágyban, akivel és amit akar. Nem kell 2 méteres rózsaszín tolldíszben és lila tangában segget riszáló férfiaknak ugarálni az utcán. Én sem hirdetem a saját nemi identitásomat, hanem teszem a dolgom, fizetem az adót.
2008. júl. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
87%
Azért,h. a Hiradóba még vagy 3 napig ezt "kellesz" hallgatni :)
2008. júl. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, hogy ez a "tolerancia" vagy "büszkeség" vagy "méltóság" jelzőkkel fémjelzett menet már régesrégen nem arról szól, mint amiről kellene.


A menetnek pont az az értelme, hogy azt mutassa meg, olyan ember mint a többi, így ugyanolyan jogok is illetik meg. Viszont ma már nem ezt látni (igaz hazánkban régebben sem dívott a "normál" megjelenésű menet.)

Az elmúlt évek valamelyikében történt, hogy az örökbefogadásról szóló törvényjavaslatot a menet "élén" járó, köztudottan prostituált személy adta át az illetékes szervnek.


Itt pont nem tüllben meg tollban kellene vonulni. Hanem megmutatni, hogy a társadalmi sokszínűség nem a CalvinKlein gatya domborodásában mutatkozik meg. Hanem pont abban, hogy ugyanolyan, mint az utca másik felén sétáló.


Az agresszív reakciókat pedig részben maguknak is köszönheti a meleg társadalom. Fitnesztermet hirdetnek, nyilvános "örömház" működik benne. Discot hirdetnek, és teljes a felháborodás, ha nem működik a "sötétszoba." Igaz nem sűrűn járok bulizni, de én hetero szórakozóhelyen olyan "dugóhelyiséget" nem láttam, amit nyíltan hirdetnek is...


Ez mind visszatetsző dolog. El kéne gondolkodni, hogy a méltóság, amiről a menet szólna ilyenkor hol van?

2008. júl. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Kérdem én, hogy mivel jobb mondjuk egy Budapest Parádé, ahol szintúgy felvonulnak, sokkal többen, sokkal több rendőri/biztonságiőri biztosítással, agyondrogozva, tajrészegen, félmesztelenül (néhol totál puicéran) táncikálva a kamionon?
2008. júl. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

hm.

titsuk be, mert sokba kerül a biztosítás meg a romeltakarítás? Maradjanak inkább otthon?

Érdekes gondolat.


Miért nem azok maradnak otthon, akik miatt biztosítani kell, meg romeltakarítani? Akkor nem kellene sem biztosítás sem romeltakarítás...

2008. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
A nemi hovatartozás szerintem mindenkinek a magánügye. Én sem szervezek felvonulást azért, mert hetero vagyok, hát a más érdeklődésűek se reklámozzák! Így ugyanis épphogy nem azt hirdetik, hogy ők is ugyanúgy emberek, hanem azt, hogy igenis mások. Nekem eddig semmilyen előítéletem nem volt a máshogy orientálódókkal szemben, de ezek után már kezd undorítani a dolog.
2008. júl. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Hál'istennek Budapest parádé sincs már!
2008. júl. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!