Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezekben az országokban milyen...

Ezekben az országokban milyen színvonalon él egy átlagos ember?

Figyelt kérdés

Oroszország


Kína


Fehérorosz


Ukrán


Lengyel


Cseh


2013. dec. 10. 23:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Számadatok nincsenek a zsebemben, viszont bárki számára elérhetőek. Amit írok az vagy személyes tapasztalat, vagy olvastam.

Oroszo.: egy "átlagos" nem hiszem hogy sokkal rosszabbul mint nálunk, viszont sokkal vékonyabb a középréteg. Viszont rengetegen tengődhetnek a mi létminimumunk környékén, és a szupergazdag is valamivel több mint itt.

Kína: passz, messze van, ott szélesedik állítólag egy réteg ami minden sz*rt megvásárol már mint az amerikaiak. A legtöbben vidéken vagy valami betanított munkában dolgozhatnak, de munka tuti van, éhezés nem jellemző, és állítólag elég szabadon lehet seftelgeni, kicsiben vállalkozni.

Fehéro.: szerintem ez egy nagyon nyomorult ország lehet, én még csak hallottam olyanról aki látott fehérorosz embert. A komcsi kiváltságos réteg ellehet, a többiről nem tudunk semmit. Biztosan szegényebbek még az oroszoknál is, és semmi sincs ami arra utalna hogy kitörnének.

Ukrajna: valószínűleg az Oroszországihoz hasonló, kisebb szórással.

Lengyel: na innen már személyesek a tapasztalataim. Ott erősebb az a "közép" réteg, ráadásul nagyobb a vállalkozó kedv. Ha pénzben mérjük a bevételeket, talán a mostani magyarral lehetnek ők egy szinten, de többen vannak, jobbak a kilátásaik. És a lengyel ember nem panaszkodik ennyit!

Cseh: külön állatfaj, de kb. a magyar és lengyel helyzet keveréke, bár egy talán kicsit még mindig jobban keresnek. Méreteiben, adottságaiban is nagyon hasonlít Magyarországra, az ottani élet is. Kár hogy alig tudunk egymásról, de ez már egy másik téma.

2013. dec. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!