Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is megunja a hajléktalanok...

Más is megunja a hajléktalanokat, aki azelőtt sajnálta őket?

Figyelt kérdés

Mikor Pestre költöztem még sajnáltam őket, de mára már inkább a tököm tele van az egésszel. Össze-vissza hugyozzák az aluljárókat, vagy épp a járda közepét, ha ott jön rájuk, a buszon nem merek leülni, mert volt már részem pisis ülésben, isznak, ordítoznak, verekednek, összehugyozzák magukat és úgy fetrengenek, ha kivételesen nem egy aluljáróba költöznek, hanem mondjuk egy parkos, kiserdős részre, akkor olyan szemétdombot csinálnak, hoyg hihetetlen, aztán továbbállnak, persze a mocskot sikerül otthagyni stb.

Most azon akadtam ki, mikor mentem reggel ott ültek egy tálca üres piásüveggel, a metropolt kiszedik a tartóból és csak tőlük lehet megvenni, a kabátból árulják a kiskutyát, meg ott ül velük egész nap a nagy kutya, hogy sajnálják és szánják már meg őket.

Amióta itt lakok egy normálissal találkoztam, az minden reggel összerakta a kis cuccát, ráült, feltett egy ócska szemüveget és elkezdett keresztrejtvényt fejteni. De a többi? Komolyan mondom undorodok az aluljáróktól, hazafelé meg kerülő úton mehetek, mert nem merek átvágni a fás részen hiába van út, világítás meg minden, mert ott tanyáznak bent a fák között.


2009. nov. 26. 22:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Én sose sajnáltam őket

Ha bemenne a hajléktalan szállóra,ott jól ellenne,kapna enni,lehetne tiszta ruhája,de neeeem...ők ott bűzölögnek kint az aluljáróba,ha van egy kis pénzük,inkább költik piára mint kiflire... Szóval az egész az ő hibájuk,megvolna a lehetőségük,hogy normális helyen legyenek

2009. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
54%
Mindenki megunja, aki megismeri őket. Az a baj, hogy pénzt adunk nekik. De nem tudnak bánni vele. Csak ételt és ruhát, szappant szabadna adni a kéregetőknek.
2009. nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
44%
Még azt is eladnák,csakhogy piát vehessenek belőle :S Szerintem törvény kéne rá,hogy a hajléktalanoknak a h.szállón KELL lakni.
2009. nov. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Na az meg a másik. A mindenféle kéregetők. Először majdnem sokkot kaptam, hogy ahány aluljáróba mentem, szabályosan elkapnak, hogy jaj csak pár forintot, képeslapot a beteggyerekeknek stb. Én nem adok a világon senkinek, hát komolyan, ha csak minden másodiknak adnék egy kicsit nem sokára rajtam kéne segítenem.


A legjobban a Határ úti aluljáróban idegesít a szintis fazon, kiül olyan búvalbszott kiskutya képpel, bekapcsolja, hogy szinti játssza a bánatos zenéket, néha megnyom egy billentyűt és várja, hogy támogassuk a művészetét...

2009. nov. 26. 23:12
 5/24 anonim ***** válasza:
54%

Én azóta nem ülök le Budapesten semmilyen utcai padra, amióta láttam azon egy hajléktalant ruhán keresztül maga alá pisilni.

Nagyon ritka az olyan ember, akinek közel s távol semmilyen rokona nem él. Nagyon antiszociálisnak kell lenni ahhoz, hogy senki ne fogadja be a családjából. Nem mondom, hogy nincsenek kivételek, de a legtöbb alkalmazkodásképtelen ember, azért került utcára.

2009. nov. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

Én születésemtől itt élek, és hajléktalanok között is vannak különbségek. Van az, akinek már minden mindegy, nem biztos, hogy mindegyiknek van családja, vagy olyan családtagjai, akik befogadnák (nekem nagyon széthúzó a családom, a legtöbben csak a saját érdeküket nézik, ha én az utcára kerülnék, és anyu nem lenne, lehet, hogy nekem se segítenének), vannak, akik próbálnak ebből valahogy kitörni, leginkább azok, akiknek van gyerekük, és leginkább nem is önmagukért, hanem a gyerekért akarnak küzdeni, árulják a Fedél nélkül magazint vagy hasonló. Azért eléggé hátrányban vannak, ha munkakeresésről van szó, hiszen melyik az a cég, amelyik alkalmazna hajléktalant?

Én 2 okból nem adok pénzt, egyrészt nincs annyim, amivel hosszú távon ki tudnám segíteni bármelyiket is, én is harcolok a munka terén, másrészt inkább adok ételt nekik. Hallottam persze másoktól már érdekes reakciókat, de eddig akinek én adni tudtam, elfogadta és megköszönte, nem adta el.

Én azt tudom csak mondani saját tapasztalataimból, hogy ti is próbáljatok meg különbséget tenni, és bárki kerülhet (bármi okból) ilyen helyzetbe. Az ember addig harcol, míg van kiért, ha csak önmaga van, sokan feladják.

2009. nov. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

nemrég ment a NatGeon a műsor, ahol afrikai bennszülöttek utaztak Britanniába nézegetni, hogy ott mi megy, és a hajléktalan problémán kiakadtak, nem értették, hogy lehet az, mert náluk hiába meleg ország, ugye egymásnak építik fel a házakat együtt, meg minden vagyon közös.

de nem is ez volt a lényeg, hanem hogy látták, hogy az emberek kozmetikushoz, meg kisállatpanzióba viszik a háziállataikat (amit ott a bennszülöttek meg megesznek, de nem ez a lényeg) sok pénzért, közben az embertársaik pedig megfagynak az utcán. és ezt sehogy sem tudták összerakni.

szerintem elgondolkodtató. :)

2009. nov. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek az utolsó válaszolóval 2009 ben,hogy emberek fagyjanak meg az utcán az a elkorcsosult társadalom szégyene!Ismerek olyan nőt aki csak a kis ölebére több mint százezer forintot költ havonta \ruhák neki,kozmetika,pszhihologus!!!\és amikor felvetődött,hogy támogathatná a helyi hajléktalanszállót ruhával étellel akkor felháborodva közölte,hogy menjenek dolgozni ő nem ad semmit!\Mondanom sem kell a kisasszony életében nem dolgozott egy napot sem!\ez sokkal rosszabb mintha a hajléktalan odavizel egy fa tövére.
2009. nov. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagy része nem azért fagy meg nálunk, mert nincs hajléktalanszálló, hanem mert oda nem megy, mert a) nem b) ott nem lehet piálni. Hogy a briteknél mi van azt nem tudom.
2009. nov. 27. 01:10
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, szerinted hány hajléktalan jut egy férőhelyre a hajléktalanszállókon? Télen begyűjtik őket kocsikkal, akit még lehet (van, aki így se megy, de az kevés, és az már feladta a harcot), de egyébként nincs annyi hely, amennyi hajléktalan. Örülj, amíg nem vagy olyan helyzetben, hogy nem kell azon gondolkodnod, hogy mi lesz, ha kifogysz a tartalékokból is.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a módosabbak közül, akinek tényleg lenne lehetősége segíteni a szegényebb rétegeken vajon hányan vannak azok, akik ténylegesen tettek is valamit azért, hogy kevesebb legyen a hajléktalan. Szerintem itt nálunk nagyon kevés, és ez bizony szégyen.

Én segítenék, ha tudnék, de nemhogy saját lakásom, de még fix munkahelyem sincs, ami van, az bizonytalan, és a fizetésem ha egyedül lennék, arra se lenne elég, hogy éhenhaljak.

2009. nov. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!