Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rokkantak felülvizsgálatával...

A rokkantak felülvizsgálatával való megszüntetésük nem fog hajléktalansághoz vezetni? Mert a csekkeket ha nem tudja befizetni, árverezéssel bizony hajléktalanokat okoz a FIDESZ ezzel az intézkedéseivel Nem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 09:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Mióta érdekli ez a Fideszt? Menjenek vissza a munkába,akkor is,ha nincs hova.

Különben is a keresztény értékrend,amire állandóan hivatkoznak,azt diktálja,hogy aki beteg,mielőbb haljon meg?

2011. ápr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"A rokkantak felülvizsgálatával való megszüntetésük nem fog hajléktalansághoz vezetni?"

Aki rokkant, az az is marad. Aki meg csalt vele, annak a sorsa rohadtul nem érdekel engem. Remélhetőleg a valódi rokkantsággal élőknek nem származik belőle hátrányuk, sőt bízom benne, hogy a megítélésük is javulni fog(akár anyagi vonzat, akár társadalmi szempontból). Majd kiderül, hogyan sikerül megvalósítani ezt az átvizsgálást. Addig még kár sírni.

2011. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek, aki jogosult rá, az is marad. Aki nem érdemelte meg eddig, attól elveszik, ha nem kell annyi felé osztani,lehet, hogy annak így több jut, akinek tényleg szüksége van rá...
2011. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez így egy kicsit fals okfejtés. A világon sehol nincs ennyi "rokkant", mint Magyarországon. Persze azért, mert a többségük nem is rokkant, csak fölveszi a járadékot. Amiből aztán vagy befizeti a csekket, vagy nem.


Ha ezeket felülvizsgálják, ettől még önmagában nem lesz több hajléktalan. Egyrészt mert munkaképes emberek dolgozhatnak is, ahelyett, hogy fölveszik linkre a rokkantjáradékot, másrészt meg a járadék egy jelentős része most sem csekkre megy el.

2011. ápr. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Antóniaa ***** válasza:
100%
09:56. Ez így van,ahogy leírtad. Aki valóban rokkant, annak nincs mitől félnie....
2011. ápr. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor én leírom amit sokan nem mernek:


Dolgoztam olyan helyen ahol az egyik munkavállalónak a gyűrűs ujjából a köröm része hiányzott (korábbi munkahelyi baleset) nos leszázalékoltatta magát, arra kapott 120ezret havonta és elhelyezkedett egy irodában.... majd még irodába is dolgozott (adatrögzítő, levélbontó ) arra meg kapott havi 150 ezret...és még neki állt tépni a száját, hogy jaj de szegény... én meg diákként kerestem 60-at és kb 2x annyit dolgoztam, mert mindig azzal jött hogy ezt meg azt nem tudja megcsinálni, mert nem tudja megfogni a "beteg" kezével...jahhh a kávésbögrét persze meg tudta fogni....na meg a bagót...

2011. ápr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

A valóban rokkantaknak is van mitől félnie. Tegnap írta valaki,hogy ismerőse volt felülvizsgálaton,és csökkentették a rokkantsági fokozatát,ezzel a nyugdíját is.

Aki eddig pélnzért vette a rokkantságát,az ezután is meg fogja venni.

2011. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

Most 350 ezer ember van aki a korhatár alatti rokkantnyugdíjas,ennek a fele 55 év feletti.Állítólag őket már nem vizsgálják újra.

Marad kb.170 ezer ember ebből kíván a kormány 100-150 ezret visszavezetni a munka világába.

Szerintem mindenkinek van rettegni valója,tartok tőle hogy nagyon súlyos betegeket is ki fognak tenni a rendszerből.

2011. ápr. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

Aki rokkant, az valószínűleg rokkant is marad, nem hiszem, hogy félnivalója lenne.

Én igazából attól tartok, hogy súlyosabb betegeket is visszaminősítenek.

Itt azok lesznek nagy bajban, akik már idősebbek és olyan településen élnek, ahol közel s távol sincs olyan munkahely, ahol korlátozott munkaképességűeket foglalkoztatnának, de még a környező településeken sem. De lehet, hogy most hülyeséget mondok és nem így lesz. Kár előre az ördögöt a falra festeni.

2011. ápr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Bátyám 48 éves 7. éve rokkant, februárban volt felülvizsgálaton, s rehabilitálhatóként minősítették egy combból amputált lábbal. inzulinos cukorbetegséggel, szív érrendszeri betegségekkel, valamint vakként nyilvánították a cukor a szemére ment. Felkínáltak egy munkahelyet a rokkant nyugdíját megszüntette a Nyugdíj biztosítási Intézet, közben a felkínált munkáltató nem tudja foglalkoztatni ez állapotában. Újra az ORSZI vizsgálatot javasolják, de az a gond hogy az útólsó ORSZI vizsgálat óta újabb orvosi dokumentációk nincsenek ennek hiányában meg nincs leszázalékolás.Az az érzésem hogy a Fidesz Kormánya megint becsapta választóit mert a célját eléri hogy a rokkant nyugdíjak kiadásait csökkenti, sőt idővel teljesen megszüntetik de nem átgondolt ez a megoldás mert számtalan buktatói vannak az eljárásban ami a betegek kárára vannak lesznek. Nincsenek megfelelő munkahelyek,ami a legnagyobb problémákat okozzák , de Pl bátyám havi rokkant nyugdíja 72800Ft volt ebből szükősen de tudta a havi törlesztéseket fizetni, már ellátást nem kap tehát nem tudja a törlesztéseket fizetni, de az sem elhanyagolható hogy a havi bére csak 42840Ft lett volna a felkínált munkahelyen. Átgondolta ezeket a Kormány ? bizony nem neki az a célja hogy a betegektől elvonja a szűkös kis ellátmányokat a többit le szarja, hiszen a célja még az hogy betegek ne legyenek mert azok miatt csak kiadások gondok vannak. A FIDESZ Kormány ezért e módszerrel pusztítja e rétegeket. Nem ?
2011. ápr. 14. 10:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!