Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is megunja a hajléktalanok...

Más is megunja a hajléktalanokat, aki azelőtt sajnálta őket?

Figyelt kérdés

Mikor Pestre költöztem még sajnáltam őket, de mára már inkább a tököm tele van az egésszel. Össze-vissza hugyozzák az aluljárókat, vagy épp a járda közepét, ha ott jön rájuk, a buszon nem merek leülni, mert volt már részem pisis ülésben, isznak, ordítoznak, verekednek, összehugyozzák magukat és úgy fetrengenek, ha kivételesen nem egy aluljáróba költöznek, hanem mondjuk egy parkos, kiserdős részre, akkor olyan szemétdombot csinálnak, hoyg hihetetlen, aztán továbbállnak, persze a mocskot sikerül otthagyni stb.

Most azon akadtam ki, mikor mentem reggel ott ültek egy tálca üres piásüveggel, a metropolt kiszedik a tartóból és csak tőlük lehet megvenni, a kabátból árulják a kiskutyát, meg ott ül velük egész nap a nagy kutya, hogy sajnálják és szánják már meg őket.

Amióta itt lakok egy normálissal találkoztam, az minden reggel összerakta a kis cuccát, ráült, feltett egy ócska szemüveget és elkezdett keresztrejtvényt fejteni. De a többi? Komolyan mondom undorodok az aluljáróktól, hazafelé meg kerülő úton mehetek, mert nem merek átvágni a fás részen hiába van út, világítás meg minden, mert ott tanyáznak bent a fák között.


2009. nov. 26. 22:42
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
45%
Kedves kerdezo, en is ugyanigy voltam, mint te.Mig nem laktam Pesten, mindig sajnaltam oket, mert aldozaoknak tuntek, meg adtam nekik penzt is.Aztan mikor mar jo ideje pesten laktam, es mar nem mertem ragyujtani, ha lementem egy aluljaroba, akkor nekem is elegem lett beloluk.Nem is igazabol azert, mert keregetnek, hanem azert, mert hogyha nem adsz, akkor meg nekik all feljebb, elkezdenek handabandazni, mintha te lennel a felelos a helyzetukert.Nem mintha egy szal cigi olyan sokba kerulne, de ha odajonnek vagy tizen....es kulonben is, ha en-egy 23 eves lany-munkaval el tudom magam tartani, nehogy mar a sok hulye alkesz pasi tolem keregessem.Es amugy azt mondjak, h azert nem mennek be a hajlektalanszalloba, mert a tobbi csoves ellopja a cuccaikat stb.Sztem arrol van szo, h egyszeruen -tisztelet a kivetelnek, mert ilyet is ismertem-eszuk agaban sincs dolgozni, egy ido utan jol erzik magukat igy, ahogy vannak-ahogy ok mondjak, szabadon- allandoan reszegen, a sajat hanyasukban fetrengve a tobbi kozott.Bar a pasik meg csak hagyjan, en a nokon vagyok teljesen kiakadva...
2009. nov. 27. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
46%

nem születnek hajléktalannak... a legtöbben saját magukat juttatták oda, ráadásul lehet, h tele vannak a szállók, de aki akar, még be tudja magát préselni, max ágy nem jut neki, de sztem az aluljáróban sincs ágya...


én Debrecenbe járok majd minden nap az egyetem miatt, és először nekem is idegen volt, hogy egy nap 5-6 hajléktalan megállít... először még sajnáltam őket, pénzt sosem adtam, de az otthonról vitt szendvicseimet mindig szétosztogattam...de azóta már eltelt két év, és nagyon megutáltam őket...nincs egy nyugodt napom se tőlük,és a legtöbb nem ért a szép szóból,jön utánam,követ,magyaráz,hogy de akkoris, de csak ennyit meg annyit...mostmár a szendvicsem is szívesebben adom a kóbor kutyáknak, akik tényleg nem tehetnek arról,hogy az utcára kerültek...amugy az is vicces, h szegény hajléktalanoknak piára,cigire mindig van pénze...pedig tudtommal ezek nem szükségesek az életbenmaradáshoz, és ha nem evett már napok óta, akkor miért nem egy zsömlét vesz abból a ku.rva 50 forintból, amit összekoldult? a felestől jól lakik? épp ezen a héten voltam szemtanúja annak, ahoyg egy hajléktalan leheveredett az egyetem bejárata mellé aludni, majd lazán elővette a bránert és odahugyozott a bejárat elé...nem zavartatta megát, hogy kb 100 ember álldogált odakinn... na nem...ha egy ember így leamortizálja megát, én ugyan nem fogom sajnálni,és amúgy is, én is ,a családom is megdolgozik azért a kur.va pénzért, nehogymár egy ingyenélő kéregető piáját finanszírozzam már belőle...

2009. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
71%
ne legyél már álszent, te is kommersz szarokat innál, ha homeless lennél, lehet még lőnéd is magad, hogy minél előbb kipurcanj, nem azon filóznál, hogy minél tovább jól tartsd magad a pokolban. én se, sőt, én lehet hogy fel is kötném magam.
2009. nov. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
54%
20:36: a legtöbben a pia miatt kerülnek az utcára, mert a csalédjuk nem bírja elviselni a részegeskedésüket... mikor jól vannak tartva, akkor miért kell a pia, ezt elmagyaráznád? maguknak köszönhetik, hogy az utcára kerültek és ne kérjenek tőlem kenyérre pénzt, hogyha piát vesznek belőle...inkább tényleg felköthetnék magukat, minthogy a becsületes dolgozó embereken élősködjenek és zaklassák őket
2009. nov. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%
ez tévhit. bőven elég, ha összebalhéznak az asszonnyal bármin, és kirakja őket a lakásból, vagy ha megszűnik a melóhelyük, és a végrehajtó dobja ki őket. nem kívánom, hogy legyél a helyzetükben, de a sztereotípiáidat valahogy felválthatnád empátiára. :)
2009. nov. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%

Szokták mondogatni, hogy ha valaki akarja, akkor ki tud törni, na most ez addig igaz, amíg van az embernek állandó lakcíme, mert ha nincs, akkor a cégek nem vehetik fel.

És bizony valóban elegendő annyi, ha valaki elveszti az állását akár egy létszámleépítés miatt, és nincs segítő rokonsága vagy barátai, ha nem tudja fizetni a számlákat, és sokáig nem talál munkát (márpedig tényleg nem könnyű mostanában tartósan munkát találni), egy idő után kipakolják.

Úgyhogy én mindig azt mondom, addig örülhet valaki, amíg van munkája, vagy amíg munkanélküliségből maximum 1 év után ki tud jönni. Mert ha elveszti a reményt, elindul egy lavinán, ahonnan már nehéz újból nyeregbe ülni, ha semmi pozitívum nincs, ami megtartsa.

2009. nov. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
És akkor részegen kell fetrengeni, összehugyozni mindent és molesztálni a járókelőket?
2009. nov. 28. 23:51
 18/24 anonim ***** válasza:
38%
érdekes, a cigányok munka nélkül is ellaknak évtizedekig a putrijukban....ezeknek kényelmesebb kéregetni és ott hugyozni ahol épp rájuk jön...én nagyon empatikus voltam az elején, de nagyon idegesítő, mikor már a 10 büdös csöves akar lelejmolni és hiába mondod neki,hogy nincs semmid, megy utánad és lehel bele a képedbe...
2009. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
49%
Érdekes, engem még soha nem molesztáltak, pedig születésemtől kezdve Budapesten élek és eléggé aktívan jártam mindig a belvárost, a kritikus területeket is beleértve.
2009. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, én nem foglak megpróbálni meggyőzni, mert a mostani helyzetedben mostani agyaddal te így gondolkodsz, de próbálj belegondolni egy kicsit, hogy te mit tennél, ha elvesztenél mindent, nem lenne, aki segít, és nem lenne már reményed se arra, hogy jobb legyen a sorsod, ha kitennének a lakásból, mert nem tudnád fizetni a számlákat, ha nem tudnál kihez menni, és ha emiatt nem tudnál munkát vállalni, de ha nem tudsz pénzt keresni, nem tudsz hol lakni se. 22-es csapdája. Egy idő után minden mindegy lenne.

A kisebbség most nem lényeges, hiszen ők megoldják, odaköltöznek egymáshoz és élnek kommuna-szinten...

2009. nov. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!