Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan törjek ki ebből a...

Hogyan törjek ki ebből a csendes, visszahúzódó szerepből, ha már teljesen be vagyok skatulyázva ilyennek?

Figyelt kérdés

Tavaly mentem ki egy külföldi suliba innen magyarországról, minimàlis nyelvtudàssal. Mivel akkor még nem beszéltem olyan jól a nyelvet, nem igazán tudtam az osztálytársankkal beszélgetni, és ezért inkább a háttérben voltam mindig, csak ha nagyon muszáj volt, akkor beszéltem. Órákon se nagyon tudtam részt venni, meg féltem az egész osztály előtt beszélni, nehogy valami hülyeséget mondjak, aztán kiröhögjenek. A vizsgákon sikeresen átmentem, úgyhogy nem kellett évet ismételne, maradt majdnem ugyanaz az osztály, csak pàran jöttek meg mentek át másik suliba. Már egész jól beszélem a nyelvet, csak az a baj, hogy már beskatulyáztak olyan csendes, visszahúzódó lánynak, aki csak ha muszáj akkor beszél. És azt gondolják, hogy tényleg ilyen vagyok, pedig nem, az iskolán kívül rengeteg barátom van, egyáltalán nem vagyok visszahúzódó, inkább barátkozós típus vagyok. Tavaly nem igazán voltak barátaim, most jött egy lány aki tényleg elég visszahúzódó, de velem nem csendes, nagyon jól kijövünk, nagyon sokat szoktunk beszélgetni. Csak szeretném ha a többiekkel is összebarátkozhatnék, csak nem tudom hogyan ha szinte átnéznek rajtam, ha megszólalok akkor vagy oda se figyelnek, vagy pedig "huhh nézd már, megszólalt, tud beszélni", és utána el is megy a kedvem az egésztől, utàna tènyleg nem beszélek màr.. Hogyn tudnék kitörni ez esetben ebből a csendes, "senki"szerepből, ha mindenki visszahúzódónak hisz? Előre is köszönöm a segítségeteket!

15L, 9. osztály :)



2014. jan. 12. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig kénytelen leszel megszólalni:) Egy darabig jön majd az "aaaazta, tud beszélni"-féle ámulás, de egy idő után megszokják, és könnyebben be tudsz illeszkedni. Főleg, ha már összeismerkedtél egy lánnyal - ha van melletted egy "támasz", akkor valahogy könnyebb határozottnak lenni.

Egyébként én is ezen mentem át, mint Te:)

2014. jan. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :) megpróbálok majd nem oda figyelni az olyan kommentekre, amik elveszik a kedvemet a beszéléstől :)
2014. jan. 14. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azokkal, akik így "beszólogatnak", amikor megszólalsz! Egy idő után úgyis abbahagyják majd, plusz biztos nem mindenki olyan. Ne görcsölj így rá erre az egészre, nem éri meg, hidd el. Ráadásul már van valaki az osztályban is, akivel jóban vagy, szóval nem vagy egyedül. Hidd el, hogy be fognak fogadni a többiek is, ha látják, hogy valójában milyen vagy, és nem fognak többet piszkálni ezért.


Egyébként megkérdezhetem, hogy melyik országban vagy most?:)

2014. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekedis nagyon szépen köszönöm :) magától nem lesz jobb, nekem kell változnom, pontosabban önmagamat adnom, igazatok van. Ausztriába járok iskolába, de itt Magyarországon lakok :)
2014. jan. 18. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!