Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Munkahelyemrő...

Velem van a baj? Munkahelyemről sokszor sírva jövök haza, mert úgy érzem, hogy mindenki utál. állandóan beszólogatnak, pedig nem vagyok rossz természetű, sőt. Inkább csendes, visszahúzódó. (BŐVEBBEN LENT)

Figyelt kérdés
Próbálok mindenkinek a kedvébe járni, segíteni, nassit vinni, mégis kritizálnak vmiért. Itthon nincsenek barátaim még, mert elköltöztünk, nekem csak ők vannak, ezért sokkal rosszabbul esik. én vagyok a "legújabb"már ha 1 év annak számít. én egyedül vagyok a sor egyik felén, a többiek meg a másikon. Ez a baj? Többség hatalma? Egy vki van, akihez nagyon ragaszkodok, de ő is egyik percben a tenyerén hordoz, a másikban meg ugyanazt csinálja, mint a többiek. NEM BÍROM. MIT CSINÁLJAK? 22éves lány
2012. nov. 8. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Valójában bántani akarnak, vagy csak ugratnak? Csak veled szemben ilyen a stílusuk vagy ez megy mindenkivel?


Annak az egynek, akihez ragaszkodsz egy megfelelő pillanatban beszélj az érzéseidről. Ha valóban normális, akkor el fogja mondani a többinek, hogy neked mindez fáj.

2012. nov. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És nem egyszer volt olyan,hogy munkaidő közepén sírva futottam ki a mosdóba.én nagyon szeretem őket,a munkámat is,de ha így folytatódik depi lesz a vége.hogyan változzak meg?mit tegyek még,hogy befogadjanak,és szeressenek??
2012. nov. 8. 08:12
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont vágj vissza te is. Valami csípős válasz csak eszedbe jut egy-egy megjegyzésre.
2012. nov. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem bántani akarnak,mert tudják,hogy érzékeny vagyok.annak az egynek,aki persze fiú,elmondtam,azt mondta,hogy a többiekkel ne foglalkozzak,ő se foglalkozik velük,igazából énnekem ez nem megy,de ha tudja,hogy bánt,akkor ő miért csinálja?
2012. nov. 8. 08:18
 5/15 A kérdező kommentje:
A többieket is szokták utánozni,kritizálni,de nem annyira,mint engem.vissza vágtam már többször is,de akkor meg eltúlozva neki állnak utánozni,és röhögnek.
2012. nov. 8. 08:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is: ne nyalizz nekik! Minek viszel nasikat, ha így viselkednek? Minek akarsz te mindenkinek a kedvében járni? Látod, hogy nem működik, akkor miért alázod magad folyamatosan ezzel?

Legyél el magadban, csináld a dolgodat, és: 1. valószínűleg jobban meg fognak becsülni, mintha erőlködsz, és újra meg újra elviseled a földbe döngölést, 2. ugyanezt az energiát fordítsd munkahelyen kívüli barátok keresésére. Járj el sportolni, színházba, kártya-klubba, mit tudom én. Csinálj valamit.

2012. nov. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
farkas törvény a gyengébbet mindig bántják.Már aki hagyja,és te hagyod.A viccnek ugratásnak is van határa.Állj ki magadért tedd őket helyre,ha te nem véded meg magad más nemfog.nem kell sziv bajosnak lenni,majd le koccolnak rólad
2012. nov. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt velem is csinálták a volt melóhelyemen.Engem az egyik búza emósgyerek szívatott mindig,nagyon kiszemelt magának.Trollkodj vissza,akkor leállnak.
2012. nov. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnos azt tudomásul kell venned, hogy munkahelyen a kollégák nem mindig alkotnak baráti kört, sőt sokszor egzisztenciájuk érdekében kénytelenek egymással szemét módszereket is alkalmazva versenyezni.


Mondjuk egy 30-as befutott családos ügyfélmenedzser nem biztos hogy érdekelt abban, hogy az új huszonéves kolléganő harmadannyi pénzért nála jobban teljesítsen.

Családos embereknek a legfontosabb a család, és az új rendes, kedves, mosolygó, számára is szimpatikus kolléganő "kigolyózásakor" kisebb lelkiismeret furdalást érez, mint akkor ha családja jövőjét veszélyeztetné azzal, hogy szíve által diktáltan rendes módon viszonyulna hozzá, segítené szakmai fejlődését.


Egy munkahelyen soha ne terítsd ki az összes lapod! Kicsit szerepet kell játszani. Legyél mindenkihez kedves, figyelmes, de közben ne alázkodj meg, még főnöknek sem.

Arra kell figyelned, hogy a főnököd meg legyen elégedve a munkáddal, ha van mentorod akkor ő is, ő az aki még adhat feladatot, viszont mások helyett úgy ne dolgozz, hogy annak az eredménye az ő munkájukként jelenik meg.


Kollégákkal beszélgessél, hogy ne tartsanak kukának, de gyengeségeidet ne tárd fel nekik (pl. pénzügyi nehézségek, szerelmi válság), inkább jópofa sztorikról, élményekről, sikerekről (pl. utazás, sportok) beszélj velük.


(Én pl. 26 évesen jártam úgy egy munkahelyen beosztott rendszermérnökként, hogy a bővülő informatikai rendszer felügyeletét automatizálással átalakítottuk úgy, hogy kevesebb képzettséget igényeljen. Jött két új technikus srác feleannyi fizetésért, akiket pont én tanítottam be. A projekt lezárása után 2 hónapig voltak finomhangolások. Ezután mondtak fel nekem, kb. így: Köszönjük az eddigi munkádat, de most nincs olyan munka a cégnél ahol szükségünk lenne rád.)


36/F

2012. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az eddigi tanácsokat,próbálom megfogadni őket,csak attól félek,ha visszaszólós,torkos leszek,akkor rosszabbodni fog a helyzet,és még ennél jobban is ellöknek maguktól.vagy fokozatosan csináljam?napról napra egyre kevesebbet segítsek nekik?
2012. nov. 8. 10:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!