Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan reagáltok az irigy...

Hogyan reagáltok az irigy emberek leértékelő viselkedésére?

Figyelt kérdés

Mondok pár példát:


- édes barátnővel mész utcán, fiatal srácok mondják: "Ennek a b*lféknek hogy van ilyen barátnője"

- mész a kocsival, állnak az út mellett, bámulnak, mondja az egyik: biztos céges kocsi, nem az övé


Sok ilyen alak van, aki csak rosszat tud mondani a másikról.



2014. febr. 4. 11:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
De most komolyan! Ezen kattogsz hogy mások mit mondanak?! Borzasztóan Lesz@rom!!!
2014. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Engem tulajdonképpen az érdekelne, hogy pl. ezt "mész a kocsival, állnak az út mellett, bámulnak, mondja az egyik: biztos céges kocsi, nem az övé", te hogy a jó édes életbe tudod? Olvasol a gondolataikban vagy te vagy Superman?


Habár ebben nem tudom mi a rossz. Akkora szégyen, ha valakinek van céges kocsija?


A másiknál meg annak a véleményével törődj, aki neked számít. Ha a barátnőd szerint nem vagy balfék, örülj neki. Ettől függetlenül más szerint lehetsz az. Minden vélemény szubjektív.

Hiába vársz arra, hogy mindenki kedveljen, mert nem fognak.

2014. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Elképzelem a halálukat
2014. febr. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Onnat tudom, mert nyitva volt az ablak az anyós üllésen, és pont megálltam ott, mivel elsőbbséget adtam a másik kocsiknak, ezek meg ott álltak és bámultak be és járt a szájuk. Igazából azzal sincs bajom, hogy céges kocsi vagy nem, itt inkább az volt a gond, hogy rosszfélék, pedig semmit nem ártottam nekik. Az igaz, hogy nem más véleménye számit, de sajnos engem eléggé idegesit, mikor ilyenek történnek. Mi köze egy idegennek, hogy kivel, mivel járok, miért nem törödik mindenki a saját dolgával, ezt szeretném én tudni. Reggeltől estig csak a trollkodás megy és a leértékelések.
2014. febr. 4. 12:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Vadidegen embereknek az út szélén ilyenkor mégis mit kellene mondani? Kétlem, hogy bárki is be akarná nekik bizonyítani az ellenkezőjét. A rosszindulatú emberek azok, akik mindig bosszantóak! Ha van okuk rá, ha nincs, sokat kivesznek az emberből. Meg kell tanulni felülemelkedni. Ha meg olyan miatt bánt, amiről tudod, hogy nem is igaz, akkor megy aztán a legkönnyebben. Egyik füleden be, a másikon ki!
2014. febr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó, de olyan szivesen visszaadnám nekik valamilyen formában, érezzék át mekkora h.lyék.
2014. febr. 4. 12:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Mosolyogj rájuk. De komolyan, az általában nagyon felpaprikázza az ilyeneket. Vadidegenekkel fölösleges ilyenen leállni veszekedni, mert annyit nem érdemelnek, hogy egyáltalán magyarázkodni kezdj. Küldj feléjük egy sugárzó mosolyt, az majd beteszi nekik a kiskaput úgy, hogy kerettel együtt szakad ki.
2014. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én csak mosolyogni tudok az ilyenen.


De most komolyan. Ha olyan barátnőd van, akire irigykedhetnek, akkor talán mégis ők a balfékek.


Ha olyan kocsival jársz, amire irigykedhetnek, akkor vagy olyan munkád van, amiből meg bírod fizetni, vagy olyan, ahol a cég megteheti, hogy luxusverdát rak alád, tehát valószínűleg egyébként is meg tudnád fizetni. Ehhez meg megint neked kell letenni valamit az asztalra. Vagyis megint csak a te érdemed és ők a balfékek.


Vagyis ezzel csak simán elismerik, hogy te jobb vagy náluk, neked pedig nincs okod a panelprolik hisztijén bosszankodni.

2014. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

"Vagyis ezzel csak simán elismerik, hogy te jobb vagy náluk"


Hát mindenesetre, furcsa ahogy kifejezik elismerésüket. Ez olyan mint mikor oviban huzza a fiú a lány haját, mert tetszik neki vagy mikor a csaj mind kötegetik, szivatja a fiút, mert igazából tetszik neki. Én sose értettem az ilyen ellentmondásokat. Kösz a válaszokat, megyek vissza a dzsungelbe, szép napot mindenkinek.

2014. febr. 4. 12:51
 10/12 anonim ***** válasza:

"Hát mindenesetre, furcsa ahogy kifejezik elismerésüket."


Mert ez nem elismerés, inkább felismerés. Ettől kevesebbnek érzik magukat. Gyakorlatilag ebben gyökerezik minden "osztályellentét". A culáger fúj a főnökre, mert az csak az irodában mereszti a seggét és elteszi a nagy pénzeket, amíg ő hóban fagyban kint dolgozik vagy áll a sor mellett 70-120 ezerért. Az magasabb pozíciókban dolgozók meg minden utcasarkon belefutnak valakibe, aki csak beszólogatni tud, mert öltön a munkaruhája.


Most képzeld magad a helyzetbe, amikor ott ülsz egy érettségivel vagy okj-vel munka nélkül vagy a minimálbérért (vagy alig többért) ledolgozott 10-12 órád után, abszolút "eldobható" vagy, mert ha pattogsz, 10 perc alatt találnak a helyedre mást, aztán egyszer csak megáll melletted egy fazon Audiban a fitnesz modell barátnőjével az anyósülésen.


A legtöbben megértik, hogy mi miatt ekkora a különbség egy-egy ember között, de mindenhol előfordul egy-egy kőproli, aki szerint tisztességes munkával csak annyit lehet keresni, amennyit ő megkeres, akinek meg több jut, az biztos lopta vagy mások kizsákmányolásával szerezte.

2014. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!