Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a behívás probléma a...

Ez a behívás probléma a falkavezérség miatt van? Mit tudnék erre a viselkedésére reagálni? Hogyan tudnám megtanítani, hogy szorosan a lában mellett közlekedjen?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 2 éves nj szukám. A behívás parancsot ismeri, de csak kb. 50 %-ban teljesíti. Ha szagot fog, vagy nincsen kedve stb. akkor nem jön hozzám. Ha kutyát lát séta közben rángat, nem koncentrál, egyszerűen megbolondul. Az idegen kutyákat nem bántja, csak az én öreg tacsimat bántja, ezért el is vannak zárva egymástól. Pórázon szépen jön, de azt szeretném, hogy szorosan igazodjon, laza pórázzal, de ez eddig még nem sikerült. Falkavezérséget hogyan tudnám erősíteni?Kutyasuli sajnos nem megoldott.
2013. okt. 30. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos a falkavezérség miatt. Szerintem jutalomfalatokkal próbálkozz. Otthon gyakorljátok a sétálást, és mikor szépen sétál melletted, adod neki a falatokat. Ha már falatok nélkül is megy, kimehettek, és újra az egész falatokkal. Egy idő után sikerülhet. Egyébként mit csinálsz h nem tekint falkavezérnek?
2013. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de az a kutya, amelyik csak 50%-ban behívható és más kutya láttán rángat, nem hiszem, hogy szépen megy pórázon. Vagy max azért, mert úgy tartja kedve.

Én azt olvastam ki a leírásodból, hogy sokkal-sokkal több foglalkozást igényelne a kutya, testi és szellemi fárasztást. Emellett persze erősíteni kell a falkavezérséget is.


Otthon taníts neki trükköket, amit aztán az utcán is csináljon meg, ha kéred és rengeteg engedelmes feladat. Egy 2 éves német juhászkutyának már atombiztosnak kellene lenni a behívásnál.


Nem tragédia a helyzet, de szerintem több energiát kell ebbe beletenned.

Olvasgass kutyás könyveket.

2013. okt. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha 2 év alatt nem sikerült egyedül megoldani, akkor már eztán se fog menni sztem :(

Ha kutyasuli nem megoldott, legalább házhoz járó oktatót hívjatok ki párszor...már ez is sokat segíthet :)

2013. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!