Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy kérjem vissza úgy a...

Hogy kérjem vissza úgy a kölcsönadott könyveimet, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
Egyik személy pl. nagyon messze lakik tőlem, így az utazás és a postázás is drága lenne. Szóval nem szívesen verném költségekbe szegényt, de nekem azért már mégis kellene a könyvem, nem volt olcsó...

2014. márc. 2. 12:39
 1/5 anonim válasza:
Öhm... Júlia ?
2014. márc. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak határozottan! Aki kölcsönkérte, az gondoskodjon a visszajuttatásukról is, a többi meg nem a te gondod. Inkább te érezhetnéd magadat sértve, amiért jóindulatúan kölcsönadtad, majd nem kaptad vissza.
2014. márc. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem Júlia vagyok, de Júlia is írhatta volna?! :D
2014. márc. 3. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is hány könyvem kint van. Az emberek sajnálják rá a pénzt, ezért csak kéregetnek, én meg oda is adom nekik, mert nem akarom megsérteni a "Nem" válasszal, és tessék én szívok.... én érzem kellemetlennek visszakérni, és megsértem vele, hogy vissza kérem. :D


Nem tudok rá jó módszert, lehet poénosan is felhozni, vagy célozgatni rá különböző hasonló témák felhozásával, említeni a szerző új könyvét, vagy régi hasonlót, esetleg kiváltani egy másik könyveddel, még ha ez szörnyű dolog is (váltságdíj), de igazából ha meg akar sértődni meg fog.... 'talán' ezzel nem is érdemes foglalkozni.

2014. márc. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mondd meg az iilető(k)nek,hogy most már szeretnéd visszakérni,mert szeretnéd újra elolvasni/félsz,hogy elfelejted,hogy kinek adtad kölcsön/másnak is kölcsön akarod adni.(amelyiket a legigazabbnak érzed ;)És csak keményen!
2014. márc. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!