Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az velem hogy...

Miért van az velem hogy társaságban nehezen tudok megszólalni, főleg ha több ember van? Mindig leblokkolok, még szavak se jönnek

Figyelt kérdés
2009. dec. 17. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem alkat kérdése. Gátlásosság. Ne félj, ettől nem gondolnak kevésbé értékesnek-értelmesnek. Sok embernek van erre antennája.

Erőltetni azért nem érdemes (saját példából) mert hülyén is elsülhet, aztán még az alaphelyzetnél is rosszabb lehet. Ilyen vagy én kész. Szép lassan majd alakul.

Gondolom, ott jobban megnyílsz, ahol érzed, hogy szeretnek, elfogadnak?

2009. dec. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen. főleg ha nincsenek sokan.

esetleg valaki tudna ajánlani valami szakkönyvet, megköszönöm

2009. dec. 17. 09:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni:

[link]

2009. dec. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2009. dec. 17. 09:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanabban a helyzetben vagyok.:) Önbizalom kérdése a dolog, ha kevés van belöle, az a gátlásosság melegágya. Megfigyelhetö, hogy olyan emberek társaságában, akikkel nem vagyok túl közvetlen viszonyban, de sokat adok a véleményükre, még a dadogásom is elöjön (túlzottan alárendelem magam). Míg ha nem érdekel, mit gondolnak rólam, minden könnyebben megy. Ugyanúgy könnyebb dolgom van, amikor olyan témáról beszélek, amit nagyon szeretek és otthonosan mozgok benne (több önbizalom).
2009. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem félénkség szerintem. Legalábbis a fent írt problémához hasonlóm nekem is van, pedig önbizalomból nincs hiány... Egyszerűen introvertált személyiségnek mondják, ez teljesen normális. Próbálj meg ne stresszelni ezen, nem kell feltétlenül folyton beszélni, sőt.. Sok embernek jót tenne, ha kicsit visszafogná magát :D Lazán, nyugodtan lehet hallgatni, aztán előbb-utóbb majd csak érzel késztetést arra, hogy megoszd a véleményed.
2009. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Velem is így van sajnos :(
2009. dec. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
velemis ez van
2010. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!