Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi lenne a helyes...

Szerintetek mi lenne a helyes döntés? Esetleges helyes kiút ebből?

Figyelt kérdés

Ez évben nyertem felvételt egy református egyetem lelkész szakára.Ebben a korban az ember kezdi komolyan venni az életet, főleg ha egy olyan pályára készül ami nem csak egy munka, hanem hivatás. Eddig nem is lenne gond, csakhogy aggályaim támadtak. Eléggé életvidám természetem van, nem vagyok egy olyan ember akire rá lehetne sütni hogy "na ebből biztos pap lesz" ...

Így, 1 héttel az iskolakezdés előtt elkezdtem lelkileg őrlődni, hogy biztos az akarok lenni ami?!

Ez a kérdés abban gyökerezik, hogy ezt a pályát nem én találtam ki elsőre magamnak, hanem a szüleim már kiskoromban mindenkinek azt mondták h belőlem lelkész lesz. Persze az idő előre haladtával, mikor már gimnazista lettem befejezték ezt a nyilvános kijelentést mivel nem lehet ráerőszakolni az emberre azt hogy mi legyen. Azonban ez már késő volt, és ez gyökeret vert bennem ez a gondolat, hogy lelkész leszek, és most olyan kétségeim vannak a leendő pályámmal kapcsolatban, ami eléggé szorongató. Természetesen a szüleimnek nem tudok szólni, mivel egyből kiborulnának ezen.


Emiatt szeretnék tanácsot kérni, mit tehetek ebben a helyzetben? Vagy csak bízzam az időre? De ha nem úgy alakulna ez a 4-5 év hogy megerősödök, és magamévá teszem ezt a célt, akkor milyen lehetőség lenne más munka után nézni? Vagy van olyan, hogy a jelenlegi egyetem mellett egy másik dolgot tanulok, amivel szintén boldogulhatok az életben? Kérem csak olyanok írjanak, akik megértették milyen nehéz most nekem.


2011. aug. 29. 22:30
 1/9 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Ha más pályát szeretnél, és tudod, hogy mi az, akkor válaszd azt. Ha még nem tudod, akkor egyelőre jó ez a lelkészi dolog, ha hiszel, és értesz is hozzá. Szakmát tanulni ez mellett is tudsz...

Csak arra vigyázz, hogy ne legyél olyanná, mint a jelenlegi köveskáli lelkész, aki majdnem 3 éve elcsábította a feleségemet... De nehogy kivágasd az egyházból, nem megyek tanúskodni, mert a volt feleségem boldogsága fontosabb a bosszúmnál, akkor is, ha nem akarom többet látni.

2011. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha már most aggályaid vannak, az nem túl jó jel... Éveket kell majd tanulnod, de ha nem leszel lelkész, semmi eladható tudásod nem lesz, legfeljebb hitoktató lehetsz. Egyetem mellett szakmát tanulni... Hát az nem lesz könnyű.
2011. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Golden Axe ***** válasza:
100%
Lehet, h csak az ördög szivat, úgyhogy én nem kapkodnék a helyedben. Szerintem nem lesz belőle hátrányod, ha elvégzed. Ha csak 1 lelket is mentesz meg ezzel már megérte, nem? Utána vagy akár mellette elvégezhetsz 1 másik szakmát és akár a kettőt párhuzamosan is csinálhatod hosszútávon: civilként dolgozol vmit, de lelkész is vagy egy gyüliben.
2011. aug. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy gondolom semmit nem vesztesz azzal, ha elvégzed a teológiát - ha már felvettek - legfeljebb, ha a végén úgy érzed, hogy nem akarsz lelkész lenni, nem szentelnek fel.


Én eredetileg faipari mérnöknek tanultam Sopronban, majd később végeztem el a teológiát másoddiplomásként, de most a kereskedelmeben dolgozom, és csak hétvégéken tanítom a gyermekeket. Egy iskola még nem kötelez semmire, de lehetőséget ad...


Üdv. Péter

2011. aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek vannak kétségei, amikkel szembe kell nézni ahelyett, hogy elmenekülsz előlük. A református lelkészeknek azért van mozgástere, nem kell eldobnod az életed, és nincs azzal semmi gond - sőt, kifejezetten előny lehet -, ha életvidám természeted van.

Végezhetsz más szakot is mellette, nincs azzal semmi gond, ha több lábon áll az ember, és, ha jövőre felvételizel, akkor még az állami féléveid sem mennek rá.

2011. aug. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Zsolt 127,1 - (Zarándokének - Salamontól.) Ha az Úr nem építi a házat, az építők hiába fáradnak. Hogyha az Úr nem őrzi a várost, az őr hiába őrködik fölötte.


Vagyis ezzel azt akarom mondani hogy próbáld meg kideríteni hogy Isten támogatja-e a tervedet és melletted áll-e abban hogy lelkész legyél. Kérd ki a véleményét, kérj tőle jelet, akár többször is megerősítésnek. Ez egy fontos döntés úgyhogy előbb utóbb biztos fog választ adni.

Ahogy már valaki más is említette nekem is gyanús hogy a patás kavar be neked hiszen neki az nyilvánvaló célja hogy megakadályozzon ebben. Úgyhogy ne hagyd magad.

Még egy dolog: nem lebeszélni akarlak, de a lelkészség felelősséget is jelent. A rádbízott lelkekért a végítéletkor felelned kell majd. Ezzel csak azt akarom mondani hogy aki lelkész annak nagyon kell igyekeznie menteni a lelkeket.

Isten áldjon meg és segítsen téged ebben a döntésben!

2011. aug. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt kérded, hogy bízd-e az időre. Egészen másra kellene bíznod. A teológia elvégzése nélkül-, előtt-, helyett-, alatt-, után is Istennek kell megfelelned, az ő szeretetéért teszed amit teszel. Ő az a fórum, ahol ezt a kérdést tedd föl. Senki ebben tanácsot nem adhat, mert ez csakis rátok, kettőtökre vonatkozik.
2011. aug. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, teljesen megértem, hogy nagyon nehéz ez a döntés. Én is azt tudom tanácsolni, hogy harcold meg Isten előtt ezt a döntést, és ha arra jutsz, hogy nem Isten küld a lelkészi szolgálatba, akkor vállald ezt föl mind a szüleid, mind más emberek előtt. Nagyon rossz dolog olyan szolgálatban, munkában vergődni, ami nem a te utad. Egy konkrét tanács: ha lehet, keress egy köztes évet (pl. Önkéntes Diakóniai Év), ami alatt van lehetőséged átgondolni a további utat.


Ha akarod, írj privát üzenetet, és bár én is körön belül vagyok :) ígérem, hogy amit írsz, csak kettőnk közt marad.


Szeretettel:

egy református lelkész

2011. aug. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is októbertől kezdek teológiát tanulni, Kolozsváron.

Ha lelkesít, hogy Isten és az emberek szolgálatára add az életed, ha az emberekkel foglalkozni nem okoz neked gondot, ha szereted Istent és nem okoz fáradtságot az Ő dolgairól beszélni, - és nem utolsó sorban, ha felvételt nyertél az egyetemre, - akkor ez a hivatás a tied is.

Lehet, hogy elbátortalanodtál most, egy héttel a kezdés előtt, de ez még a helyszínen változhat.

Kívánom, hogy megtaláld a számodra kijelölt utat. Olvasd az Evangéliumot és megkapod a választ. :)

Privát üzenetváltásra én is ajánlkozom, ha van kedved erről beszélgetni még.

2011. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!