Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jól értelmezem az "Aki kíváncs...

Jól értelmezem az "Aki kíváncsi, hamar megöregszik"- mondást?

Figyelt kérdés

Az az elképzelésem, hogy ennek az a mélyebb értelme, hogy az olyan ember, aki következetesen mindennek tudni akarja a miértjét és mindenen elgondolkozik, az előbb-utóbb az élet olyan nagy igazságaira bukkan, hogy "öreg lelkűvé" válik, vagyis koravénné, vagyis mondjuk a korához képest túl tapasztalttá. Szerintetek jól látom? (Tudom, hogy nagyon túlbonyolítás szaga van, de szerintem érdemes elgondolkodni rajta, én látok benne logikát.)

17/f


2009. dec. 29. 22:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem jól látod
2009. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igen.18/L
2009. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Vagy kíváncsiságát kifejezendő, folyton vonogatja aszemöldökét és hamar ráncos lesz a homloka.X)
2009. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet.

Bár szerintem ez inkább csak amolyan "jó tanács".

Kb. annak a szinonimája, hogy semmi közöd hozzá. Csak udvariasabb.

2009. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%

Jól mondod. legalábbis ha hihetek a magyartanáromnak.. még régebben megkaptuk háziként h gondolkodjunk el ezen a mondáson és abban maradt az osztályunk h ez a legértelmesebb megközelítés

17/l

2009. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

dehogy.. aki túl sokat kíváncsiskodik, hamar megüti az orrát.

meghal. ilyesmi.

2009. dec. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én ezt a mondást mindig negatív értelemben szoktam hallani. Tehát gondolom, hogy nem annak mondják, aki koravénné válna a sok tudástól.
2009. dec. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
sztem az,hogy koravénné válik valaki(fiatalon),abszolút negatív jelentéstartalom.
2009. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én arra szoktam még gondolni, hogy ha mindig csak azzal töltöd az idődet, hogy mások után kutatsz, és kiakarsz deríteni mindent, akkor nem jut idő a saját dolgodra, és egyszer csak azon kapod magad, hogy sehol se vagy, és már "megöregedtél." Csak így eltúlozva. :)

De a te elméleted se rossz

2010. szept. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, miért van ennek a mondásnak negatív felhangja... én úgy gondolom, hogy a kíváncsiság az intelligencia első jele. Azok az állatok, amelyek a legintelligensebbek, egyben a legkíváncsibbak is. Ugyanez igaz az emberi kisgyerekekre.
2012. jún. 6. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!