Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jól értelmezem az "Aki kíváncs...

Jól értelmezem az "Aki kíváncsi, hamar megöregszik"- mondást?

Figyelt kérdés

Az az elképzelésem, hogy ennek az a mélyebb értelme, hogy az olyan ember, aki következetesen mindennek tudni akarja a miértjét és mindenen elgondolkozik, az előbb-utóbb az élet olyan nagy igazságaira bukkan, hogy "öreg lelkűvé" válik, vagyis koravénné, vagyis mondjuk a korához képest túl tapasztalttá. Szerintetek jól látom? (Tudom, hogy nagyon túlbonyolítás szaga van, de szerintem érdemes elgondolkodni rajta, én látok benne logikát.)

17/f


2009. dec. 29. 22:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Elég régi kérdés, talán már senki sem olvassa.

Én sokat gondolkodtam ezen a kérdésen.

Úgy gondolom, hogy a titok nyitja a "kíváncsi" szóban van.

Maga a szó a "kíván" szóból ered.

Aki túl sokat "kíván", az valójában "kíváncsi", hiszen tudni akarja, hogy milyen megtapasztalni ezt is, azt is, amazt is. Mindent meg akar tapasztalni. Habzsolni akarja az életet, mert nem elégszik meg szerényen az élet adta lehetőségekkel, hanem mindig kitérőket akar tenni, hogy többet és többet kapjon az élettől, mint amennyi "jár neki".

Aki sokat kíván, az önző és ebbe öregszik bele. Ha megtanul a kívánás helyett adni, akkor helyes irányba terelheti az életét.


A mondás nem arra az egészséges kíváncsiságra vonatkozik, ami meg akarja tudni, hogy mi van a dolgok mögött; nem arra az emberre vonatkozik, aki meg akar dolgozni a tudásért.

Szerintem az olyan emberre vonatkozik ez a mondás, aki mindig vágyakozik, aki csak élményeket akar gyűjteni (mert minden élményre kíváncsi), aki a kívánságainak a rabságában él, aki nem képes megérteni, hogy az életben a kevesebb (de igazán és mélyen átélt) tapasztalat többet ér, mint a felületesen átélt rengeteg sok tapasztalat.


Nézzük meg az embereket. Aki nagyon habzsolja az életet, az egy idő után kiélt lesz. A benne lévő folyamatosan vágyakozó lélek egy idő után a külsején is meglátszik, leharcolt, kiégett, öreg lesz.

Aki mértékletes, aki nem a vágyakozásban hanem a cselekvésben és az aktivitásban él, az őrzi meg fiatalságát.

Bár látszólag az életet habzsoló gyűjt több élményt, a végén mégis kiderül, hogy a mértékletes élt teljesebb életet.

Mert a mértékletes a lassú életével sokkal mélyebben élte át azt, amit átélt, mint az életet habzsoló. Az életet habzsoló bár sok mindent megérintett, mindent csak felületesen; soha nem hatolt a mélységbe, soha nem állt meg, hogy igazán átélje a dolgokat.


Az a férfi tud sokat a nőkről, aki képes megtalálni azt az egyetlen nőt, akivel le tudja élni az életét.

Az a férfi pedig semmit nem tud a nőkről, aki habzsolja őket, mert mindegyikre kíváncsi.

2014. jan. 29. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Azért az utolsóhoz azt hozzá tenném hogy nem biztos hogy az ismeri jobban az életet, a nőket... stb aki nem habzsolja őket mert aki tapasztalat nélkül ,pusztán az előítéleteire hagyatkozva él az sem jobb, és sokszor öregebbnek is tűnik ;)

és valószínűleg tapasztalatlanabb is.

A kettő között van mindig az igazság :)

2014. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
És az ilyen másokat méregető, elítélő emberekből lesznek a zsémbes öregek, akik nem a legbarátságosabb és vonzó emberek :) szerintem a kiélt emberek öregen is jó társaságok, és tudnak mit mesélni az életükről, nem önzőek, és még akkor is tudnak élni amikor másról már rég lemondtak. Példa volt erre a nagyapám :)
2014. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Phoney ***** válasza:

Azért ez a közmondás nem egyszerűen arról szól, hogy valaki kíváncsi, hanem akkor mondják, ha valaki olyasmit akar tudni, amikhez semmi köze.


Ha van értelme a gyerekek ijesztgetésén túl, az szerintem arra utal, hogy korán "pletykás öreg" lesz belőle.

dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!