Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A finnek és a norvégok miért...

A finnek és a norvégok miért tartják butáknak a svédeket? Vagy ez valami sztereotípia?

Figyelt kérdés

Nem, nem sértésből kérdezem, csak érdekelne.


Sokszor hallottam és olvastam, hogy a két nép butának nevezte a svédeket. Volt, hogy a finnek gyáváknak is csúfolták őket. Sőt, ilyen viccek is születtek róluk (kb. mint nálunk a szőke nős viccek)



2014. júl. 8. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Én csak annyit tudok,hogy gerinctelen népnek tartják őket,mert a II. vh. idején nagy sunyiban átengedték Hitler csapatait a norvégokhoz. Innen támadták a finneket,itt állomásoztak. De a szemükbe mosolyognak,tipikus sknadináv viselkedés. A svédek pedig büszkén hangoztatják,hogy ők milyen okosan maradtak ki a háborúból,milyen diplomatikusak voltak. Na persze... Amúgy a svéd nem túl eszes nép,ennek ellenére minden második mondatuk az, hogy ők milyen okosak. Pedig nem. És ezt minden indulat nélkül írom.
2014. júl. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Én szeretem a svédeket, de az első válaszolónak igaza van. Egyébként nagyon buták szegények. Példának ott van az, hogy 95%-uk nem tudja hol van Magyarország.
2014. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Első vagyok:D Tényleg,alapvető dolgokban nincsenek otthon. Több dologban évtizedekkel le vannak maradva még hozzánk képest is,ennek ellenére hirdetik,hogy ők a legjobbak...
2014. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nekem is van svéd barátom, de őt nem tartom butának, mert igen nagyon tájékozott. Mielőtt megismerkedett velem, akkor is tudta, hol van Magyarország. Mikor meghívtam őt ide, elújságolta a barátainak, akik meglepve mondták: "Húú, az nagyon messze van!" :D


Egyébként neki azért nem tettem fel ezt a kérdést, mert úgy véltem, sértő lett volna. Amúgy, ő tiszteli a norvégokat és a finneket.

2014. aug. 8. 20:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig vannak kivételek.
2014. aug. 11. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Lol, sztereotípia megy itt ezerrel :D Én csak annyit mondhatok, hogy mint mindenhol, itt is vannak ostoba emberek, akik szívják az orrukat meg köpködnek, és képtelen normálisan viselkedni, viszont vannak nagyon intelligens és eszes emberek is, akik igenis tudják, hol van Magyarország ;)

Amúgy a norvégok és a svédek közt volt egy kis nézeteltérés mindig is, sokáig egy unióban is voltak, de amikor a norvégok ki akartak lépni, a svédek majdnem megtámadták/lerohanták őket, persze ez régen történt.

2014. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Mutasd már be Őket kérlek! Mert Én eddig két emberrel találkoztam akik tudták hol van Magyarország!
2014. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11%
A svédeknél megy a zombisítás,propaganda szövegekkel nyomják őket már gyerekkoruktól kezdve. Azt megtanulják és magnóként, üres tekintettel visszamondják bármikor. Az összes ismerősömnek egymástól függetlenül tűnt ez fel. Csak a sznobok sztárolják itt őket. Azok akik idejöttek és a legfontosabb az autó lecserélése és egy ház megvétele. Persze hitelből,amit oké,hogy könnyebben törleszt itt,de az sem leányálom. Utána meg veri a nyálát hazafelé, hogy ez a Paradicsom és a svédek istenek. Mert mi ciki lenne má beismerni,hogy itt sem kolbász az építőanyag. Akkor nem lenne,aki otthon elájulna tőlük. Na az ilyenek sztárolják őket és hiszik magukat is már lassan svédnek. Aki nyitott szemmel járkál,igenis látja,mi felé halad az ország és milyen borzasztó hiányosságok vannak .Amikért otthon már polgárháború lenne.
2014. aug. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!