Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy definiálnád a drámát,...

Hogy definiálnád a drámát, sci-fi-t, krimit, stb?

Figyelt kérdés

Az emberekben a dráma úgy maradt meg, mint nyálas, szerelmes történet, a sci-fi-ről a lövöldözések jutnak eszünkbe, a krimiről meg a halálesetek..

Kérdezték tőlem, hogy milyen könyveket szeretek olvasni. Hogy őszinte legyek, nem tudtam kielégítő választ adni, mert sokszor bajban vagyok azzal, hogy éppen milyen műfajú könyvet olvasok, vagy filmet nézek.



2014. júl. 16. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:

"Az emberekben a dráma úgy maradt meg, mint nyálas, szerelmes történet, a sci-fi-ről a lövöldözések jutnak eszünkbe, a krimiről meg a halálesetek.. "


Ez általánosítás. Neked lehet hogy ez jut eszedbe ezekről a műfajokról, nekem pl. teljesen más. A lövöldözés az akció- és háborús filmekről jut eszembe, a sci-firől nekem inkább űrhajók, dimenziók, galaxisok és más effélék ugranak be. A drámáról sem nyálas szerelmes történet ugrik be, az inkább a romantkus történetekre jellemző szerintem. A jó dráma az kőkemény katarzist jelent számomra. A krimikről sem halálesetek jutnak eszembe, láttam már olyan krimit, amiben egy darab haláleset sem történt. Sokkal inkább a párhuzamos szálak, a csavarok a történetben, a nyomozások és a gondolkodás, agytorna jellemző a krimikre szerintem. Amikor sosem tudod, ki kivel van :)


Szóval Inkább úgy fogalmazz, hogy "Bennem a dráma úgy marad meg, mint ...", mert nagyon úgy tűnik, hogy nem vagy tisztában az egyes műfajok jellemzőivel. Valószínűleg ezért is vagy bajban gyakran azzal, hogy éppen milyen műfajú is az általad éppen olvasott könyv.

2014. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Félreértetted, direkt nem azt írtam, hogy bennem így maradt meg. pl. mikor mondtam a barátomnak, hogy milyen jó drámát néztem, ő egyből mondta, hogy "de hiszen te nem is vagy olyan nyálas típus". Lehet, hogy te nem, de én sokszor hallom ezeket az általánosításokat ezekről a műfajokról.
2014. júl. 16. 15:33
 3/5 anonim ***** válasza:

Olyantól, akinek úgyszintén fogalma sincs az egyes műfajok mibenlétéről, az azok közötti különbségekről? :)

Attól hogy te meg a haverod így vélekedtek a drámáról (= nyálas, szerelmes), attól az még általánosítás marad, amit írtál.


Pl. a Passió c. filmben melyik elem volt nyálas és/vagy szerelmes?

2014. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na jó, még mindig nem azt mondom, hogy ÉN tartom nyálasnak a drámát!:D nem a vita miatt írtam ki a kérdést, hanem azért, hogy pontosabb definíciókat kapjak:)
2014. júl. 16. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:

A drámát én is nyálasnak tartom pedig tudom hogy ez sokszor nem igaz.

A sci-firől nekem az űrhajók jutnak eszembe.

A krimiről a nyomozók, nagyítóval a kezükben :P

2014. júl. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!