Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ettől gonosz ember vagyok?

Ettől gonosz ember vagyok?

Figyelt kérdés
Diplomázhattam volna az emberek manipulációjából is, mert végül is közvetve ebből élek. A vallásos embereket, meg az összeesküvés-elmélet hívőket imádom olyan szempontból, hogy nagyon könnyű őket befolyásolni, már-már direkt keresem őket. Sokkal könnyebben "eladok" nekik bármit, mint bárki másnak. Eleinte rosszul éreztem magam emiatt, mert végül is sokszor becsapom őket és kihasználom a hiszékenységüket, de mostanában szinte élvezem is, és úgy vagyok vele, hogy "aki hülye szenvedjen". De most megint rám jött, hogy én ettől gonosz ember lennék? Ha nem én, akkor más fogja őket kihasználni, nem?

2014. aug. 2. 19:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Ha csak a pénzüket csalod ki, az ugyan nem szép dolog, de aki a mai világban öt perc Google keresést nem tud megejteni, amivel kiderülne a turpisság, az meg is érdemli, hogy átverjék"


Azért a 70-80 éves korosztály -akikre ezek az átverők rendszeresen utaznak- nem nagyon tud élni az internet lehetőségeivel. És mivel ők még más világban nevelkedtek, sokszor eszükbe sem jut, hogy átverhetik őket.

2014. aug. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

#5:

"Igen, ez is gonoszság, bármilyen enyhe is. Elvégre szándékosan ártasz másoknak, önös érdekekből."


Nem feltétlenül önös érdekből, mert lehet, hogy a családja, gyermekei jövőjét szándékozik biztosítani. Viszont "ez a kereseti forrás jutott neki", hát ebből gyarapodik. Ilyen megfontolásból is gonoszság amit tesz? Mit kéne tennie, hogy gyarapodhasson, és mégse lehessen rámondani, hogy gonosz (akármilyen enyhe értelemben se)?


"Az pedig nem mentség, hogy helyetted 1000 másik is átverné a hiszékenyeket."


Ez igaz, de ezt is lehet más szemszögből nézni. hiszen aki állandóan viaskodik a lelkiismeretével, az valószínűleg erkölcsösebb, mint egy olyan, aki maximálisan gátlástalan. És akkor már inkább egy erkölcsösebb használja ki mások hiszékenységét, mint egy abszolút gátlástalan másik. Az lehet, hogy sokkal jobban átverné, kihasználná őket.


Egyébként pedig mindig kettőn áll a vásár. A hiszékenység kihasználásáért cserébe olyan szolgáltatást is nyújthat, amire a hiszékeny nem sajnálja a pénzt. Egy jó példa erre a jóslás. Ott sem történik semmi, csak kicsalják a pénzét. Ő viszont nem így érzi, ő szívesen adja a pénzét, mert úgy érzi, megfelelő ellenértéket kapott a pénzéért cserébe. Mindenki boldog az üzlet nyélbeütését követően, akkor mi a gond?


Ehhez kapcsolódóan, #4:


"Hááát... ha direkt átvered és kihasználod az embereket, az tuti nem a legnagyobb szívjóságra vall."


Lehetséges, de úgy is lehet fogalmazni, hogy a hiszékeny ember akarja átveretni saját magát, ő pedig csak segít neki ebben. Így értelmezve pedig máris más a gyerek fekvése, nem igaz? :)


#7:

"Igen gonosz dolog. Nem lehet kihasználni valakit csak azért, mert hiszékeny vagy buta."


Dehogynem, milliószámra van rá példa minden áldott nap. Hogy szabad-e? Miért ne, ha hagyja magát. SŐT, a hiszékeny gyakorta maga keresi fel, hogy legyen már átverve. Ha ő nem teszi, akkor a hiszékeny megy máshoz, aki megteszi neki ezt a szívességet.


"Elég sok példa van, hogy gyógyulást ígérnek a csalók olyan beteg vagy idős embereknek akik félelmükben már bármit elhisznek. Na ez a legalja a szakmádnak, az ilyeneket gond nélkül agyonverném."


Ezzel viszont én is egyetértek.


#8:

"Ez rettenetesen aljas dolog. A vallások és összeesküvéselméletek által legyengített szellemű emberek ugyanúgy áldozatok, mint a testi betegek. "


A vallások által legyengített emberek megtehetnék, hogy kilépnek az őket szellemileg legyengítő körből, de nem teszik, sőt, körmükszakadtáig ragaszkodnak hozzá. Védik a vélt igazukat, tűzzel-vassal, ezt rengetegszer tapasztaltam itt a gyk-n is. Az ilyennel mit tudsz kezdeni? Semmit, mert nem hajlandó értelmes ember módjára viselkedni, ha a vallásáról, a hitéről esik szó. Ráadásul a fafejűsége annyira vérlázító tud lenni némelyiknek, hogy az ember örül, ha kihasználhatja. Ő akar szándékosan szellemi sérült (hogy megmaradjak az általad használt kifejezésnél) lenni, maradni, nem tudod róla lebeszélni. Az okosabbat meg nem tudod kihasználni, szóval maradnak a szellemi sérültek. És ez igazából már nem is kihasználás, hiszen ő maga igényli, hogy átverd, kihasználd, akarja hogy kihúzd belőle a pénzét, ő maga akarja azt odaadni neked, ha mesélsz neki kicsikét a lelke megnyugtatásaképp.

Innentől már nem is olyan aljas a dolog. Főleg nem rettenetesen.


#10: Maximálisan egyetértek.


#11:

"Azért a 70-80 éves korosztály -akikre ezek az átverők rendszeresen utaznak- nem nagyon tud élni az internet lehetőségeivel. És mivel ők még más világban nevelkedtek, sokszor eszükbe sem jut, hogy átverhetik őket."


Ebben van sok igazság. De ne felejtsük el, hogy pl. a betelefonálós műsorok jók lehetnének az ilyenek számára tanulópénznek. Lehúzzák néhány ezressel, na bumm, nem fog belerokkanni. De akit tizedjére, huszadjára is lehúznak így, az már igazán tanulhatna ezekből az esetekből, de nem teszi. Neki jó így, ő választja ezt, a betelefonálós műsorban hadonászó és dumáló bohóc csak segít neki megszabadulni a pénzétől. Az ilyen viszont szerintem meg is érdemli.


A pénzéért amúgy sem kell már semmit csinálnia, csak várnia pár napot, hetet, és hozza a soron következő adagot a postás. Hogy ezt ő a villanyszámla helyett a betelefonálósra költi, az már igazán az ő baja. Szerintem.

2014. aug. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!