Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert utalja a legtobb ember...

Miert utalja a legtobb ember a szerbeket?

Figyelt kérdés
En felig szerb vagyok, gyakran ertek rasszista beszolasok, a magyaroktol es a szerbektol egyarant, csak az erdekel h miert nem tudjak az emberek felfogni h nem a szerbekben, ciganyokban, romanokban stb. van a baj hanem veluk? kivancsi vagyok az oszinte velemenyetekre a szerbekrol! elore is koszonom
2014. aug. 21. 23:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Csak egy szerbet ismertem online jatekban, o jo fej volt es muvelt.
2014. aug. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy a "legtöbb ember"?

Hol?

Afganisztánban?

2014. aug. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj. Azért most mindentől mentesen, de valljuk be, hogy a szerbek az idők folyamán, főleg az utóbbi 25 év folyamán nem tettek azért, hogy a környező népek kedveljék őket. Pl magyarok, horvátok, bosnyákok, szlovénok, albánok, bolgárok, macedónok, osztrákok, olaszok. Főleg az 1945-2000 közötti időszakban. Te pl a horvátok helyében kedvelnéd a szerbeket? Én nem ismerek egyet sem, tehát én nem az alapján mondanék véleményt, hogy az illető szerb-e vagy sem, de az tagadhatatlan, hogy nem tartoznak a kontinens legbarátságosabb népei közé, és hozzájuk is így viszonyulnak.
2014. aug. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Általánosítás származás alapján - ezt csak a hülyék csinálják. Az ilyet ne vedd fel.


De azért azt el kell ismerni, hogy ha már sok tapasztalatod van, akkor felismerhetők bizonyos "minták", hogy egyes népek tagjai hogy viselkednek.


Ma például utazott 4-5 török férfi a villamoson. Egész úton ordibáltak, üvöltve röhögtek, hadonásztak, zengett tőlük a villamos - és nem vették magukat észre. Szállodában már futottam össze oroszokkal, hát reggel az egész étterem hallotta, ha jöttek le kajálni. Egy-két ember ilyenkor fel is állt, és elment. Mikor a dolgozók szóltak nekik, hogy ne zavarják a többi embert, üvöltözve kérték ki maguknak.


Törökök, szerbek, bolgárok, románok, oroszok, indiaiak, latin-amerikaiak - csak pár olyan népcsoport, amelyekkel szemben ilyesfajta sztereotípia alakult ki. És bár a sztereotípiák durva általánosításnak számítanak, de minden esetben van valami jogos alapjuk.

2014. aug. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Nagyjából azonos a véleményem a 3, válaszolóval. Elég kemény történelmük volt a közelmúltban, nem a legbarátságosabb nép. Néha sportversenyeken is látom, hogy lobbanékonyabbak, agresszívebbek, mint az átlag (jó, tudom, ott mindenki az, a magyarok is, de talán a szerbek máshogy)


Egyébként tudom, hogy az előítéletesség gáz, és valahol szégyellem is magam, hogy ilyeneket gondolok. Tényleg. Igyekszem fair lenni, és minden embert önmagában nézni, nem pedig beskatulyázni. De azért vannak automatizmusok. Nőként például biztonságosabban érezném magam egy csapat dán férfivel, mint szerbbel.

2014. aug. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó vagyok. Azt kihagytam, hogy mindezek ellenére soha nem szólogatnék be senkinek a származása miatt! Főleg nem ismeretlenül! Ezt nagyon igazságtalan és primitív viselkedésnek tartom.
2014. aug. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

"szerbekben, ciganyokban, romanokban stb. van a baj hanem veluk"

ezekszerint veled sincs minden rendben

Én tudtommal egy szerbet sem ismerek, úgyhogy nem is utálom őket.

2014. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Kini :)) ***** válasza:
72%
Egyetértek a 3. hozzászólóval. Tényleg macerás a történelmük, pláne az utóbbi időszakban, és sokan ebből indulnak ki, anélkül, hogy egy szerbet is ismernének. Én neten leveleztem párral, de azok abszolút normálisnak tűntek. :)
2014. aug. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Franc se tudja, engem mindig hidegen hagyott a gyűlölködés. Kollektíven utálni egy embercsoportot már csak azért is baromság, mert mindenhol vannak normális és kevésbé normális emberek.
2014. aug. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%
A szerbeket az egész (szinte) Balkán gyűlöli. Buta, bunkó és agresszív nép. Ezt akkor is így gondolnám, ha nem magyar lennék.
2014. szept. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!