Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miert utalja a legtobb ember...

Miert utalja a legtobb ember a szerbeket?

Figyelt kérdés
En felig szerb vagyok, gyakran ertek rasszista beszolasok, a magyaroktol es a szerbektol egyarant, csak az erdekel h miert nem tudjak az emberek felfogni h nem a szerbekben, ciganyokban, romanokban stb. van a baj hanem veluk? kivancsi vagyok az oszinte velemenyetekre a szerbekrol! elore is koszonom
2014. aug. 21. 23:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10. vagyok, azt kihagytam, hogy természetesen ezt nem a szerb nép egészére értem, de mivel ez az átlag ezért lehet mondani, hogy "A szerbek..."
2014. szept. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A szerb film miatt.
2014. szept. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

nekem személy szerint nincs velük bajom, de az talán kideríthető, hogy mi alapján utálják őket akik utálják.

Az évszázadok során a Balkánról kialakult egy alapvetően negatív kép, amit legtöbbször csak a szerbekre vonatkoztatnak. Agresszivitás, harciasság, forrófejűség, kegyetlenség. Erre a 20. századi partizánok, csetnikek és az olyan dolgok, mint Šrebenica csak rátettek egy-két lapáttal.

2014. okt. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Előbb ellenálltak a törököknek, aztán egy részük muszlim lett. Ezek az áttértek voltak a magyarországi "törökök". Aztán a Habsburgok bíztatására fellázadtak a törökök ellen 1691-ben letelepítették őket Magyarországon, majd a császári hatalom becsapta őket, soha nem mehettek haza. 1848-49-ben a magyarok ellen harcoltak, aztán terroristáik lelőtték a Monarchia trónörökös párját 1914-ben. Nem sorolom, mert más népeknek is viharos a történelme, ezért senkit sem lehet elítélni.
2014. okt. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

En bosnyak musliman vagyok, de nem utalom, es soha nem utaltam a szerbeket, ahogy senki mast se csak a szarmazasa miatt, ugyanolyan emberek mint barki mas, ahogyan minden nepben vannak jo es rossz emberek. Persze vannak kulonbozo nepek mentalitasa kozotti kulonbsegek, de az ilyen sztereotipiak meg eloiteletek mind hulyeseg.

Egyebkent nem egeszen ertem, h ha felig szerb vagy, akkor szerbektol miert ertek rasszista beszolasok, a masik felben milyen nemzetisegu vagy?

2014. nov. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
A történelmük miatt utálják őket, de nem szabad általánosítani. A szerbeket Európa legagresszívabb népének mondják és ez nem alaptalan, de ahogy mondtam nem szabad általánosítani. Tömegesen irtották a környező népeket, de a legkegyetlenebb módokon például kivágták a terhes nő hasából egy babát és azzal fociztak, de ezek a katonák és nem a nép csak ugye ők is szerbek. Az embereket személyenként kell nézni úgyhogy ne foglalkozz a rasszistákkal. A szerb nép az egyik legújabb nép itt a közelben és ezért sem szeretik őket történelmi szempontból. Meg a szerbek egy része a mai napig súlyosan rasszista, rasszistább, mint más népek többsége. Nincs bajom a szerbekkel csak azokkal akik bántják az ártatlan magyarokat.
2014. nov. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#15: úgy értettem h a szerbek beszoltak h magyar vagyok, a magyarok meg azt fikázzák h szerb vagyok:)


#16: ártatlan magyarok... egy kicsit ne túlozz, ahogy te meséltél a szerbekről én is tudnék pár mondatot mondani rólunk, magyarokról, de ez csak egyszerű történelem, egy népre nem lehet az ilyesmiket ráfogni:)

2014. nov. 23. 21:45
 18/18 anonim ***** válasza:
nekem nincs róluk véleményem, nem ismerek egyet sem, én sem jártam még ott, a szerb határtól is messze lakom...egyébként a legtöbb ember meg előitéletes, azokra ne hallgass, olyat kérdezz akiknek már volt tapasztalatuk velük
2014. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!