Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Franciaországban, főleg...

Franciaországban, főleg Párizsban tényleg sok macska van?

Figyelt kérdés
Sok film, rajzfilm, vagy könyvben szerepelnek macskák, ha Párizsról van szó. Tényleg annyi (kóbor?) macska található ott? Ha igen, akkor miért? Betelepítették őket, mert régen sok volt a patkány és terjesztették a betegségeket?

2014. aug. 30. 17:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a "betelepítették" nem volt épp a legjobb kifejezés erre. Mindegy. XD
2014. aug. 30. 17:54
 2/8 anonim válasza:
100%
Voltam parizsban es egy macskat se lattam
2014. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Éltem Párizsban, de manapság már nincs olyan sok kóbor macska mint a régi időkben. Ma már inkább befogják őket. Látni lehet azért, de nagyjából annyit mint otthon Budapesten. Viszont nem a macska a gond, hanem a nagy kosz. Iszonyú milyen koszos, tele szeméttel egész Párizs.
2014. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor régen tényleg sok kóbor macska volt, csak ma már tesznek ellene?
2014. aug. 30. 18:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Voltam Párizsban, nem láttam macskákat.

Macska hálás téma a filmeseknek...talán ezért.

2014. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Macska hálás téma a filmeseknek...talán ezért."

Nem hiszem, hogy ez itt a lényeg. Úgy értem, oké, hálás téma, de miért pont Franciaországban? :)

2014. aug. 30. 18:11
 7/8 anonim ***** válasza:

"Akkor régen tényleg sok kóbor macska volt, csak ma már tesznek ellene?"


Igen, ez a helyzet.

Mivel a törvény nem engedi, hogy ezeket a kóbor állatokat egyszerűen kiirtsák (és igen, van Párizsnak néhány olyan kerülete, pl a Montmartre alsó része vagy a Belleville városrész, ahol sok gazdátla cica szaporodott el), ezért olyan húsgalacsinokat szórnak el ezeken a környékeken, amelyekbe sterilizáló agy ivartalanító vegyszert tesznek. (Nem értek ehhez különösebben, csak sokszor írtak-beszéltek róla.)


Elnézést, kissé kacifántos lett ez a mondat, :D de azért remélem, érthető...

2014. aug. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ó, teljesen érthető, és hálás is vagyok! :)
2014. aug. 31. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!